Fakty i opinie

Sobieskiego rozkopana rok po remoncie


Po długim weekendzie, niespełna rok po modernizacji, drogowcy znów rozkopią ul. Sobieskiego w Gdańsku. Wykonawca musi poprawić na niej warstwę ścieralną. - Droga w zeszłym roku została przez nas odebrana warunkowo. Prace były zaplanowane już wówczas, ale czekaliśmy z wykonawcą na czas wolny od zajęć na uczelni i mniejszy ruch na drogach - wyjaśnia GiWK, inwestor.Czy urzędnicy powinni odbierać nie w pełni gotowe inwestycje?

tak, warto oddać inwestycję wcześniej, zwłaszcza gdy już i tak była opóźniona 17%
to zależy od rodzaju inwestycji 27%
nie, przez takie działanie mieszkańcy i kierowcy muszą mierzyć się z utrudnieniami kilka razy 56%
zakończona Łącznie głosów: 856
Z odbiorem przebudowywanej przez ponad sześć miesięcy ul. Sobieskiego problemy były już w ubiegłym roku. Najpierw trzeba było przebudować podziemne sieci w większym wymiarze, niż pierwotnie planowano. Później - w połowie lipca - kolejne problemy drogowcom sprawiła ulewa, po której pochyła, rozkopana w wielu miejscach ulica zamieniła się w błotny potok. Wreszcie, gdy wydawało się, że drogę uda się otworzyć w obu kierunkach na początku października, okazało się, że trzeba poprawić stan nawierzchni bitumicznej.

- Uzgodniliśmy wówczas z wykonawcą, że ze względu na rozpoczynającą się jesień prace przełożymy na 2017 r. Droga została odebrana warunkowo, a wykonawca zobowiązał się, że poprawki nawierzchni w okolicach wpustów i studzienek kanalizacyjnych wykona w miesiącach wolnych od zajęć na Politechnice Gdańskiej, gdy na drodze jest najmniejszy ruch - wyjaśnia Monika Piotrowska-Szypryt, rzecznik prasowy spółki GIWK, inwestora inwestycji.
Prace naprawcze rozpoczną się po długim weekendzie. Utrudnień należy się spodziewać od środy 16 sierpnia (od godz. 23.00) do piątku do godz. 5 nad ranem. Droga między Suchaninem a Wrzeszczem całkowicie będzie zamykana w nocy po ostatnim i przed pierwszym kursem autobusów.

- Wykonawcą robót jest spółka Eurovia Polska z Gdańska. Prace wykonywane w dzień tylko miejscami będą powodowały utrudnienia w ruchu - przekonuje Monika Piotrowska-Szypryt.

Wideo archiwalne

Opinie (95) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.