Fakty i opinie

Zapomniany tunel ze stojącą wodą

artykuł czytelnika

W tunelu pod torami kolejowymiMapka przy węźle Kliniczna ciągle stoi woda. Chodzę tamtędy od ponad dwóch i pół roku i problem ten występuje nieprzerwanie - skarży się pan Maciej, czytelnik Trojmiasto.pl.Chciałbym zgłosić problem polegający na zaleganiu wody w tunelu pod linią kolejowąMapka na trasie SKM Gdańsk Politechnika - przystanek tramwajowy Twarda, tuż obok węzła Kliniczna.

Tunel przemierzam od ponad dwóch i pół roku. Wiosna, lato, jesień, zima i problem ten występuje nieprzerwanie. Po opadach deszczu czy śniegu regularnie przez kilka dni utrzymuje się tam woda. Czasami nawet najmniejszy opad sprawia, że tunel jest zalewany.

Niekiedy poziom był tak wysoki, że trzeba było tunel obchodzić górą, pokonując nasyp kolejowy, po którym biegną tory.

W tygodniu między 22 a 26 czerwca, pogoda była znakomita, było sucho, a mimo to woda zalegała.

W kolejnym tygodniu postanowiłem to udokumentować i każdego dnia roboczego robiłem zdjęcia. Woda stała w poniedziałek, wtorek, środę i pół czwartku. Po południu w czwartek woda ustąpiła i w piątek problem na chwilę zniknął. Do kolejnego opadu deszczu.

Tak wyglądał tunel w piątek, 3 lipca.
Tak wyglądał tunel w piątek, 3 lipca. fot. Maciej/czytelnik trojmiasto.pl
Jest lato, ludzie chodzą w letnim obuwiu, w jasnych kolorach, kobiety w sandałach i muszą się wiele natrudzić, by pokonać trasę bez uszczerbku dla obuwia. Niekiedy to się nie udaje.

Może trzeba tam wybudować pomost, skoro odpływ wody nie działa poprawnie?
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (259) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.