Fakty i opinie

Trudno nie wdepnąć w psią kupę

artykuł czytelnika
Tak po odwilży wygląda wiele chodników i trawników w Trójmieście.
Tak po odwilży wygląda wiele chodników i trawników w Trójmieście. fot. Klaudia/czytelniczka Trojmiasto.pl

Co roku jest to samo, odwilż odsłania masę psich odchodów na trawnikach i chodnikach. - Obecnie moja jedyna aktywność na spacerach z dzieckiem ogranicza się do tego, aby nie wdepnąć w kupę - skarży się pan Patryk.Psich kup na trawnikach:

jest mniej niż kiedyś 13%
jest więcej niż kiedyś 75%
nie zwracam na to uwagi 12%
zakończona Łącznie głosów: 4105
Oto jego przemyślenia:

Chciałbym poruszyć temat, który wraca co roku jak bumerang, a więc temat psich odchodów. Odnoszę wrażenie, że w tym roku to jest już plaga.

Mam małe dziecko, z którym dużo chodzę na spacery, i aktualnie jedyna nasza aktywność to zastanawianie się, jak nie wdepnąć w kupę. Są one dosłownie wszędzie: na trawnikach, chodnikach, nawet na placach zabaw dla dzieci!

Chyba najwyższa pora, by zastosować jakieś rozwiązania systemowe, a więc wysokie mandaty dla właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach.

Czytaj też: Nie wstydź się, posprzątaj po swoim psie

Straż miejska zamiast ganiać za ludźmi bez maseczek, które według najnowszych badań i tak nie powstrzymują rozprzestrzeniania się wirusa tak, jak wcześniej sądzono, powinna skupić się na rozwiązywaniu doraźnych problemów - czystości naszych osiedli.

Brak jest też jakiejkolwiek edukacji w tym kierunku i społecznego potępienia braku higieny. Choć sam nie mam psa, to zawsze lubiłem te zwierzęta, ale w tym roku po raz pierwszy postrzegam je tylko jako producentów wszechobecnych odchodów.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (894)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »