• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Uciekał przez pół miasta, bo nie miał licencji

ms
21 marca 2023, godz. 16:30 
Opinie (186)
Młody kierowca uciekał przed policją, bo pracował jako taksówkarz bez stosownej licencji. Zdjęcie ilustracyjne Młody kierowca uciekał przed policją, bo pracował jako taksówkarz bez stosownej licencji. Zdjęcie ilustracyjne

Od al. ZwycięstwaMapka przez al. HalleraMapkawęzeł KlinicznaMapka, aż do ul. Marynarki PolskiejMapka trwał policyjny pościg za kierowcą skody, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekał, bo nie miał licencji na przewóz pasażerów.Czy zamawiając taksówkę zastanawiasz sie, czy kierowca ma ważną licencję?

Wczoraj po północy na al. Zwycięstwa w Gdańsku, policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę skody. Mundurowi jadący radiowozem zrównali się z samochodem kierującego i wskazali mu miejsce do zatrzymania się.

Kierowca skody jednak nie zatrzymał się, a gwałtownie przyspieszył. Za operą skręcił w al. Hallera i zaczął uciekać. Na czerwonym świetle pojechał przez węzeł Kliniczna i wjechał w ul. Marynarki Polskiej.

Dopiero tam udało się go zatrzymać. Okazało się, że za kierownicą siedzi 23-letni mieszkaniec Sopotu, obywatel Gruzji. W rozmowie z policjantami przyznał, że chciał uniknąć kontroli drogowej, ponieważ świadczy usługi transportowe i nie ma licencji na przewóz osób. Gdy jednak próbowano go zatrzymać, w jego aucie nie było pasażerów.


Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód, którym jechał, odholowano na parking strzeżony.

Kierowca usłyszał zarzut za niezatrzymanie się do kontroli. To przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności.

ms

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (186)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane