Fakty i opinie

stat

Jelonek uwolniony z kanału Raduni

Wysokie ściany kanału Raduni na Oruni zobacz na mapie Gdańska stały się pułapką i przeszkodą nie do pokonania dla przestraszonego samca sarny. Bezradnemu zwierzakowi ruszono na pomoc.Co robisz, gdy widzisz, że dzikie zwierzę potrzebuje pomocy?

dzwonię do weterynarza 7%
zgłaszam straży miejskiej 76%
proszę przechodniów o pomoc 10%
nie reaguję 7%
zakończona Łącznie głosów: 1248
Był wystraszony i zmęczony, próbował wydostać się z kanału Raduni. Nie był jednak w stanie wyjść na brzeg. Ściany zabezpieczające okazały się przeszkodą nie do pokonania. Do akcji ratowania włączyli się przechodnie, strażacy i strażnicy miejscy, którzy otrzymali w minioną środę zgłoszenie o uwięzionym w kanale młodym "jelonku" - ale w zasadzie jest to kozioł, czyli samiec sarny.

- Znaleźliśmy przestraszonego i zmęczonego jelonka. Nie mógł opuścić kanału, którego ściany są pionowe i bardzo wysokie. Zwierzę nie wyglądało na chore, jednak zostawienie go bez pomocy mogłoby się dla niego źle skończyć - wyjaśnia inspektor Sławomir Jendrzejewski ze straży miejskiej.
Przybyli na miejsce strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu wyciągnęli jelenia z wody. Na szczęście zwierzę nie ucierpiało podczas pobytu w kanale ani podczas akcji ratowniczej, dlatego przewieziono je w pobliże lasu i wypuszczono.

Opinie (140) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.