Fakty i opinie

stat

Końcówka utrudnień przy AWFiS na Grunwaldzkiej

interwencja trojmiasto.pl
Najnowszy artukuł na ten temat

Jak zmieni się ul. Toruńska? Pięciu chętnych do projektu przebudowy

Od środy 20 listopada, jezdnia będzie zwężana po godz. 9.
Od środy 20 listopada, jezdnia będzie zwężana po godz. 9. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Od początku listopada kierowcy stoją w ogromnych korkach na al. Grunwaldzkiej w kierunku Gdańska w rejonie AWFiS. Utrudnienia w ruchu spowodowane są zwężeniem jezdni do jednego pasa. Po interwencji Trojmiasto.pl od środy, 20.11.2019 r., drogowcy będą zwężać jezdnię, tylko w konieczności i po porannych godzinach szczytu, tj. po godz. 9. Prace mają potrwać do 8 grudnia.



Czy przeszkadzają ci utrudnienia drogowe w Oliwie?

nie, nie jeżdżę tamtędy 42%
raczej nie, bo korki są tylko w godzinach szczytu 11%
tak, moja podróż znacznie się wydłużyła 47%
zakończona Łącznie głosów: 811
Na początku listopada rozpoczęły się prace na al. Grunwaldzkiej przy AWFiS w kierunku Gdańska.

- Roboty prowadzi firma WPRD Gravel na zlecenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Prace przewidują budowę zjazdów i przebudowę zatoki autobusowej - mówi Konrad Marciński, specjalista ds. komunikacji i promocji GZDiZ.
Uciążliwym faktem dla mieszkańców okazało się zwężenie jezdni w tym miejscu, przez co poranna podróż do pracy wydłużyła się kilkukrotnie.

- Codziennie jeżdżę do pracy z Sopotu do Oliwy al. Grunwaldzką. Rzeczywiście zdarza mi się stać w dużych korkach. Jednak to, co dzieje się w rejonie AWFiS od ponad dwóch tygodni, przechodzi ludzkie pojęcie. Nie dość, że na odcinku około kilometra, między Drogą Zieloną a Opacką, trzy razy stoimy na światłach, to jeszcze drogowcy zwęzili jezdnię do jednego pasa, co powoduje ogromne korki - wścieka się pan Adam.

AWFiS: budujemy drogę, nie przystanek



Przedstawiciele AWFiS przyznają, że rzeczywiście budują drogę wewnętrzną prowadzącą z al. Grunwaldzkiej do hali widowiskowo-sportowej, ale z przebudową zatoki autobusowej "Górskiego" nie mają nic wspólnego.

- Nie wiem, kiedy remont przystanku czy chodnika się skończy. Nie wiem też, kto wprowadził pana w błąd, ale AWFiS nie ma związku z korkami na al. Grunwaldzkiej - komentuje Karolina Rogowska, rzecznik prasowy uczelni.

Zwężenie po porannym szczycie



Z projektu wykonawczego tymczasowej organizacji ruchu wynika jednak, że inwestorem zadania pt. "Budowa drogi wewnętrznej wzdłuż al. Grunwaldzkiej. Przebudowa zjazdów i zatoki autobusowej" jest... Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu.

Jednak co by się nie działo i kto by nie był odpowiedzialny za korki, najważniejsze jest to, że na prośbę Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni wykonawca robót zapewnił, że od środy, 20 listopada, jezdnia będzie zwężana o ile będzie to potrzebne, dopiero od godz. 9, a więc po porannym szczycie. WPRD Gravel (wykonawca robót) poinformował także o niewielkim poślizgu, który wydłuży prace o ponad tydzień, do 8 grudnia.

Opinie (71) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.