• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Urodziny Muzeum Polskiego Rocka

bcd
29 października 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Szacowne Muzem Polskiego Rocka istnieje w Gdańsku od dwóch lat. W niedzielę obchodzono huczne urodziny. Dorota Sobieniecka, red. naczelna "Głosu Wybrzeża", podarowała gazetę, którą "w pysku niósł" pies z piosenki Czerwonych Gitar. I tak "Historia jednej znajomości" i "Głos Wybrzeża" doczekał się swojej gabloty wśród unikatowych pamiątek zgromadzonych w muzeum.

- Niektóre z nich trudno było zdobyć - przekonuje Krzysztof Skiba, kustosz muzeum i lider zespołu Big Cyc. - Ale... zdobywaliśmy je urokiem osobistym i wytrwałością - zapewnia.

Pomagał mu w tym Paweł Końjo Konnak, współgospodarz imprez organizowanych w muzeum. I tak archiwalny "Głos Wybrzeża" związany z "Historią jednej znajomości" Czerownych Gitar znalazł się wśród takich eksponatów jak suknia Violetty Villas, wdzianko w paski z płyty "Zebra" Kayah czy kreacja Urszuli z "Białej drogi". W muzeum - do którego coraz częściej zaglądają szkolne wycieczki, pod warunkiem, że młodzież przekona swoich nauczycieli, aby między zwiedzaniem Muzeum Narodowgo i Morskiego wpaść na chwilę na Tkacką - są też pamiątki związane z zespołami Niebiesko-Czarni, Lady Pank, Oddział Zamknięty, Dezerter, Kombi.

W czasie urodzinowej fety zaplanowano m.in. pokaz mody "Odzieżowa historia rocka, czyli od Klenczona do Ich troje", sporo konkursów, m.in. "czytanie nago książki telefonicznej i koncerty Duetu Feministycznego Piwnica Pod Bananami oraz formacji Kowalski - nazywanej nadzieją gdańskiej sceny rockowej. Ich największy przebój "Marian" podbił natychmiast Listę Przebojów Programu Trzeciego.
Głos Wybrzeżabcd

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Najczęściej czytane