• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Ukradli 100 tys. zł, podając się za lekarzy. Metoda oszustów na COVID-19

Patryk Szczerba
30 sierpnia 2022, godz. 17:00 
Opinie (110)
Metody oszustów zmieniają się. Policjanci przypominają, żeby nie dać się wykorzystać. Metody oszustów zmieniają się. Policjanci przypominają, żeby nie dać się wykorzystać.

Dwie gdańszczanki straciły prawie 100 tys. zł po tym, jak uwierzyły dzwoniącym mężczyznom, że ich bliscy są chorzy na COVID-19 i potrzebują leczenia. Oszuści podawali się za lekarzy, oczekiwali kilkudziesięciu tysięcy złotych za lek. Po zabraniu pieniędzy od kobiet zniknęli.Czy zdarzyło ci się być oszukanym?

Policjanci informują o dwóch zgłoszonych przypadkach oszustw. Najpierw do 82-latki z Przymorza zadzwonił oszust, który podał się za lekarza jednego z gdańskich szpitali.

- Mężczyzna powiedział pokrzywdzonej, że jej bliski jest ciężko chora na koronawirusa i może go uratować tylko specjalistyczny lek. Za leczenie trzeba zapłacić kilkadziesiąt tys. zł., a po pieniądze zgłosi się pracownik szpitala. 82-latka uwierzyła fałszywemu lekarzowi i przekazała oszustom kilkadziesiąt tys. zł - informuje Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Około południa do podobnego oszustwa doszło w Śródmieściu.

- Tym razem oszust zadzwonił do 78-leniej gdańszczanki i w podobny sposób przekonał ją, że tylko leki za kilkadziesiąt tys. zł. uratują jej syna. Dodatkowo sprawca zabronił wychodzić jej z mieszkania, ponieważ została objęta kwarantanną. Pokrzywdzona przekazała oszustom kilkadziesiąt tys. zł. - mówi Mariusz Chrzanowski.
Niewykluczone, że takich przypadków było więcej, a nie wszystkie zostały zgłoszone policjantom.

Policjanci przypominają, że pobyt w szpitalu, diagnostyka oraz leczenie pacjenta chorego na COVID-19 są bezpłatne. Jeżeli zadzwoni osoba, która twierdzi, że musisz zapłacić za leczenie najbliższych, to trzeba jak najszybciej zakończyć rozmowę i zadzwonić pod numer 112.

Kryminalne Trójmiasto: więcej historii i oszustw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (110)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane