Fakty i opinie

stat

Trzymiesięczny areszt dla złodzieja rowerów

Nie warto zgłaszać kradzieży roweru, bo to nic nie da? Nic bardziej mylnego. Trzy miesiące spędzi w areszcie złodziej, który ukradł trzy rowery w Sopocie i Gdańsku.Była noc, gdy operator monitoringu w Spocie, zwrócił uwagę na mężczyznę z plecakiem, który kręcił się wokół postoju taksówek. Podchodził do taksówkarzy i pokazywał im rower, który miał ze sobą. Wyglądało to tak, jakby oferował im go na sprzedaż.

Kradziony rower i amfetamina w plecakuCzy skradziono ci kiedyś rower?

tak, i nie udało się go odzyskać 53%
tak, ale odzyskała(e)m go 5%
na szęście nie 42%
zakończona Łącznie głosów: 1478
Dyżurny podejrzewając, że ma do czynienia ze złodziejem rowerów, wysłał na miejsce patrol. I faktycznie, okazało się, że mężczyzna z rowerem to 32-letni recydywista bez stałego miejsca pobytu, który jest poszukiwany przez policjantów w związku z kradzieżą dwóch innych rowerów na terenie Sopotu. Rowery skradziono w maju i czerwcu, ich właściciele oszacowali straty na kilka tysięcy złotych.

- Przy mężczyźnie znaleźliśmy amfetaminę, a także takie narzędzia, jak nożyce do cięcia metalu, kombinerki, śrubokręty i klucze patentowe. Znajdował się tam także pistolet na kulki - informują policjanci.
Rower, z którym przechadzał się mężczyzna został wcześniej skradziony w Gdańsku.

Złodziej z bogatą przeszłościąZatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży rowerów oraz zarzut posiadania kilkunastu porcji amfetaminy. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

32-latek w przeszłości był karany za przestępstwo przeciwko mieniu i odbywał karę pozbawienia wolności, dlatego za przestępstwa kradzieży odpowie w warunkach recydywy. Za kradzież w recydywie grozi do nawet 7,5 roku pozbawienia wolności. Przestępstwo posiadania narkotyków zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Opinie (114) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.