• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trójmiejski poker wyborczy. Kto startuje do parlamentu?

Katarzyna Moritz
17 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
25 października w Pomorskiem wybierzemy w sumie 12 posłów z okręgu gdańskiego i 14 z gdyńsko - słupskiego, a także sześciu senatorów, po jednym z każdego okręgu wyborczego. 25 października w Pomorskiem wybierzemy w sumie 12 posłów z okręgu gdańskiego i 14 z gdyńsko - słupskiego, a także sześciu senatorów, po jednym z każdego okręgu wyborczego.

Do polityki po latach przerwy chce wrócić Joanna Senyszyn (Zjednoczona Lewica) i Danuta Hojarska (komitet Stonogi), ponadto o mandaty w Sejmie w Gdańsku z pierwszych miejsc powalczą Adam Korol (PO), Jarosław Sellin (PiS). W okręgu gdyńsko-słupskim jedynkami są Marek Biernacki (PO), Leszek Miller (ZL) i Jolanta Szczypińska (PiS).Czy wiesz już na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych?

25 października spośród kilku tysięcy kandydatów wybierzemy 460 posłów oraz 100 senatorów. Od środy na stronach Państwowej Komisji Wyborczej są już listy kandydatów do parlamentu.

Lista kandydatów do Sejmu i Senatu zarejestrowanych na stronie PKW.

Zjednoczona Lewica (koalicja wyborcza SLD, Twojego Ruchu, PPS i Zielonych) jako pierwsza zgłosiła swoje listy w gdańskiej PKW, natomiast losy rejestracji partii Nowoczesna Ryszarda Petru ważyły się do ostatniej chwili. Bardzo niskie poparcie w naszym regionie zebrał komitet Kukiz'15.

Takie partie, jak PO czy PiS, nie miały większych problemów w zebraniu głosów poparcia potrzebnych do rejstracji, choć PiS listy do okręgu gdańskiego zgłosił w PKW na ostatnią chwilę. W obu tych czołowych partiach, które wg sondaży mają największe szanse wprowadzenia największej liczby kandydatów do Parlamentu, pewnym zaskoczeniem są jedynki.

Zaskoczeniem na listach w PO jest jedynka w okręgu gdańskim. Będzie nią były wioślarz Adam Korol, którego premier Ewa Kopacz przeniosła z szóstego miejsca. Premier wywindowała też na wysoką, bo aż czwartą pozycję, młodego polityka, pracownika administracji rządowej, często widzianego u jej boku, Łukasza Zarębę (z prawej). Zaskoczeniem na listach w PO jest jedynka w okręgu gdańskim. Będzie nią były wioślarz Adam Korol, którego premier Ewa Kopacz przeniosła z szóstego miejsca. Premier wywindowała też na wysoką, bo aż czwartą pozycję, młodego polityka, pracownika administracji rządowej, często widzianego u jej boku, Łukasza Zarębę (z prawej).
PiS w okręgu gdańskim nie wystawił na pierwszym miejscu byłego przewodniczącego tej partii w Pomorskiem i swojej dotychczasowej "lokomotywy" - posła Andrzeja Jaworskiego. Liderem został poseł Jarosław Sellin, który do tej pory ubiegał się o miejsce w Sejmie w okręgu gdyńsko-słupskim. Jaworski jest na trzecim miejscu, a na drugim jest Kazimierz Smoliński. W okręgu gdyńsko-słupskim jedynką jest Jolanta Szczypińska, poseł Janusz Śniadek jest drugi, trzecia jest poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk. Wysokie - szóste miejsce - dostał radny Gdyni Marcin Horała.

Jednak jeszcze większym zaskoczeniem jest jedynka PO w okręgu gdańskim. Będzie nią Adam Korol, obecny minister sportu i turystyki, mistrz olimpijski i czterokrotny mistrza świata w wioślarstwie. Zdetronizował przewodniczącego regionu Pomorskiego PO i wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna, który znalazł się na drugim miejscu.

Danuta Hojarska była posłanka Samoobrony (z lewej) po latach przerwy wraca do polityki z list komitetu Zbigniewa Stonogi. Debiutuje w polityce na listach Niezależnej Ewa Lieder, która do tej pory była związana z aktywistami Gdańska Obywatelskiego. Danuta Hojarska była posłanka Samoobrony (z lewej) po latach przerwy wraca do polityki z list komitetu Zbigniewa Stonogi. Debiutuje w polityce na listach Niezależnej Ewa Lieder, która do tej pory była związana z aktywistami Gdańska Obywatelskiego.
Co ciekawe partia ta na jedynki do tej pory nominowała głównie rasowych polityków. Korol pierwotnie był na szóstym miejscu, jednak korekty jego ulokowania na listach dokonała premier Ewa Kopacz. Na trzecim miejscu jest Agnieszka Pomaska. Pewnym zaskoczeniem jest też wywindowanie na wysoką, bo aż czwartą pozycję, młodego polityka, pracownika administracji rządowej, często widzianego u boku premier, Łukasza Zaręby. W gdyńsko-słupskim okręgu na drugim miejscu jest Henryka Krzywonos-Strycharska, która bez powodzenia kandydowała w zeszłym roku do Parlamentu Europejskiego, a jedynką został Marek Biernacki.

Po latach przerwy, na polityczną scenę chce wrócić była posłanka Samoobrony i bliska współpracowniczka Andrzeja Leppera Danuta Hojarska, która jest jedynką na liście Komitetu Wyborczego Zbigniewa Stonogi.

Także po przerwie wraca Joanna Senyszyn. Będzie jedynką na liście Zjednoczonej Lewicy w gdańskim okręgu. Z drugiego miejsca o mandat ubiegać się będzie poseł Twojego Ruchu Piotr Bauć. Z okręgu gdyńsko-słupskiego ponownie staruje Leszek Miller.

W PiS też nowości, liderem w Gdańsku będzie dotychczas kandydujący z Gdyni Jarosław Sellin. Janusz Śniadek będzie w okręgu gdyńskim drugi. W PiS też nowości, liderem w Gdańsku będzie dotychczas kandydujący z Gdyni Jarosław Sellin. Janusz Śniadek będzie w okręgu gdyńskim drugi.
Komitet wyborczy wyborców "Kukiz'15" ostatecznie, bo w ostatnich tygodniach listy kandydatów kilkakrotnie się zmieniały, wystawił na pierwszym miejscu architekt Magdalenę Błeńską ze Stowarzyszenia Republikanie Przemysława Wiplera, a w Gdyni Małgorzatę Zwiercan, dyrektorkę ośrodka leczenia uzależnień w Kościerzynie.

Sporo emocji wzbudził fakt, że jedynką Nowoczesnej w Gdańsku została Ewa Lieder, która jeszcze w zeszłym roku w wyborach na prezydenta Gdańska, uzyskała trzeci wynik po Pawle Adamowiczu (PO) i Andrzeju Jaworskim (PiS). Startując z bezpartyjnego komitetu Gdańsk Obywatelski zdobyła ponad 17 tys. głosów.

Część jej dotychczasowych kolegów z GO zarzuca jej, że zmarnowała zgromadzony dotychczas bezpartyjny potencjał gdańskich aktywistów. W okręgu gdyńsko-słupskim lokomotywą ugrupowania Petru będzie Grzegorz Furgo, znany w Trójmieście producent wydarzeń kulturalnych.

Do polityki powraca Joanna Senyszyn, która będzie jedynką w Gdańsku w Zjednoczonej Lewicy. Leszek Miller będzie jedynką w okręgu gdyńsko-słupskim. Do polityki powraca Joanna Senyszyn, która będzie jedynką w Gdańsku w Zjednoczonej Lewicy. Leszek Miller będzie jedynką w okręgu gdyńsko-słupskim.
W Pomorskiem wybierzemy w sumie 12 posłów z okręgu gdańskiego (nr 25) i 14 z gdyńsko - słupskiego (nr 26). Zdecydujemy także o mandacie dla 6 senatorów, po jednym z każdego okręgu wyborczego. W obu okręgach do Sejmu zgłoszono po 9 list. W gdańskim kandydatów jest 192, w gdyńsko-słupskim 218.

Na rejestrację czeka jeszcze w obu okręgach lista komitetu wyborczego Grzegorza Brauna Szczęść Boże, który ma do poniedziałku uzupełnić dane w złożonych dokumentach.

Jak i kiedy wybierzemy nowych posłów i senatorów

Głosować na swoich kandydatów będziemy w niedzielę 25 października, w godzinach od 7 do 21.

Wyborca, który w dniu wyborów będzie przebywał poza miejscem swojego zamieszkania, może głosować w dowolnie wybranym przez siebie lokalu wyborczym w kraju, na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania lub dopisać się do spisu wyborców. Wniosek należy złożyć w urzędzie gminy, na obszarze której czasowo przebywa wyborca, najpóźniej do dnia 20 października 2015 r.

Do 12 października należy zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego, także w urzędzie gminy, w której wpisany jest do rejestru wyborców.

Wyborca stale zamieszkały za granicą oraz wyborca stale zamieszkały w Polsce, a przebywający czasowo za granicą, także może głosować korespondencyjnie. W tym celu powinien dokonać u właściwego konsula zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego, najpóźniej 7 października.

Za granicą można też głosować osobiście. Fakt ten należy zgłosić u właściwego konsula pisemnie, telefonicznie, telegraficznie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Po utworzeniu obwodów głosowania za granicą, na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych zostanie udostępniona aplikacja, przy pomocy której można będzie dokonywać zgłoszeń. Zgłoszenia dokonuje się najpóźniej do dnia 22 października.

Do 16 października trzeba zgłosić zamiar oddania głosu przez pełnomocnika (opcja dla osób niepełnosprawnych lub tych które ukończyły 75 lat).

Opinie (324) ponad 10 zablokowanych

 • czas wybrać kolejną bande pasożytów, która przez 4 lata będzie się bogacić z naszych pieniędzy (4)

  • 156 22

  • wypad PO (2)

   tylko mi tu nie głosować na nich,bo wiem że na pomorzu więcej durni do tej pory głosowało na nich,szczurki,adamowicze itd...i słupsk też proszę oczyścić z wynaturzenia natury

   • 23 30

   • po stylu widzę, że kolega pisowszczyk (1)

    podpalaczom i sympatykom banderowców tak samo mówię NIE. Tylko na kogo, kur*a głosować?

    • 19 15

    • Na kogo ? Na kogo? Zgodnie z tradycją na mniejsze zło.

     • 7 4

  • Od już paru ładnych latach w wyborach najgorsze są media

   TVN, wszystko co Lisa albo Michnika jest antypisowską tubą PO. Z kolei Gazeta Polska, niezalezna itp. w drugą stronę. Czasami robi mi się niedobrze jak jedni i drudzy manipulują ludźmi nazywając to byciem "opiniotwórczym" (= PR i czarny PR a równie dobrze można to nazywać propagandą). Szkoda, że nie ma mediów rzetelnych i typowo informacyjnych.

   • 10 1

 • Tymi warzami powinno się straszyć niegrzeczne dzieci. (10)

  Od okrągłego stołu większość graczy się nie zmieniła.
  Grają ten sam poker.

  • 96 9

  • (9)

   Tak ale to ludzie wybierają posłów i senatorów ! 80% obywateli mało się zna na polityce .

   • 7 4

   • Re: re re (8)

    ludzie nie mają znać się na POLITYCE

    wystarczyło by, żeby każdy liznął podstawy ekonomii na jakimś kursie, albo zapytał znajomych ;)

    ew. jeśli umie myśleć logicznie, to przeczytał jakieś książki, dowolne ;) nawet z tych złych można wywnioskować, co jest głupotą...
    ew. posłuchał wywiadów z profesorami ekonomii ;) wszystko jest jasne, proste, i logiczne...

    ale cielaczki wolą wysoki socjal i opiekuńcze państwo - KTÓRE NIE DZIAŁA !!!
    byliście ostatnio np u państwowego lekarza?!?!

    • 8 5

    • Wyobraź sobie że tak (4)

     i to dość dużo razy. I Jestem pełen podziwu dla lekarzy jak ich nazywasz "państwowych". Podobnie jak dla państwowych nauczycieli. A że to są środowiska grupujące ludzi wykształconych i niedające się upodlić na neokapitalistyczną modłę, są solą w oku dla takich nieopierzonych neoliberałów jak ty.

     • 4 7

     • Re: Wyobraź sobie że tak (3)

      interesujące porównanie ;)

      bo lekarze państwowi zarabiają grosze w porównaniu z prywatnymi - a koszt składek prywatnie jest mniejszy

      NATOMIAST

      nauczyciele państwowi zarabiają znacznie więcej od tych w szkołach prywatnych ;)

      wiesz pacynko dlaczego?
      dlatego, że szkoły państwowe DZIAŁAJĄ
      a państwowa służba zdrowia NIE DZIAŁA

      ja mam co do garnka włożyć... nie głoszę swoich haseł nikomu na złość... a jak znów wygra piss lub poo to opuszcze to smutne miejsce ;)

      to tacy ludzie jak Ty żyją w lemingradzie, od 10-go do 10-go, wakacje raz na rok, 15-letnie auto i zero perspektyw na godne życie czy przyszłość ;)

      polska NIGDY wcześniej jeszcze nie była kapitalistycznym ani liberalnym krajem ;) niestety ludziom BŁĘDNIE te hasła się kojarzą... z jakąś żydokomuną czy innymi cudami...

      polecam sprawdzić słownikowe definicję, zanim zaczniesz następnym razem głosić takie ciekawe tezy ;)
      a jak już głosisz, to podaj argumenty DLACZEGO Twoim błędnym skromnym zdaniem jest lepiej tak jak teraz? i jaki negatywny wpływ miały by zmiany które proponuje prawa strona :) - aleś sądząc po treści postu powyżej zbyt tępy żeby zrobić nawet minimalną analizę, idącą dalej niż dwie pierwsze wymiany zdań, więc milcz.

      • 5 3

      • (2)

       "bo lekarze państwowi zarabiają grosze w porównaniu z prywatnymi - a koszt składek prywatnie jest mniejszy" - po tym jednym zdaniu widać jakie masz pojęcie o tym o czym piszesz.

       • 2 2

       • Re: re re (1)

        wiem, ile płace składek za prywatną przychodnie...
        wiem, ile rząd kradnie z mojej pensji na opiekę medyczną
        wiem, ile czasu czekał bym na operację oczu na NFZ
        wiem, ile czekałem prywatnie :)

        wiem również, w jakim stanie są państwowe szpitale, jak wyglądają posiłki, jak 'miłe' są salowe i pielęgniarki
        wiem, jak to wygląda u mnie :)

        wiem też, że lekarze państwowi i pielęgniarki ciągle strajkują i narzekają...
        i wiem, że nie ma wśród nich lekarzy zatrudnionych w przychodniach, lub mających gabinety prywatne ;)

        tak jak pisałem w poście wyżej:
        lekarze państwowi zarabiają grosze w porównaniu z prywatnymi - a koszt składek prywatnie jest mniejszy

        dorzucę jeszcze: prywatne przychodnie oferują ZNACZNIE lepszy komfort pacjentom... jak ktoś nie wierzy, to zapiszcie się na próbę na parę miesięcy ;) podstawowy pakiet to chyba 100zł, następna osoba z rodziny 70 :) - niezależnie czy zarabiasz 2000 czy 10 000 ;)

        którego słowa/zwrotu nie rozumiesz?

        • 3 2

       • Re: re re

        zanim jakiś kretyn wspomni o kosztach leczenia raka, czy innych cudów:

        najpierw zadajcie sobie pytania:

        -jaki odsetek społeczeństwa ubezpiecza się (teraz) dodatkowo w prywatnych przychodniach
        -jaki odsetek społeczeństwa choruje na raka
        -jak wzrósł by dochód prywatnych przychodni, gdyby ubezpieczało się u nich 40x więcej ludzi niż teraz
        -czy ~20x większy przychód to za mało, żeby leczyć również raki czy inne homary?

        skoro prywatnym przychodniom OPŁACA SIĘ (i to bardzo) świadczyć usługi takiej jakości w tak niskiej cenie, głupcem jest każdy kto twierdzi, że nie było by ich stać na leczenie w/w chorób jeśli 100% ludzi by się u nich ubezpieczało ;)

        • 1 4

    • nazywasz wyborców PO cielakami ?

     może masz racje, przeciesz oni nie mają z profesorami nic wspólnego, tak mówią ludzie na ulicach miasta

     • 1 3

    • (1)

     Słowo ekonomista i wszystko jasne, w tym kraju było i jest kilku wybitnych którzy do takiej właśnie sytuacji w tym kraju dopuścili i zrobili.Co do lekarza to nigdy nie mam problemu.O jakim ty państwowym lekarzu mówisz?Komuny Ci się zachciewa?

     • 2 0

     • Re: re re

      "Co do lekarza to nigdy nie mam problemu." - to chyba żyjesz w polsce w świecie równoległym ;)

      "Komuny Ci się zachciewa?" - i dodatkowo nie rozumiesz co czytasz ;)

      • 0 0

 • (8)

  Kiedy w koncu te czerwone dinozaury, ktore w czasach PRL'u nalezaly do PZPR odejda na emeryture i skoncza z polityka?

  • 143 17

  • Jak ludzie przestaną na nich głosować!

   • 26 2

  • Jak im zagraja dobry jezu a nasz panie...

   • 16 1

  • (1)

   Dziadki leśne z PZPR znalazły sobie świetne źródło dochodów, im obojętne jak nazywa się partia, ważne aby być przy korycie

   • 20 0

   • Świnie przy korycie należy od czasu do czasu oddać do skupu i wymienić na nowe, bo jak za długo trzyma się w chlewie to żrą i nie przybierają już na masie, mięso robi się twardsze i gorsze, przerabiają tylko paszę na obornik i nie ma już nich żadnego pożytku. Chlew, gdzie świnie trzyma się za długo jest po prostu ekonomicznie nieopłacalny i nieproduktywny.

    • 12 1

  • Zobacz kto mieszka w willach w orłowie - oficerowie SB z dużymi emeryturami...

   • 10 1

  • (1)

   odpowiedz: bo media lansuja od lat te same ryje - proste.
   dlaczego nie wspominaja ani slowa o prawicy i liberalach (K.O.R.W.I.N.)?
   tak jakby nie bylo wyboru innego niz PO lub mniejsze zlo - PIS?
   marzy mi sie dzien, kiedy ludzie wezma sprawy w swoje rece, szczegolnie ci ktorzy dorastali w wolnej Polsce i nie sa z partyjnych rodzin, i wreszcie zmienia ten kraj.
   bedziecie szli na wybory - dajcie szanse ludziom mlodym, ktorych nazwiska nie kojarza sie z elitami PRL, czy obecnymi. Tylko to daje nadzieje, ze w sejmie znajda sie ludzie nie umoczeni, ktorzy chca by w kraju bylo normalnie.

   • 6 6

   • Po co takie wyróżnienie Korwin czym on tobie imponuje Narkotykami i Alkoholem, mnie nie. Człowiek bez partii ,programu, pomysłu. Moze w sejmie zacznie grać. Ciągle się chwali ze jest muzykiem ( JAKIM?) Po prostu chce się załapać na kasę.

    • 3 2

  • Poczytaj dobrze kto jeszcze należał do PZPR ze strony prawicowej. Dzisiaj wielcy kombatanci lat 70-80 chcą budować nową Polskę tylko ze nie potrafią, szukaj nawet rodziców i dziadków . Będziesz bardzo zaskoczony jak nie wiesz.

   • 3 0

 • Re: Trójmiejski poker wyborczy. Kto startuje do Parlamentu? (4)

  interesujące... same negatywne komentarze, a od ponad 12 lat te same ryje w sejmie - bo NIEWAŻNE kto wygra ;)

  gdzie więc są ludzie którzy na nich głosują? boją się przyznać, żeby nie dostać od sąsiadów po mordzie? nie martwcie się... sąsiedzi pewnie też hipokryci :)

  w internecie aż grzmi od HATE'u na tych niedorozwojów z wiejskiej... to pytam się: KTO na nich głosuje... macie rodziców? dziadków? czemu im nie przedstawicie "jak jest"?

  edit: ps...
  "Głosować na swoich kandydatów będziemy w niedzielę 25 października" - rano nie wstanę, wieczorem koncert Childrenów - pierYdole, nie idę na wybory xD

  • 41 38

  • Koncert czego?

   • 2 0

  • Dobrze powiedziane, każdy narzeka ale wybierają ciągle tych samych (1)

   to jak ma się zmienić?

   Ja zawsze takim ludziom udowadniam ich idiotyzm. Wystarczy prosty przykład.

   Pytasz delikwenta czy jest źle (90% odpowiada, że źle) i czy głosowałby na obecnych polityków, odpowiada, że nie.

   Robisz doświadczenie.
   Zadajesz pytanie:

   Na kogo byś zagłosował:
   a) Donald Tusk
   b) Robert Krassowski (postać zmyślona)

   Każdy odpowiada A, nawet zwolennicy pisu, no bo kto go tam wie kto to ten Krassowski. Politycy to wiedzą i ciągle wystawiają te same oklepane w tv "Mordki"

   • 4 2

   • ja głosuje i nie narzekam, nie mam problemu z tym kogo wybieram i widze że ZMIENIA SIĘ DUŻO, czytam, slucham, obserwuje. I nie ograniczam się do popularnych portali czy serwisów informacyjnych. Proste.

    • 2 1

  • polski sysyem wyborczy to - głosuj przeciw komuś, a nie za

   • 2 1

 • klony (11)

  Zaremba- klon Sławka Nowaka. Od noszenia teczki do ... :)

  • 86 10

  • (2)

   Mi jako polityk bardzo inponował Pan Sławomir Nowak . Szkoda ,że jego losy się tak potoczyły.

   • 9 21

   • Ale czym ci zaimponował Sławek Nowak. Merytorycznie zero wiedzy o infrastrukturze, jak był ministrem. (1)

    Tylko wizerunek, PR i przylizana fryzura, nic więcej za nim nie stało. Jeżeli koleś przychodzi na budowę w w ciuchach za ileś tysięcy złotych, nosi zegarek pow. 10 tys. zł, uprawia jakieś dziwne wymiany zegarków z biznesmenami, to widać, że nie jest zainteresowany ciężką pracą na rzecz kraju, tylko profitami z polityki.
    Jedno trzeba S. Nowakowi przyznać, dobry organizator młodzieżówek, UW a potem PO.

    • 15 2

    • Klompen ironizuje;-)

     Sławka Nowaka też mi brakuje na liście kandydatów:-(

     • 1 2

  • Dodam jeszcze , że kiedyś PO to była potęga .Tacy politycy jak Pan: Tusk , Nowak , Niesiołowski , Sikorski wcześniej jeszcze Płażyński to zasługują na szacunek .Teraz kopacz , kidawa błońska , schetyna itd to jest obciach! I jeszcze na listach Ludwik Dorn ( nie wiem czy z psem sabą ) i płaczek napieralski (sic) Dramat!

   • 9 19

  • Zaręba to ten o którym piszą że sprzedawał odżywki na mięśnie i nie (4)

   skończył studiów na prawie. Partia której wódz ma takiego doradcę nie może wygrać.

   • 23 0

   • To się uśmiałem. Dietetyk sprzedający odżywki głównym doradcą premier. No, boki zrywać. (3)

    Ale nie ma się co dziwić. Jak mamy wicewojewodę, Michała Owczarczaka z PO, od 2008 r., który nie zrobił magisterki, a którego atutami było to, że studiował ze Sławkiem Nowakiem politologię na UG, a potem był swego czasu asystentem wicemarszałka Sejmu Donalda Tuska, to nie może dziwić, że koledzy z partii załatwili ciepłą posadkę wicewojewody.

    • 15 1

    • Co? To chyba jakiś żart. Nie wierzę że premier Kopacz ma glownego (2)

     doradcę dietetyka. Przecież jest lekarzem i chyba wie jak się odżywiać.

     • 6 1

     • No Łukasz Zaręba jest po dietetyce na AWF-fie w Gdańsku. Nie wiedziałeś?

      Kierunek stworzony wprost do bycia głównym doradcą pani premier. :)

      • 13 1

     • Sprzedawał odżywki we Wrzeszczu na Klonowej. Teraz tam jest mięsny :D

      • 5 0

  • Hehe. Dokładnie. Ł. Zaręba, dietetyk po AWFiS, wielki "ekspert" od spraw politycznych. (1)

   Co taki koleś w wieku 28 lat może wiedzieć o wielkiej polityce. Chodzi tylko za Kopaczową, nosi teczki, klaszcze jak trzeba i trzyma pieczę nad kalendarzem spotkań premier. Oczywiście w kancelarii premiera nazwa się szumnie Głównym doradcą politycznym premier. Ciągnie pewnie niezłe tysiące złotych pensji, a wszystko to zawdzięcza parciu na szkło i kontaktom politycznym w PO, bo nigdzie "normalnie" nie pracował, wszystkie dotychczasowe fuchy po koneksjach politycznych, czy to w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim czy Kancelarii Premiera.

   • 12 2

   • O wielkiej polityce to może i on coś wie. Ale co wie o życiu?
    Mając ciepłą posadkę nie potrafił spiąć pośladków i skończyć te prawo? Zresztą tak samo nr 8 na liście - Owczarczak - wicewojewoda który miał problem skończyć jakiekolwiek studia, wkońcu skończył prywatną uczelnię, jedną z najsłabszych w Gdańsku.
    Wracając do Zaręby, z wykształcenia dietetyk, z zawodu asystento-polityk.
    Zresztą nie pierwszy i nie ostatni nosiciel teczki który zrobi karierę polityczną (vide Hoffman czy Sławek Nowak).
    Znamienne dla polityki PO. Były asystent wojewody - nr 4 na liście, Obecny wicewojewoda - nr 8 na liście. Może kryterium wykształcenia? Wkońcu Zaręba skończył AWF czyli lepszą od Owczarczaka uczelnię : )

    • 3 1

 • (2)

  Wielkie kandydackie bagno !!!

  • 35 1

  • Żadna Demokracja !!! (1)

   Zlikwidujcie jedynki wyborcze kozaki z miodem w uszach , czy trzęśiecie pupami ,że uczciwie to się nie dostaniecie bo nikt na was nie zagłosuje ?

   Ułuda demokracji - nikt nie chce millera a on chyc z pierwszego miejsca i siedzi znów w sejmie choć nikt na niego nie zagłosował

   • 3 1

   • Pewnie byłes na

    referendum

    • 0 0

 • Wybierzmy Horałę.... (13)

  ... Marcina Horałę. Może jak dostanie się do sejmu przestanie "umilać" życie gdyńskim kierowcom, stawiając swoje kolejne "horałki" (wysepki lub jak kto woli "leżących policjantów") na ulicach Gdyni. Cisowa i pustki cisowskie wiedza o co chodzi.

  • 28 54

  • Chętnie bym na niego zagłosowała, aby wreszcie wyjechał z Gdyni, w której potrafi tylko narzekać (nie robi nic), ale z drugiej strony to trochę wstyd wypuścić na salony kogoś takiego. Później wstyd na całą Polskę, że taki Pisior jest z Gdyni.

   • 23 13

  • (2)

   Pan Horala to mistrz nicnierobienia. Niestety wątpię aby został wybrany do sejmu. Aż tak popularny niestety nie jest

   • 21 7

   • czyli realny Marcinek Pinokio nadal będzie smęcił w Gdyni w wciskał ulotki pod kościołem?! bleee

    • 15 4

   • Hola, hola. Przecież M. Horała rozpoczął budowę OPAT-u podczas ostatniej kampanii wyborczej.

    Symbolicznie wbijał łopatę ze swoimi ziomkami. Więc to nieprawda, że to mistrz nicnierobienia.

    • 13 2

  • Przecież Horała to zwykły pionek karierowicz wchodzący z wazelinką komu trzeba :) ale fakt, byłby wstyd jakby się dostał do Sejmu.

   • 22 4

  • Nie wiem co by się musiało stać, abym oddał na niego swój cenny głos. Chociaż w Gdyni nie jest zupełnie potrzebny to myślę, że nie warto wypuszczać kogoś takiego do Warszawy - pamiętajcie, że w pewnym sensie reprezentowalby nasze społeczeństwo, a to już obciach.

   • 12 4

  • .... nocą na Chabrowej przed szkołą montował ten biedaczek swój motobilboard (2)

   Pewnie bał się za dnia, lub co gorsza wstydził się swojej partii. Oj sąsiad, słabo to wyglądało, a jeszcze słabiej wygląda ten wizerunek politycznej miernoty.

   • 13 6

   • Żenada... co za pisowski ciołek.
    A jego żona uczy w szkole mojego dziecka i przed referendum nawolywala, aby nie brać w nim udziału. Rodzice czuli się nieswojo. W ogóle dziwna rodzinka wskazująca się skrajną nietolerancją.

    • 12 3

   • hehe trzeba było robić zdjęcia, ale byłby ubaw.

    • 3 1

  • Horała w bliższych sobie kręgach nie ukrywał, że startuje na prezydenta Gdyni tylko po to, aby wypromować nazwisko i wyłącznie z myślą o wyborach do Sejmu, bo tylko na tym mu zależało.
   Nie mam o nim dobrego zdania. O jego kolegach z partii również.

   • 12 4

  • Horała to jakaś pomyłka natury..... wstyd jakich mało, że takie jednostki pchają się do rządzenia Polską.
   Jeśli będziemy takich wybierać to nigdy w tym kraju nie będzie dobrze.

   • 5 2

  • Jezdzij zgodnie z przepisami a nie jak palant to znikna te "przeszkody".

   • 1 6

  • horala to typowy maslak-obslizgly.

   wstyd ,ze takiego obslizgelo ziemnia nosi-nadaje sie na toaletowego.

   • 0 0

 • Mamy wybór (9)

  Koalicja PO+PSL+Kukiz, albo samodzielne rządy PIS, jednym słowem wybór między dżumą a malarią,
  Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest Ruch Narodowy, ale tu sitwa zrobi wszytko aby prawdziwi Polacy nie przejęli władzy.
  Dlatego nie idę głosować.

  • 27 85

  • jeśli to jest jedyny powód, dla ktorego nie idziesz głosowac, to jesteś kretynem ;) nie idąc to tak, jak byś oddał głos dla tych co wygrają ;)

   • 28 4

  • Wybierz mniejsze zło ! (4)

   Zagłosuj na PIS żeby odsunąć złodziei i zdrajców od władzy.

   • 28 36

   • powielana po stokroć bzdura

    • 18 16

   • jedni złodzieje i zdrajcy wymieniani na drugich?

    śmieszni jesteście

    • 15 7

   • Jakie mniejsze zło czy afery PC i pis-u zostały juz wyjasnione i sprawcy ukarani. Tak domagacie się ukarania aktualnych ale ci wymienieni to tez aktualni, tylko ukryci .Tylko ze Ci z pis-u udają niewiniątka albo wariatów.Ostatni przykład Zbonikowski struga wariata a niedorozwój Mastalerek.

    • 3 2

   • na tych

    Jaworski-prezes lub sellin to chorzy ludzie jeden nawiedzony a drugi z opus dei ale zaspół

    • 1 1

  • Kukiz wejdzie w koalicję z PIS jak kiedyś Samoobrona (1)

   • 20 1

   • A takiego niusa to skad masz?

    • 4 1

  • RN? A czemu nie Korwin, albo KNP?

   Czemu znowu socjaliści? Mało ich już mieliśmy przez te lata?

   • 4 5

 • Przecież wybory są niezgodne z konstytucją ! (3)

  W konstytucji jest mowa o wyborach proporcjonalnych i bezpośrednich !

  Próg wyborczy zaprzecza proporcjonalności !
  Rozdział mandatów w sejmie według sumy głosów oddanych na partię przeczy zasadzie bezpośredniości !

  To elementarna wiedza, ludzie otrząśnijcie się !

  • 57 17

  • masz rację ... (1)

   ... dla mnie najgorszym pogwałceniem wyborów są tzw. "Pewniaki" czyli jak ktoś jest jedynką to tak czy siak zapenione miejsce w sejmie ma.
   A to wg. mnie żadne uczciwe i demokratyczne wybory.

   Czyli jak w PRL wy se głosujcie na kogo chcecie ale to my ustalimy który z nas dostanie się do sejmu.

   • 4 0

   • Najpierw partia musi przekroczyć magiczny 5% próg wyborczy żeby "jedynka" weszła do sejmu

    • 2 0

  • Przeciez my zwykli obywatele tego nie zmienimy , moze to zrobić sejm który wybieramy , dlaczego takie zdziwienie. Najlepszym moim zdaniem jest iść na wybory i oddać nieważny głos.

   • 0 2

 • No to czas pogonić PO (11)

  Mam nadzieję że Polacy przejrzeli już na oczy i 3 raz nie dadzą się oszukać platformie.

  • 57 23

  • Re: No to czas pogonić PO (6)

   ale dadzą się oszukać pisowi, bo zapomnieli co bylo 12-8 lat temu ;)   ot, glupi naród... glupi ludzie...   2 mln polakow wyjechalo (+/- 2mln, za granica jest okolo 10 mln polaków, ale wierzta w co chceta)

   2mln / 38 mln = ~5% - tyle +/- zazwyczaj ma korwin - przypadek? nie sądzę... bo sam wyjeżdżam w grudniu :D   zfrustrowanni wyjeżdżają, młodzi 18+ idą do urn... a potem wyjeżdżają ;)

   chcecie, zeby Wasze dzieci was o*****y, i pojechały mieszkać na zachód - głosujcie dalej za lewactwem (pis, po - to lewackie partie! jak ktoś twierdzi inaczej, to jest idiotą i radzę usunąć go z grona znajomych nie tylko na fb ;D )

   • 7 20

   • (1)

    Co było? Ja pracowałem wówczas w wymiarze sprawiedliwości i pamiętam że obiboki co tylko kawkę piły nagle zaczęły pracować! CUD!

    • 10 3

    • Re: re re

     a ja pamiętam dziesiątki niespełnionych obietnic, i pośmiewisko na arenie międzynarodowej...

     ale przyznać trzeba, że są też dobre strony rządów piss ;))))
     - usuneli podatek od spadków i darowizn - no nie bardzo, bo wciąż jest ;)
     - zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych - no nie bardzo, bo również wciąż jest ;) - ten podatek nie ma najmniejszego sensu ;) po prostu kasa trafia od razu do rządu, a nie po tym, jak ludzie na tym się wzbogacą ;) z punktu widzenia rządu NIE MA RÓŻNICY.... ale bydlaczki zbyt tępe żeby pojąć?
     - obniżono o ponad polowe składkę rentową, dzięki czemu wzrosły pensje - interesujące ;) a służba zdrowia umiera... dlaczego by więc wcale nie usunąć tych składek - niech każdy WYBIERZE w którym towarzystwie ubezpieczeniowym mu najkorzystniej odkładać, albo WYBIERZE wcale nie odkładać :)

     coś tam jeszcze zrobili ;)
     dlaczego więc przegrali wybory 8 lat temu? :D:D:D

     ano odpowiedź prozaiczna jest... dlatego, że wciąż było do d*py... i teraz też będzie... bo pis = po... to, czy podatek dochodowy będzie 22, czy 19 procent MA MARGINALNE ZNACZENIE ;)
     tak samo, nie ma znaczenia, setka innych rzeczy, którymi różnią się te dwie partie... przy czym 90/100 nie wprowadzą, bo 8 lat to za mało ;))))))))

     pozdrawiam lemingrad... zdychajcie z głodu dalej

     • 6 12

   • (3)

    Po co siejesz ferment? 2mln wyjechało bo akurat wtedy został otwarty rynek pracy dla polaków. Gdyby dzisiaj otworzono ten rynek wyleciało by 5mln.

    • 16 4

    • Re: re re

     " wyjechało bo akurat wtedy" - co Ty baranie piszesz ;D
     wg. tego co piszesz, sugerujesz, ze 2mln wyjechało wtedy NATYCHMIAST od razu? :D:D:D ;)))

     sugerujesz, ze 2mln wyjechało 8 lat temu? :D:D:D
     "Gdyby dzisiaj otworzono ten rynek wyleciało by 5mln" - że gdyby teraz otworzył się rynek pracy, to NAGLE NATYCHMIAST wyjechało by 5mln? :D:D:D

     MUAHAHAHHAHAAHAHAHHAHAHHA - dziękuje mistrzu, powaga, popłakałem się ;)))

     co za pajac ;))) ludzie wyjeżdżali, i WCIĄŻ WYJEŻDŻAJĄ systematycznie ;)))))))))))))

     ale imbecyl, niewiarygodne... nie wierze, ze ktoś może być tak głupi.... ludzie otwórzcie oczy!!!

     ten post nad moim to elektorat między innymi PiSs i POo ! :)))))))))

     tak jak pisałem... ktoś kończy 18 lat, idzie na wybory... potem na studia, 5 lat nic się nie zmienia, po studiach out ;) chyba, że uda mu się do tej pory znaleźć dobrze płatną pracę - a są takie branże - albo męża/żonę, bo we dwójkę łatwiej... cała reszta WY JEŻ DŻA! ;)

     • 1 11

    • Problem w tym, że PO przyjęła taką linię obrony/ataku, że próbuje wmówić ludziom, że za rządów PIS wyjechało dużo Polaków. (1)

     Jakby to była wina PIS czy kogoś innego. Przecież każdy myślący człowiek, który pamięta tamte czasy wie, że 1 maja 2004 r. Polska weszła do UE. Weszliśmy do strefy Schengen, zniesiono kontrole na granicach i otwarto rynek części państw UE, głównie Anglia. Dlatego od maja 2004 r. emigrowało tylu Polaków, głównie do Anglii za pracą. A PO próbuje teraz wmawiać ludziom, że to wina PIS.

     • 9 2

     • Re: Problem w tym, że PO przyjęła taką linię obrony/ataku, że próbuje wmówić ludziom, że za rządów PIS wyjechało dużo Polaków.

      "każdy myślący człowiek" wie również, że shengen nie ma nic wspólnego z unią europejską, i że ludzie nawet gdy polska nie była w shengen też emigrowali :)

      • 1 4

  • (3)

   Zapoznaj się z historią, zapytaj mamy i taty jak było za rządów PiS. Naród ciemny nic nie pamięta, nie wyciąga żadnych wniosków. Znów dziadki leśne z Pis-u chcą dorwać się do koryta i rozpier... co się da

   • 6 16

   • Jedno "ale". (1)

    Dla młodych wyborców PiS jest folklorem, miejską legendą. Kiedy Kaczor był u władzy, oni mieli po 12-13 lat i wisiało im, kto aktualnie jest premierem i co rozp...ala. Z kolei doskonale pamiętają dwie kadencje rządów PO, które napełniły ich rozgoryczeniem. Doskonale było to widać podczas majowych wyborów prezydenckich - kandydat PO próbował straszyć PiSem, ale spudłował, bo na młodych wyborców ten straszak nie działa. Z ich perspektywy za obecny stan kraju odpowiadają nieudolne rządy PO, które nie gwarantują rozwoju gospodarczego, nie potrafią powstrzymać emigracji zarobkowej, rozłożyły na łopatki służbę zdrowia i system edukacji.

    Czy prawdopodobne rządy PiS będą lepsze? Nie sądzę. Na pewno nie z gospodarczego punktu widzenia - przez fetysz socjalizmu i kult związków zawodowych. Do tego rządy te będą zideologizowane, podporządkowane wodzowskiej myśli niewysokiego człowieczka z przerośniętym ego.

    W tych wyborach ludzie nie zagłosują z nagłej miłości do PiSu. Zagłosują z powodu rozczarowania Platformą. To dokładnie odwrotna sytuacja do tej sprzed 8 lat.

    • 11 3

    • Re: Jedno

     Pięknie powiedziane. Być może, gdybym nie był sfrustrowany wieloletnią walką z idio... z wiatrakami, postarał bym się ująć to w podobny - cywilizowany - sposób. Niestety z mojego - skromnego - doświadczenia wynika, że niezależnie od tego jak pięknie nie ubrał byś w słowa swojej mądrości - tuszę wynikającej z faktu upływającego czasu - oraz najbanalniejszych, lub najbardziej wyszukanych argumentów: to nic nie da.

     Jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest wzbogacić się na tyle, aby starczyło na emigrację, i cierpliwie bez nerwów poczekać do momentu, gdy pewne pokolenia w sposób naturalny wyginą, następnie móc powrócić do odradzającej się dopiero wówczas po komunie i postkomunie ojczyzny.

     • 3 2

   • Jesteśmy ciemni, jesteśmy ksenofobiczni, jesteśmy mściwi. J*ć PO!

    • 5 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane