• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Uciekł przed policyjnym pościgiem, ale już trafił za kratki

Szymon Zięba
6 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Tak wyglądał finał pościgu, po którym uciekł kierowca.

Jest przełom w sprawie wypadku i pościgu, do którego doszło w połowie sierpnia na Żabiance. Mężczyzna, który przed policją zaczął uciekać w Sopocie, rozbił auto w Gdańsku, porzucił pasażerów i uciekł, w końcu wpadł. Śledczym udało się go wytropić. Jak się okazało, był poszukiwany, m.in. za kradzież z włamaniem.Jak oceniasz swoje umiejętności jako kierowca?

Przypomnijmy: pościg zaczął się jeszcze w Sopocie na al. NiepodległościMapka. Tam funkcjonariusze namierzyli kierowcę, który przekroczył prędkość o ponad 40 km/h.

Następnie zignorował wyraźne polecenie mundurowych do zatrzymania się, minął policyjny radiowóz i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim, a mimo to mężczyzna podczas ucieczki łamał kolejne przepisy ruchu drogowego.

"Mistrz kierownicy" na ulicy GospodyMapka, już w Gdańsku, stracił panowanie nad samochodem, który otarł się o drzewo, a następnie uderzył w znak drogowy.

Na tym się jednak nie skończyło. Kierowca bowiem wysiadł i zaczął uciekać pieszo, a w samochodzie zostawił dwoje pasażerów.

O sprawie jako pierwsi poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za sygnały.

00:36 11 SIERPNIA 22 (aktualizacjaakt. 01:22)

Wypadek na Gospody w Gdańsku (73 opinie)

Finał pościgu za pojazdem który nie zatrzymał się na wezwanie policji. Policja próbowała zatrzymać auto przekraczające dozwoloną prędkość, które wtedy zaczęło uciekać. Kierowca i jeden z pasażerów uciekli pozostawiając na miejscu ranną kobietę która również była pasażerem pojazdu. Pojazd stracił panowanie na progu zwalniającym po czym nastąpił jego wybuch.
Finał pościgu za pojazdem który nie zatrzymał się na wezwanie policji. Policja próbowała zatrzymać auto przekraczające dozwoloną prędkość, które wtedy zaczęło uciekać. Kierowca i jeden z pasażerów uciekli pozostawiając na miejscu ranną kobietę która również była pasażerem pojazdu. Pojazd stracił panowanie na progu zwalniającym po czym nastąpił jego wybuch. Zobacz więcej


Zatrzymany już trafi na dwa lata do więzieniaWizerunek mężczyzny trafił do patroli. Policjanci zapowiedzieli, że złapanie go jest kwestią czasu.

Tak też się stało. Jak udało się nam dowiedzieć, kierowca wpadł w ręce mundurowych.

  • Auto, które brało udział w wypadku, zostało mocno zniszczone. Kierowca uciekł.
  • Auto, które brało udział w wypadku, zostało mocno zniszczone. Kierowca uciekł.
- Mężczyzna został zatrzymany, był poszukiwany za kradzież z włamaniem oraz kradzież. Najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym. Postępowanie w sprawie niezatrzymania się do kontroli drogowej trwa, w sprawie zbierany jest materiał dowodowy, realizowane są czynności procesowe zmierzające do przedstawienia zarzutów sprawcy tego przestępstwa - poinformowała mł. asp. Paula Klask z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (70)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane