• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Trzeba sprzątać po zwierzakach w lesie?

Daniel
8 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Pies zawsze dobrze się bawi w lesie, ale sam po sobie nie posprząta. Pies zawsze dobrze się bawi w lesie, ale sam po sobie nie posprząta.

- Coraz więcej osób sprząta po swoich zwierzakach, ale tylko na osiedlach i w centrach miast. Tymczasem leśne ścieżki w Trójmieście są pełne odchodów: psów, a także koni, bo tu nikt nie zawraca sobie głowy sprzątaniem - pisze nasz czytelnik, pan Daniel.Końskie odchody w OrłowieMapkaDo napisania tego listu skłonił mnie spacer po lesie w Orłowie. Jest tam kilka stadnin, ale ich właściciele najwyraźniej nie poczuwają się do obowiązku, by sprzątać po koniach. Ich odchody są praktycznie na każdej ścieżce. Nie można skupić się na podziwianiu walorów przyrodniczych - cały czas trzeba patrzeć pod nogi, by nie wdepnąć w końskie łajno.
  • Czasami konie można spotkać też na plaży...
  • ...a także pozostałości po ich wizycie.

Psie kupy na leśnych ścieżkach przy osiedlachPodobnie jest z psimi kupami. Na ChyloniMapka, gdzie mieszkam, większość osób sprząta po swoich psach, gdy zdarzy im się załatwić na trawnik przed blokiem. Ale gdy idą do lasu, najwyraźniej sądzą, że nie mają takiego obowiązku.

Problem w tym, że te ścieżki są dla spacerowiczów, nie jest to psia toaleta, mimo że część osób tak ją traktuje. Tymczasem im dalej od bloku, tym więcej kup na ścieżkach. Spacer do lasu zaczyna się od przejścia przez pole minowe. I mam wrażenie, że coraz rzadziej udaje się to zrobić bez wdepnięcia w niezbyt ładnie pachnącą niespodziankę.

Czy naprawdę trudno zrozumieć, że mimo bliskości lasu wcale nie mieszkamy na wsi i wszędzie trzeba sprzątać po swoim pupilu?
Daniel

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (328)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane