Fakty i opinie

stat

Uratowali mężczyznę, który zapowiedział samobójstwo

Policjanci, którzy uratowali życie 21-latkowi.
Policjanci, którzy uratowali życie 21-latkowi. fot. policja

Otrzymali zgłoszenie o samobójstwie, do którego miało dojść w jednym z domów. Kiedy jednak przyjechali na miejsce, okazało się, że 21-latek, który planował targnąć się na swoje życie, wciąż jeszcze nie zrealizował swojego planu. Policjantom z Oruni udało się go uratować.Policjanci otrzymują dwa rodzaje zgłoszeń dotyczących samobójstw. Kiedy mowa jest o próbie samobójczej, to przeważnie istnieje szansa na uratowanie ofiary. Zdecydowanie gorsze są zgłoszenia dotyczące dokonanych już samobójstw.

Takie właśnie zgłoszenie otrzymali w piątek policjanci z Oruni.

Kiedy jednak przyjechali na miejsce i weszli do jednego z domów, nie znaleźli w środku ofiary. Usłyszeli za to hałas dobiegający z garażu. Szybko wyważyli drzwi i wtedy ich oczom ukazał się widok młodego mężczyzny, który z pętlą zawiązaną na szyi stał nad otwartym kanałem do naprawy aut.

- Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli negocjacje i podczas trwającej kilkanaście minut rozmowy odwiedli mężczyznę od odebrania sobie życia. 21-latek zaufał policjantom i zszedł z kanału - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Mężczyzna - chociaż ostatecznie udało się go odwieść od pomysłu targnięcia się na swoje życie - był ranny, miał już uraz szyi. Zabrano go więc od razu do szpitala.

Opinie (213) 37 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.