Fakty i opinie

stat

Trudny dojazd niepełnosprawnego taksówką do Forum Gdańsk

Niepełnosprawny mężczyzna zmuszony został do przebrnięcia z podpórką inwalidzką po bruku, bo nie przyjechał taksówką sieci, która obsługuje Forum Gdańsk.
Niepełnosprawny mężczyzna zmuszony został do przebrnięcia z podpórką inwalidzką po bruku, bo nie przyjechał taksówką sieci, która obsługuje Forum Gdańsk. fot. Arek Scharmach/czytelnik Trojmiasto.pl

Ochrona centrum handlowego Forum Gdańsk zobacz na mapie Gdańska nie zgodziła się na wjazd taksówki z niepełnosprawnym, starszym mężczyzną. W efekcie musiał on wykonać dłuższy spacer przy podpórce inwalidzkiej. Z wjazdem bliżej nie miały za to żadnego kłopotu taksówki obsługujące Forum Gdańsk. Przedstawiciele Forum "ubolewają nad całą sytuacją".Kto ma w tej sprawie rację?

niepełnosprawny, nic by się nie stało, gdyby mógł dojechać bliżej 78%
zarządca obiektu, skoro miejsca dla niepełnosprawnych są gdzie indziej 22%
zakończona Łącznie głosów: 1617
Niepełnosprawny starszy mężczyzna zamówił kurs taksówką na teren Forum Gdańsk. Nadmieńmy, że porusza się on wyłącznie przy tzw. podpórce inwalidzkiej.

- Podjechałem przed Forum Gdańsk od strony biblioteki, skąd najłatwiej dostać się do centrum handlowego. Poprosiłem ochronę o dalszy wjazd, ale odmówiono mi pomimo faktu, że przewoziłem osobę niepełnosprawną o dużej niesprawności ruchowej. Czarę mojej goryczy przelał fakt, że z jednej strony uniemożliwiono mi wjazd, a w tym samym czasie obok bez problemu przejechała taksówka korporacji obsługującej Forum Gdańsk - mówi Arek Scharmach, taksówkarz.
W efekcie pasażer z dużymi ograniczeniami ruchowymi musiał z podpórką inwalidzką przejść dłuższy odcinek po bruku do Forum Gdańsk.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z firmą Inntu, reprezentującą zarządcę obiektu - Multi Development.

Zarządca: miejsca dla niepełnosprawnych są na innym poziomie- Parking Forum Gdańsk ma kilkanaście miejsc przeznaczonych specjalnie dla osób niepełnosprawnych na poziomie 2, czyli tym, z którego można od razu przemieścić się do Forum - wyjaśnia Alina Geniusz-Siuchnińska, reprezentująca zarządcę obiektu.
Część z nich znajduje się na parkingu, do którego wjeżdżamy z ul. 3 Maja. zobacz na mapie Gdańska

- W tej konkretnej sytuacji ochrona powinna poinformować o tym kierowcę i pokierować go lub po prostu pomóc. Ubolewamy, że tak się nie stało - mówi Geniusz-Siuchnińska.

Opinie (163) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.