Fakty i opinie

Uciążliwy remont ul. Szarej w Gdańsku

artykuł czytelnika
Oznaczenia ustawione przez drogowców, mogły wprowadzać kierowców w zakłopotanie.
Oznaczenia ustawione przez drogowców, mogły wprowadzać kierowców w zakłopotanie. Fot. Czytelnik / Trojmiasto.pl

Złe oznakowanie, wieczorne prace i długi czas remontu. Trwająca od połowy maja przebudowa ul. Szarej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku daje się we znaki mieszkańcom Siedlec. Jak pisze nasz czytelnik, pan Stanisław: - Remont jak najbardziej potrzebny. Niestety, przeprowadzany jest w skandaliczny sposób.Remont ul. Szarej

nie był potrzebny, są inne jezdnie w gorszym stanie 14%
był potrzebny, ale wszystko można było zrobić szybciej i dokładniej 71%
był potrzebny a i czas realizacji jest względnie dobry 15%
zakończona Łącznie głosów: 487
Oto jego spostrzeżenia:

Od kilku miesięcy trwa remont ulicy Szarej, którego zleceniodawcą jest Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Remont jak najbardziej potrzebny. Niestety, przeprowadzany jest w skandaliczny sposób. W trakcie remontu drogi trwającego jak na razie dłużej niż remont Traktu Św. Wojciecha na ostatnim odcinku drogowcy w ogóle nie liczą się z mieszkańcami. Każdego dnia trzeba przygotować się na jeżdżenie dookoła ulicy, ponieważ pracownicy ustawiają oznakowania "tak jak im wygodnie".

Nie raz mamy do czynienia z sytuacją, gdy trzeba złamać przepisy i wjechać na drogę zamkniętą dla ruchu lub jechać pod prąd, ponieważ nie ma innego sposobu na dojechanie do własnego domu. Na zjeździe z ul. Kartuskiej zobacz na mapie Gdańska widnieje napis informujący nas - kierowców - o objeździe do konkretnych numerów ulicy, a po skorzystaniu z objazdu, w połowie drogi okazuje się że ta jest zamknięta znakiem zakazu lub akurat jeżdżą po niej walce lub inne pojazdy budowlane.

Czytaj także: W piątek koniec remontu na Trakcie św. Wojciecha

Wieczorne prace i uciążliwy hałas

Przez długi okres czasu drogowcy potrafili pracować po parę godzin dziennie, a następnie nie pojawiać się w ogóle lub tylko na parę chwil. Bardzo długo droga wyglądała jak po ostrzale artyleryjskim. Nie raz można było zobaczyć auta próbujące się przecisnąć pomiędzy dziurami wielkości studzienki ściekowej.

Wykonawca potrafi pracować dwie-trzy godziny, a następnie do późnej nocy raczyć mieszkańców dźwiękami zdzieranego asfaltu. Czemu nie mogą tego robić w normalnych godzinach - terminy gonią? Mimo zbliżającego się wreszcie końca remontu sytuacja z dojazdem staje się na tyle męcząca, że należy zwrócić na to uwagę. Jesteśmy wdzięczni za nową drogę, ale nie takim kosztem. Można się chociaż trochę postarać.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała umowę z firmą WPRD GRAVEL Sp. z o.o. na budowę oświetlenia wraz z przebudową jezdni i chodników przy ul. Szarej w Gdańsku podpisała 12 maja.

Prace obejmują: remont naświetli, wymianę istniejących wpustów deszczowych, wymianę studni, ułożenie linii oświetleniowych, regulację wysokości studzienek kanalizacyjnych, montaż szafy oświetleniowej, słupów oświetleniowych, montaż opraw oświetleniowych z LED-owym źródłem światła.

Dodatkowo w umowie firma ma zapisaną rozbiórkę istniejących nawierzchni, chodnika, krawężników, ułożenie nawierzchni stanowisk postojowych, zjazdów, chodnika, ułożenie nawierzchni bitumicznej, wykonanie oznakowania pionowego oraz aranżacje zieleni. Całość ma zakończyć się 31 października 2017 roku.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (59) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.