Fakty i opinie

stat

Trójmiejski Sylwester pod chmurką

Jak co roku tysiące mieszkańców Trójmiasta spędzi sylwestrową noc na świeżym powietrzu.
Jak co roku tysiące mieszkańców Trójmiasta spędzi sylwestrową noc na świeżym powietrzu. fot. Maciej Kosycarz/KFP

Z roku na rok coraz bardziej popularne stają się imprezy sylwestrowe na świeżym powietrzu. Spotkania na rynkach miast to sposób na to, aby niewielkim kosztem ciekawie spędzić noworoczną noc.Władze większości gmin przygotowują na tę okazję atrakcje dla mieszkańców. Jeżeli jednak włodarze się nie postarają, wszyscy i tak gromadzą się w centrum, by składać sobie życzenia i oglądać fajerwerki.
Jak spędzisz Sylwestra?

Na zabawie w restauracji, pubie etc.

10%

Na imprezie kulturalnej, w kinie

1%

Na zabawie pod gołym niebem

10%

Na prywatce u znajomych

33%

We własnym domu

42%

W pracy

4%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 2471

Na Targu Węglowym w Gdańsku odbędzie się impreza w stylu latynoamerykańskim. Koncert zacznie się o godz. 21 od występu Marka Trandy, znanego szerszej publiczności z utworu "Moja Dumka". Jednak główną atrakcją wieczoru będzie występ formacji Rico Sanches`a & Gipsy King`s Party czyli kontynuacji Gipsy King`s. W zimową noc, gdańszczan rozgrzeją przeboje takie jak "Baila Me", "Volare", "SOY" czy też "Bamboleo".

O północy odbędzie się oczywiście pokaz sztucznych ogni. Organizator namawia, aby przynieść ze sobą dzwonki i powitać Nowy Rok ich dźwiękiem.

Z kolei wszyscy witający Nowy Rok w Sopocie, mogą spędzić sylwestra na molo. Organizatorem imprezy, która rozpocznie się o godz. 22.30, a zakończy po północy, jest Kąpielisko Morskie Sopot. Oprócz obejrzenia pokazu ogni sztucznych oraz zabawy przy muzyce mechanicznej, będzie można wziąć udziału balu przebierańców na łyżwach. Specjalnie na tę okazję, na molo powstała bowiem ślizgawka. Choć wstęp na imprezę na molo jest wolny, za ślizgawkę zapłacimy 20 zł. Osoby z najciekawszymi strojami zostaną nagrodzone.

Jednak uwaga, ilość miejsc jest ograniczona. Na lodowisku zmieści się tylko 100 przebierańców.

Zabawę dla gdynian na skwerze Kościuszki poprowadzi prezenter telewizyjny i reporter Sławomir Siezieniewski. Na scenie wystąpią DJ Sebastian Drausal z Radia Eska Nord, Monika Brodka z zespołem oraz irlandzki zespół o wdzięcznej nazwie Irish Bastards. Początek zabawy przewidziano na godzinę 22. Impreza zakończyć się ma kwadrans po godz. pierwszej.

Za darmo bawić się można także na stylizowanym na korsarski galeon statku Dragon. Ta całoroczna atrakcja zacumowała niedawno w Basenie Prezydenta, przy Skwerze Kościuszki vis a vis Akwarium Gdyńskiego.

Premiera Dragona nastąpi właśnie w Sylwestra o godz. 20. Na "zimowym pokładzie" okrętu organizowana jest zabawa dla wszystkich chętnych, którzy z wyprzedzeniem zarezerwowali sobie miejsce.

Opinie (111)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.