Fakty i opinie

stat

Trudniej kupić papierowy bilet na SKM

W Oliwie można kupić jedynie bilet drukowany z kasy fiskalnej ważny tylko na konkretny pociąg.
W Oliwie można kupić jedynie bilet drukowany z kasy fiskalnej ważny tylko na konkretny pociąg. fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

Kurczy się sieć sprzedaży biletów Szybkiej Kolei Miejskiej. W tym roku przestały funkcjonować cztery takie punkty, a wcześniej zdemontowano biletomaty w pociągach. Kolejarze sugerują pasażerom, by korzystali z biletomatów stacjonarnych lub aplikacji na telefonach komórkowych.W jaki sposób kupujesz najczęściej bilety SKM?

w kasie biletowej lub punkcie sprzedaży 60%
w biletomacie 22%
przez telefon lub stronę internetową 18%
zakończona Łącznie głosów: 2037
O problemie poinformowała nas pani Agnieszka, która niedawno chciała kupić bilety na dworcu w Oliwie zobacz na mapie Gdańska

- Od pani w kasie dworca usłyszałam, że od stycznia nie prowadzą już sprzedaży biletów papierowych SKM. Są wprawdzie automaty biletowe, ale wiele osób starszych nie potrafi z nich korzystać. W kiosku obok dworca nie można natomiast kupić biletów z ulgą dla seniora - pisze nasza czytelniczka.
Szybka Kolej Miejska potwierdza zakończenie sprzedaży biletów w tej formie w Oliwie, a także na przystanku Politechnika zobacz na mapie Gdańska. Powodem jest wygaśnięcie umów z dotychczasowymi agentami.

- Do przetargu, który ogłaszaliśmy dwukrotnie, nikt się nie zgłosił - mówi Tomasz Złotoś, rzecznik SKM. - Oprócz Oliwy i Politechniki, podobna sytuacja jest w Strzebielinie Morskim i Godętowie. We wszystkich tych lokalizacjach brakuje chętnych do prowadzenia sprzedaży naszych biletów.
Na przystankach Oliwa i Politechnika (nz.) bilety można kupić w biletomatach.
Na przystankach Oliwa i Politechnika (nz.) bilety można kupić w biletomatach. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl
Kolejarze zwracają jednocześnie uwagę, że w Oliwie istnieje opcja zakupu biletów w kasie innego przewoźnika. Tyle, że są to bilety z kasy fiskalnej, których nie można kupić "na zapas" i kasować tuż przed rozpoczęciem podróży.

- Umowy z agentami są roczne. Większość z nich wygaśnie w grudniu i do tego czasu nie powinna się już zmienić sieć ich sprzedaży. Oczywiście ogłosimy nowe przetargi - zapowiada Złotoś.
Kolejarze jednocześnie zachęcają do korzystania z czynnych przez całą dobę biletomatów, które są ustawione na przystankach SKM (w tym Oliwa i Politechnika), aplikacji na telefon komórkowy oraz stron internetowych, prowadzących sprzedaż biletów trójmiejskiego przewoźnika.

Czytaj też: Bilety komunikacji miejskiej zawsze pod ręką - w telefonie komórkowym

Czytaj więcej: Pusty zabytek przy SKM Politechnika

Opinie (269) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.