Fakty i opinie

Trwa weekend kulinarny w Gdyni

Poszliśmy szlakiem knajpek biorących udział w Gdyńskim Weekendzie Kulinarnym.


Już po raz piąty Gdynia organizuje święto łasuchów. W Weekendzie Kulinarnym weźmie udział ponad 20 restauracji, będą warsztaty kulinarne, konkurs na gdyński przysmak, rajd po restauracjach i przede wszystkim to, czym co roku żyje wielu weekendowych smakoszy - minidania, przyjazne dla budżetu i żołądka.Weekend Kulinarny cieszy się co roku zainteresowaniem łasuchów. Żeby bowiem spróbować specjałów ponad 20 restauracji trzeba mieć sporo wolnych wieczorów i niemały budżet. Tymczasem od piątku do niedzieli będzie to można zrobić, mając w kieszeni 100 zł. Jak? Planując trasę "rajdu" po biorących udział w zabawie restauracjach w taki sposób, by trafić na szczęśliwe godziny, w których serwowane będą minidania po 5 zł (szczegółowa rozpiska godzin w ramce poniżej).

Niech jednak nikt nie zakłada, że zdoła bez problemu spróbować wszystkich. W wielu restauracjach porcje wcale nie są takie małe i skosztowanie każdej to nie lada wyzwanie.

Podczas weekendu zasmakować będzie można w specjałach kuchni hinduskiej, włoskiej, amerykańskiej, chińskiej, japońskiej, a nawet afrykańskiej. Dla osób, które nie przepadają na kulinarnych eksperymentach na własnym podniebieniu sporą ofertę przygotowali także restauratorzy serwujący dania polskiej kuchni. W nadmorskim centrum Gdyni nie zabraknie także oczywiście potraw z ryb.

Tradycyjnie na chętnych czeka też rywalizacja i konkursy dla najbardziej aktywnych uczestników weekendu.

- Jak co roku aktywnych i ambitnych smakoszy zapraszamy do udziału w Rajdzie po Gdyńskich Restauracjach. Na wszystkich, którzy skorzystają z Happy Hours w jak największej liczbie restauracji, poznając Gdynię od kuchni i udokumentują to specjalnymi naklejkami, czekają atrakcyjne nagrody - zapewnia Katarzyna Gruszka z Agencji Rozwoju Gdyni, która organizuje Weekend Kulinarny.

W niedzielne południe w Centrum Gemini rozpocznie się "Jesienne śniadanie" przygotowane przez blogerki kulinarne oraz pokazy gotowania na żywo. Od piątku do niedzieli w Infoboxie będzie można natomiast wziąć udział w bezpłatnych pokazach filmów kulinarnych. Wśród nich m.in. podbijający międzynarodowe festiwale "Więcej niż miód", jeden z najdroższych w historii filmów dokumentalnych.

Opinie (47)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.