Fakty i opinie

Urząd Miasta Gdyni otwiera poczekalnię

interwencja trojmiasto.pl
Najnowszy artukuł na ten temat

Premier Mateusz Morawiecki: wdrażamy tarczę 2.0. To 35 mld zł dla firm

Mieszkańcy oczekujący na umówioną wcześniej wizytę w Urzędzie Miasta.
Mieszkańcy oczekujący na umówioną wcześniej wizytę w Urzędzie Miasta. fot. Trojmiasto.pl

Od poniedziałku petenci nie będą już musieli czekać przed drzwiami gdyńskiego magistratu. To reakcja na zmasowaną krytykę i artykuł jednego z naszych czytelników.Załatwiasz sprawy urzędowe podczas pandemii?

tak, staram się żyć normalnie 29%
tak, ale tylko te, które muszę 35%
jeszcze nie, ale pewnie nie uda się dłużej zwlekać 9%
nie, na szczęście nie muszę 27%
zakończona Łącznie głosów: 924
Przed miesiącem opublikowaliśmy tekst naszego czytelnika, który wprost stwierdził, że gdyński Urząd Miasta jest jak twierdza. Komentujący zwrócili też uwagę na to, że kłopoty są nawet w weekendy, gdy nie można korzystać z - pozornie - bezobsługowej wrzutni na dokumenty. Po zmasowanej krytyce urzędnicy się ugięli. Mieszkańcy miasta nie będą już musieli czekać przed wejściem na wcześniej umówioną wizytę. Od poniedziałku spędzą ten czas w poczekalni.

- Cały czas szukamy rozwiązań, które przyspieszą i usprawnią obsługę klientów w urzędzie. Nadchodzi jesień, warunki pogodowe coraz mniej sprzyjają oczekiwaniu na zewnątrz budynku, dlatego uruchamiamy poczekalnię, która pozwoli bezpiecznie i komfortowo załatwiać swoje sprawy, oczywiście z zachowaniem zasad dystansu społecznego. W poczekalni będzie można też skorzystać z pomocy pracownika Gdyńskiego Centrum Kontaktu, który pomoże np. przy zakładaniu profilu zaufanego czy konta mieszkańca i wytłumaczy, jak urzędowe sprawy można w łatwy sposób załatwić online. Możliwości jest sporo, przypomnę tylko, że Cyfrowy Urząd pozwala obecnie na składanie elektronicznych wniosków dotyczących ponad 150 usług. Można także korzystać z urzędowego paczkomatu, który pozwala bezpiecznie dostarczyć dokumenty do magistratu - mówi Rafał Klajnert, dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.
Poczekalnia powstanie przy głównym wejściu do budynku przy al. Marszałka PiłsudskiegoMapka, w miejscu kiosku. Wpuszczać będzie do niej funkcjonariusz straży miejskiej.

Jak załatwić sprawę urzędową on-line w GdyniUrzędnicy nieustannie zachęcają do załatwiania spraw on-line. Można to zrobić pod adresem http://nasze.miasto.gdynia.pl/cu/. Aby skorzystać z tej możliwości, należy być posiadaczem bezpiecznego podpisu elektronicznego, potwierdzonego certyfikatem kwalifikowanym lub profilu zaufanego. Profil zaufany jest bezpłatnym odpowiednikiem bezpiecznego podpisu elektronicznego.

Jak załatwić sprawę urzędową on-line w GdańskuW Gdańsku też można odwiedzić urząd tylko po wcześniejszym umówieniu, ale jak dotąd długich kolejek na zewnątrz nie ma. Wizytę rezerwuje się na stronie: https://www.gdansk.pl/rezerwacja. Pisma zwykłe, skargi i wnioski można wysyłać na adres e-mail: umg@gdansk.gda.pl. Pisma i wnioski wymagające podpisu składać należy natomiast przez platformę: https://epuap.gov.pl/.

By uzyskać informacje (jak załatwić sprawę czy na jakim etapie jest toczące się postępowanie) należy skontaktować się z Gdańskim Centrum Kontaktu (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu): e-mail: kontakt@gdansk.gda.pl, tel. 58 524 45 00.

Jak załatwić sprawę urzędową on-line w SopocieSopot jako jedyny w Trójmieście jest w czerwonej strefie, ale do urzędu cały czas można przyjść, jednak wcześniej trzeba się umówić drogą elektroniczną lub telefonicznie.

Pełny wykaz numerów telefonicznych i adresów e-mail do poszczególnych wydziałów znajduje się na stronie https://bip.sopot.pl/m,138,spis-numerow-telefonow.html. Ze względu na liczbę mieszkańców w sopockim urzędzie też nie ma wielkich kolejek i bardzo odległych terminów.

Opinie (201) ponad 10 zablokowanych

 • Poczekalnia w czasie pandemii.

  Pomysł w 10-tkę :)

  • 123 15

 • W końcu,choć poczekalnia w dobie pandemii to trochu nie teges...Obsługa w UM a raczej jej brak woła o pomstę do nieba...a potem dziwią się że ludzie narzekają na urzędników.Mam nadzieję że w końcu wezmą się do roboty i solidarnie zrezygnują z premii)Ja radzę też.zinformatyzować urząd,wówczas o jakieś 60% można zredukować etaty,a zwolnionych rzucić do naprawy dziurawych niczym szwajcarski ementaler gdyńskich duktów.

  • 114 14

 • Pod wpływem słów czytelnika przestali się bać śmiertelnego wirusa? To o co tu chodzi z tym zagrożeniem skoro nagle się zamykają a potem nagle otwieraja? Wirus już im nie zagraża?
  Co to w ogóle była za hucpa i prywata z zamykaniem urzędu?
  Totalna kompromitacja. Jak przestraszone dzieci we mgle. Inni mogą a urząd miasta łeb w piasek.

  • 116 11

 • Woooow

  Szczurek będzie przecinać wstęgę i zaprosi Organka na otwarcie. Dziękujemy, wybawco!

  • 107 6

 • Dlaczego urząd miasta nie przeniesie wszystkich swoich usług do Internetu?

  Ludzie mamy XXI wiek a oni wciąż wymagają tony papierków i zaświadczeń. Gdynia się cofa.

  • 94 20

 • nieroby

  wylęgarnię niech otworzą

  Cała polska pracuje , a oni się barykadują i robią poczekalnię.

  • 127 5

 • Najważniejsze że urzędnicy bezpieczni i odgrodzeni od mieszkańców.

  Zapomnieli, że to mieszkańcy utrzymują ich ze swoich podatków? Urząd miasta to największy pracodawca w mieście, utrzymanie tego dworu kosztuje ponad 200milionów złotych rocznie.

  • 130 5

 • Popieram. Skomasowanie obostrzeń najsampierw stwarza powidoki na takowe podejście.

  ( nowoczesny styl, taki w białych trampkach i z brodą )

  • 11 3

 • Łaskawcy

  • 69 6

 • Czyli urzędnicy w Gdyni zaczęli myśleć po krytycznym artykule?

  To przekracza ludzie pojęcie

  • 91 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.