Fakty i opinie

Ułatwienia dla rowerzystów w Redłowie

Pasy rowerowe na ul. Legionów
Pasy rowerowe na ul. Legionów fot. Maciej Karpowicz/Rowerowa Gdynia

Powstają właśnie pasy rowerowe na ul. Legionów zobacz na mapie Gdyni, budowany jest także brakujący fragment drogi rowerowej wzdłuż al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni nieopodal Parku Naukowo-Technologicznego. Prace mają skończyć się w połowie wakacji.zakończona Łącznie głosów: 922
Malowanie pasów rowerowych na części ul. Legionów jest już na ukończeniu. Zakres prac jest bowiem niewielki, bo kilka tygodni temu nawierzchnia została tu wymieniona. Jezdnia jest bardzo szeroka, więc wyznaczenie pasów rowerowych po obu stronach wpłynie jedynie na zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów, ale także kierowców, których autostradowy wręcz przekrój jezdni często zachęcał do wypróbowywania mocy swoich maszyn.

Budowa brakującego odcinka drogi rowerowej przy al. Zwycięstwa skończy się w lipcu.
Budowa brakującego odcinka drogi rowerowej przy al. Zwycięstwa skończy się w lipcu. mat. prasowe
Jednocześnie ruszyła także budowa 156-metrowego odcinka drogi rowerowej wzdłuż al. Zwycięstwa od ul. Stryjskiej w kierunku Sopotu. Do tej pory jest tam "rowerowa dziura", a większość cyklistów przeciskała się chodnikiem za przystankiem autobusowym. Obecnie dla jadących od strony centrum Gdyni droga urywa się za skrzyżowaniem. Rozpoczyna się ponownie dopiero za stacją benzynową i kończy przy ul. Kościelnej.

- To odcinek krótki, ale bardzo potrzebny i długo oczekiwany przez rowerzystów. Koniec z nielegalną jazdą chodnikiem. Do końca lipca powstanie nowa, szeroka na 2,5 m droga rowerowa, oczywiście asfaltowa - podkreśla Jakub Furkal z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Opinie (330) 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.