• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ukradł z lodziarni pieniądze zbierane na pomoc dla chorego 14-latka

Piotr Weltrowski
26 września 2023, godz. 12:45 
Opinie (137)

Jak co roku zbierali pieniądze na leczenie chorego dziecka ze swojej okolicy. Już dwa razy udało im się w ten sposób pomóc potrzebującym. W tym roku może być z tym problem, bo w nocy z poniedziałku na wtorek do ich lodziarni włamał się młody mężczyzna i ukradł puszkę z datkami. Złodzieja zarejestrowała kamera monitoringu.Lodziarnia LodoveLove działa przy ul. MałomiejskiejMapka w Gdańsku. Od trzech lat jej pracownicy pomagają chorym dzieciakom z okolicy.

- Wymyśliliśmy taką akcję zbiórki, która co roku dotyczy innego dziecka, ale są to dzieci z naszej okolicy, takie, które znamy, znamy też ich rodziny. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na leczenie 14-letniego Oliwiera, który walczy z nowotworem - mówi pani Joanna, właścicielka lodziarni.


Nie wiadomo, czy o zbiórce wiedział też złodziej, który w nocy z poniedziałku na wtorek włamał się (wyłamał drzwi) do lodziarni, ale jedno jest pewne - zabrał on tylko puszkę z datkami.

- Obudził mnie hałas ok. godz. 2:25, wyjrzałam przez okno i zobaczyłam dziewczynę, która "pilnowała terenu", po chwili z lodziarni wybiegł chłopak i razem uciekli. Wtedy już wiedziałam, że zostaliśmy okradzeni - mówi pani Joanna.
Sprawa została we wtorek rano zgłoszona policji. Jeżeli ktoś rozpoznaje osoby widoczne na filmie z monitoringu, proszony jest o kontakt z policjantami pod numerem alarmowym.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (137)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane