• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Umorzono śledztwo ws. śmierci lekarza

Piotr Weltrowski
19 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Według biegłych przyczyną śmierci Michała Kąkola było utonięcie. Nie znaleziono żadnych dowodów świadczących o tym, że do tej śmierci ktokolwiek się przyczynił. Według biegłych przyczyną śmierci Michała Kąkola było utonięcie. Nie znaleziono żadnych dowodów świadczących o tym, że do tej śmierci ktokolwiek się przyczynił.

Prokuratura oficjalnie umorzyła postępowanie w sprawie śmierci Michała Kąkola, chirurga, który zaginął w ubiegłym roku, a którego ciało odnaleziono jesienią na Litwie. Stało się tak, bo dwa niezależne zespoły biegłych nie znalazły żadnego dowodu na to, żeby do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.Przypomnijmy:

  1. Michał Kąkol, znany chirurg onkologiczny, zaginął 16 października 2021 r. w Sopocie.
  2. Dziewięć dni po zaginięciu chirurga prokuratura zdecydowała się wszcząć śledztwo w tej sprawie.
  3. Niespodziewanie ciało lekarza odnaleziono na Litwie - jak ustalono, przedryfowało ono w morzu ok. 200 km.
  4. Najpierw ciało lekarza przebadali biegli z Litwy, następnie, w marcu tego roku, ściągnięto je do Polski, gdzie badania przeprowadził kolejny zespół biegłych.
  5. Pogrzeb Michała Kąkola odbył się w kwietniu tego roku.

Taką drogę prawdopodobnie pokonało - dryfując - ciało lekarza. Taką drogę prawdopodobnie pokonało - dryfując - ciało lekarza.
W związku z mnogością teorii dotyczących samego zaginięcia lekarza, a także okoliczności jego śmierci, aż dwa zespoły biegłych - najpierw litewski, a później polski - przebadały jego ciało, a następnie wydały opinie.

Obie te opinie były ze sobą zgodne.

- Dwukrotne badania laboratoryjne wskazały utonięcie jako najbardziej prawdopodobną przyczynę śmierci mężczyzny. Podczas badań nie ujawniono przy tym żadnego dowodu świadczącego o tym, że do śmierci tej przyczynić mogły się osoby trzecie. Z tego powodu śledztwo zostało umorzone. Decyzja ta nie jest jeszcze prawomocna - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (95)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane