Fakty i opinie

Trwają przygotowania do Jarmarku św. Dominika

W tym roku na pewno nie będzie można tłoczyć się przy stoiskach Jarmarku św. Dominika.
W tym roku na pewno nie będzie można tłoczyć się przy stoiskach Jarmarku św. Dominika. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

To już pewne. Jarmark św. Dominika 2020 na pewno się w Gdańsku odbędzie. W dobie koronawirusa wystawców będzie jednak mniej i będą musieli dostosować się do obowiązujących reguł sanitarnych.Przypomnijmy: przed miesiącem pisaliśmy, że są pomysły na przeprowadzenie Jarmarku św. Dominika. Wtedy byliśmy niemal w szczycie obaw dotyczących koronawirusa i niewiedzy na temat skutków, jakie COVID-19 może powodować.

Są pomysły na Jarmark św. Dominika.Czy wybierasz się na tegoroczny Jarmark św. Dominika?

tak, na pewno będę 32%
jeszcze się zastanawiam, ale pewnie pójdę 17%
nie, raczej nie 51%
zakończona Łącznie głosów: 2889
Dziś wiadomo, że zasady dystansu społecznego znacznie ograniczają ryzyko zachorowania, więc władze miasta potwierdziły, że Jarmark św. Dominika na pewno się odbędzie. Jego zasady się jednak zmienią.

- Przygotowujemy się do jarmarku, choć nie znamy jeszcze ostatecznych reguł i zasad, jakie latem będą obowiązywać w naszym kraju. W ubiegłym tygodniu wysłaliśmy zapytania do wystawców na temat ich chęci oraz możliwości wystawienia stoisk. Na pewno będą one musiały stać w pewnej odległości od siebie, nie wiadomo jak będzie wyglądać gastronomia, ale na pewno nie chcemy przerywać ponad 700-letniej tradycji jarmarku - podkreśla prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.
Tegoroczny Jarmark św. Dominika ma trwać od 25 lipca do 16 sierpnia.

Więcej na pewno będzie można zaplanować już w najbliższych dniach. W środę, 27 maja 2020 r. premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić szczegóły kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że mają być poluzowane kolejne ograniczenia, otwarte zostaną też baseny i siłownie. Być może zniesione zostanie zalecenie zasłaniania ust i nosa w otwartej przestrzeni.

Opinie (250) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.