Fakty i opinie

Trzy poważne wypadki motocyklistów

Wypadek na ul. Potokowej wyglądał bardzo poważnie, na szczęście ranny motocyklista znajduje się w stanie stabilnym.
Wypadek na ul. Potokowej wyglądał bardzo poważnie, na szczęście ranny motocyklista znajduje się w stanie stabilnym. fot. Michał/czytelnik Trojmiasto.pl

Do trzech groźnych wypadków z udziałem motocyklistów doszło w piątek pod wieczór. Około godz. 18, na skrzyżowaniu ulic Potokowej i Matemblewskiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, motocykl zderzył się z samochodem, a ok. 19:30 w Gdyni doszło do zderzenia motocykla z TIR-em. Do kolejnego zdarzenia doszło po 22 w centrum Gdańska. Ranne zostały trzy osoby, jedna nie żyje.Aktualizacja, sobota, 5 lipca, godz. 13:56 Niestety motocyklista, który uderzył w busa niedaleko dworca w Gdańsku Głównym, zmarł w szpitalu. Taką informację przekazał nam znajomy 24-latka. Potwierdziła ją policja. Przyczyny zdarzenia są wciąż badane.

***


Aktualizacja godz. 22:55 Wyjątkowo pechowy wieczór na trójmiejskich drogach. Do kolejnego wypadku z udziałem motocyklisty doszło o godz. 22:10 tuż przy Dworcu Głównym w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska.

- Motocyklista z wielką prędkością wbił się w busa. Przeleciał około 20 metrów, po czym spadł na zatokę autobusową. Ulica jest we krwi, trwa reanimacja motocyklisty w karetce. Na miejscu też policja i straż pożarna - relacjonuje pan Marek, nasz czytelnik.

Jak dowiedzieliśmy się w WSKR, motocyklista przeżył, jest jednak poważnie ranny.


Wypadek przy dworcu glownym w Gdańsku***


Aktualizacja godz. 20:27 Do groźnego wypadku doszło też w Gdyni, na ul. Chwaszczyńskiej zobacz na mapie Gdyni. Motocykl zderzył się z nawracającym TIR-em. Ranne zostały dwie osoby: kierowca motocykla oraz pasażerka, którą wiózł. On - ciężej ranny - został zabrany helikopterem do szpitala w Gdańsku, ona zaś trafiła do szpitala w Gdyni. Kierowca TIR-a był trzeźwy, prawdopodobnie - jak twierdzi policja - to on jednak zawinił, wymuszając pierwszeństwo.

Start śmigłowca z rannym motocyklistą na pokładzie.***


Jeżeli zaś chodzi o pierwszy wypadek w Gdańsku, to:

- Motocykl wjechał w tył auta. Ulica jest obecnie zakorkowana w obie strony - napisał pan Michał, nasz czytelnik, który poinformował nas o zdarzeniu.

Jak dowiedzieliśmy się w Wojewódzkim Stanowisku Koordynacji Ratownictwa,ranny motocyklista został przewieziony do szpitala, a jego stan jest stabilny. Utrudnienia w ruchu mają zniknąć w ciągu kilkunastu minut.

Z kolei według policji, do wypadku doszło, gdy kierująca samochodem kobieta wykonywała manewr zawracania - właśnie wtedy miała się zderzyć z motocyklem kierowanym przez 24-latka.

Opinie (380) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.