Fakty i opinie

Ukradł auto, chociaż nie miał prawa jazdy

28-latka zatrzymano dwa dni po dokonaniu przez niego kradzieży.
28-latka zatrzymano dwa dni po dokonaniu przez niego kradzieży. fot. policja

28-latek, który w poniedziałek ukradł w Sopocie volkswagena golfa, został w środę zatrzymany w Gdyni. Auto udało się odzyskać, a złodziej odpowie nie tylko za kradzież, ale też za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.Czy skradziono ci kiedyś samochód?

tak 24%
nie, ale próbowano się do niego włamać 24%
nie, nigdy 52%
zakończona Łącznie głosów: 797
W poniedziałek rano policjanci z Sopotu zostali zaalarmowani przez właściciela skradzionego samochodu. Dzień wcześniej wieczorem zostawił on auto zaparkowane przy al. Niepodległości, a rano już go nie było.

Dość szybko, bo w ciągu kilku godzin - między innymi dzięki obrazowi z kamer monitoringu - policji udało się odnaleźć skradziony samochód. Stał na parkingu na jednym z sopockich osiedli. Samego złodzieja zatrzymano jednak dopiero w środę - w Gdyni.

Co ciekawe i dość nietypowe, odpowie on nie tylko za kradzież, ale też za złamanie ciążącego na nim sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

- Wyrok w tej sprawie wydał Sąd Rejonowy w Rybniku, a zakaz kierowania wszelkimi pojazdami obowiązywał 28-latka od marca 2019 roku do marca 2022 roku - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
28-latek w przeszłości był już notowany za kradzieże pojazdów. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i wykroczeń.

Opinie (86) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.