• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Uszkodzona i częściowo zamknięta estakada Kwiatkowskiego

Maciej Korolczuk
22 czerwca 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (340)
aktualizacja: godz. 10:24 (22 czerwca 2021)

Od poniedziałkowego późnego wieczora przejazd estakadą KwiatkowskiegoMapka w Gdyni jest utrudniony. Wysokie temperatury doprowadziły do awarii dylatacji. Na wysokości ul. Morskiej zamknięto dwa pasy w kierunku obwodnicy oraz jeden w stronę Obłuża. Dostawa nowych dylatacji może potrwać ok. pięciu tygodni, ale niewykluczone, że ruch samochodów osobowych na estakadzie uda się przywrócić szybciej.Aktualizacja, godz. 10:20.Władze miasta powołały specjalny zespół, który ma nadzorować prace naprawcze. Aby zminimalizować korki na estakadzie, we wtorek nad ranem przestawiono sygnalizację świetlną. Miasto jest też w kontakcie z firmami, które na bieżąco utrzymują drogową infrastrukturę w mieście.

Ze wstępnych informacji wynika, że dylatacje trzeba będzie wymienić na nowe. Dostawa części, które muszą zostać wykonane na konkretny wymiar, ma potrwać ok. pięciu tygodni.

- Liczymy, że w tym czasie uda nam się przywrócić ruch na tym odcinku przynajmniej dla aut osobowych - podkreślił na porannym briefiengu prasowym Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. - Przyczyną awarii było duże natężenie ruchu - zwłaszcza pojazdów ciężarowych, przy jednoczesnych bardzo wysokich temperaturach. Dylatacje miały kilkanaście lat i niestety nie wytrzymały. Przed wakacjami sprawdzaliśmy stan dylatacji i nic nie wskazywało, by trzeba było je wymienić.
Naprawa zamkniętego odcinka ma potrwać ok. 2-3 dni. O kolejnych decyzjach i ewentualnym przywróceniu ruchu osobówek na estakadzie miasto ma poinformować w najbliższym możliwym terminie.

Więcej:

Estakada Kwiatkowskiego: będzie prowizoryczna naprawa, drogą pojadą osobówkiWymiana uszkodzonych dylatacji ma potrwać ok. 5 tygodni. Wymiana uszkodzonych dylatacji ma potrwać ok. 5 tygodni.O problemach na głównej arterii na północ Gdyni poinformowali w poniedziałek późnym wieczorem nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

22:34 21 CZE 21
Skopiowano

PILNE! Estakada Kwiatkowskiego zamknięta nad Morską

No niestety,Estakada już zamknięta . Jutro jeszcze jedna niespodzianka Nas czeka. Pozdrawiam i do zobaczenia w korkach!!!!!Informacje o uszkodzonej estakadzie szybko dotarły do władz miasta. Wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk poinformował, że estakada zostanie częściowo zamknięta. Jako przyczynę wprowadzonych utrudnień wskazał ostatnie upały.

- Ze względu na temperaturę i uszkodzenia musimy zamknąć estakadę Kwiatkowskiego na wysokości ul. Morskiej. Oba pasy w kierunku obwodnicy, jeden pas w kierunku dzielnic północnych - poinformował Łucyk.
Informację o zamknięciu estakady Marek Łucyk przekazał na Twitterze. Informację o zamknięciu estakady Marek Łucyk przekazał na Twitterze.
Od poniedziałkowego wieczora na miejscu jest policja oraz Nadzór Ruchu oraz służby drogowe. Wiadomo, że trwa naprawa dylatacyjnych kratek, które przecinają jezdnię, ale na razie magistrat nie informuje, jak długo potrwają utrudnienia.

Od rana w kierunku obwodnicy tworzą się na estakadzie spore korki. O wszystkich utrudnieniach informujemy na bieżąco w Raporcie z Trójmiasta.

  • We wtorek od rana na estakadzie w kierunku obwodnicy tworzą się spore korki.
  • We wtorek od rana na estakadzie w kierunku obwodnicy tworzą się spore korki.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (340)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane