Fakty i opinie

stat

Trolejbusy zastąpią autobusy w Sopocie

Dzięki możliwości korzystania z baterii poza trakcją trolejbusy już od kilku miesięcy jeżdżą na innej sopockiej trasie - do Ergo Areny.
Dzięki możliwości korzystania z baterii poza trakcją trolejbusy już od kilku miesięcy jeżdżą na innej sopockiej trasie - do Ergo Areny. fot. galeria.trojmiasto.pl

Trolejbus zamiast autobusu po raz pierwszy wyjedzie w poniedziałek w trasę na linii 181 z Gdyni do Sopotu. Na razie to połączenie obsługiwać będzie tylko jeden pojazd napędzany elektrycznie, ale docelowo ma być ich więcej.Korzystasz z usług komunikacji miejskiej?

tak, niemal codziennie 51%
tak, kilka razy w miesiącu 16%
sporadycznie 19%
nie, praktycznie nigdy 14%
zakończona Łącznie głosów: 1060
Linia 181 startujeKaczych Bukach zobacz na mapie Gdyni i przez Karwiny prowadzi do Sopotu - aż na pętlę przy ul. Reja zobacz na mapie Sopotu. Do tej pory była obsługiwana przez autobusy. Teraz jednak - w ramach akcji zastępowania pojazdów spalinowych elektrycznymi - zacznie na niej jeździć także jeden trolejbus.

- Część trasy - tam, gdzie nie ma trakcji elektrycznej, będzie pokonywać dzięki bateriom elektrycznym - mówi Anna Dyskińska z sopockiego magistratu.
Pierwszy kurs trolejbusu na trasie obsługiwanej do tej pory tylko przez pojazdy spalinowe odbędzie się w poniedziałek. Trolejbus wyruszy o godz. 10:55 z przystanku w Kaczych Bukach a na pętlę przy ul. Reja w Sopocie dojedzie około godz. 11:26.

Trolejbusy jeżdżą już do Ergo ArenyW kolejnych dniach wykonywać będzie 14 kursów dziennie - zaczynać kursować będzie o godz. 7, a kończyć o godz. 20. Poza nim trasę obsługiwać będzie też siedem autobusów.

- Można powiedzieć, że najbliższe trzy miesiące będą okresem testowym. W lipcu podjęte zostaną decyzje dotyczące ewentualnego zastąpienia kolejnych autobusów obsługujących tę trasę trolejbusami - mówi Marcin Gromadzki, rzecznik ZKM Gdynia.

Aktualny rozkład jazdy autobusów i trolejbusów ZKM GdyniaNieoficjalnie mówi się, że pojawienie się kolejnych trolejbusów na tej trasie jest tylko kwestią czasu.

Opinie (106) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.