Fakty i opinie

stat

Końcówka utrudnień przy AWFiS na Grunwaldzkiej

interwencja trojmiasto.pl
Najnowszy artukuł na ten temat

W poniedziałek zmiany na skrzyżowaniach z al. Hallera

Od środy 20 listopada, jezdnia będzie zwężana po godz. 9.
Od środy 20 listopada, jezdnia będzie zwężana po godz. 9. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Od początku listopada kierowcy stoją w ogromnych korkach na al. Grunwaldzkiej w kierunku Gdańska w rejonie AWFiS. Utrudnienia w ruchu spowodowane są zwężeniem jezdni do jednego pasa. Po interwencji Trojmiasto.pl od środy, 20.11.2019 r., drogowcy będą zwężać jezdnię, tylko w konieczności i po porannych godzinach szczytu, tj. po godz. 9. Prace mają potrwać do 8 grudnia.Czy przeszkadzają ci utrudnienia drogowe w Oliwie?

nie, nie jeżdżę tamtędy 42%
raczej nie, bo korki są tylko w godzinach szczytu 11%
tak, moja podróż znacznie się wydłużyła 47%
zakończona Łącznie głosów: 811
Na początku listopada rozpoczęły się prace na al. Grunwaldzkiej przy AWFiS w kierunku Gdańska.

- Roboty prowadzi firma WPRD Gravel na zlecenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Prace przewidują budowę zjazdów i przebudowę zatoki autobusowej - mówi Konrad Marciński, specjalista ds. komunikacji i promocji GZDiZ.
Uciążliwym faktem dla mieszkańców okazało się zwężenie jezdni w tym miejscu, przez co poranna podróż do pracy wydłużyła się kilkukrotnie.

- Codziennie jeżdżę do pracy z Sopotu do Oliwy al. Grunwaldzką. Rzeczywiście zdarza mi się stać w dużych korkach. Jednak to, co dzieje się w rejonie AWFiS od ponad dwóch tygodni, przechodzi ludzkie pojęcie. Nie dość, że na odcinku około kilometra, między Drogą Zieloną a Opacką, trzy razy stoimy na światłach, to jeszcze drogowcy zwęzili jezdnię do jednego pasa, co powoduje ogromne korki - wścieka się pan Adam.

AWFiS: budujemy drogę, nie przystanekPrzedstawiciele AWFiS przyznają, że rzeczywiście budują drogę wewnętrzną prowadzącą z al. Grunwaldzkiej do hali widowiskowo-sportowej, ale z przebudową zatoki autobusowej "Górskiego" nie mają nic wspólnego.

- Nie wiem, kiedy remont przystanku czy chodnika się skończy. Nie wiem też, kto wprowadził pana w błąd, ale AWFiS nie ma związku z korkami na al. Grunwaldzkiej - komentuje Karolina Rogowska, rzecznik prasowy uczelni.

Zwężenie po porannym szczycieZ projektu wykonawczego tymczasowej organizacji ruchu wynika jednak, że inwestorem zadania pt. "Budowa drogi wewnętrznej wzdłuż al. Grunwaldzkiej. Przebudowa zjazdów i zatoki autobusowej" jest... Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu.

Jednak co by się nie działo i kto by nie był odpowiedzialny za korki, najważniejsze jest to, że na prośbę Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni wykonawca robót zapewnił, że od środy, 20 listopada, jezdnia będzie zwężana o ile będzie to potrzebne, dopiero od godz. 9, a więc po porannym szczycie. WPRD Gravel (wykonawca robót) poinformował także o niewielkim poślizgu, który wydłuży prace o ponad tydzień, do 8 grudnia.

Opinie (71) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.