Fakty i opinie

Urzędnicy nie znają nazw ulic w Gdyni?

artykuł czytelnika
O tym, że Śmidowicz był inżynierem, pamiętano. Ale jak naprawdę się nazywał - już nie.
O tym, że Śmidowicz był inżynierem, pamiętano. Ale jak naprawdę się nazywał - już nie. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

- Nie wiem, czy to śmieszne czy straszne, ale na pewno prawdziwe. Przecierałem oczy ze zdumienia, patrząc na rondo Bitwy pod Oliwą zobacz na mapie Gdyni, ale jednak - gdyńscy urzędnicy nie wiedzą, jakie są w ich mieście ulice - pisze nasz czytelnik, pan Piotr. Oto jego list.Jak oceniasz dbałość o szczegóły inwestycji w Trójmieście?

jest na bardzo wysokim poziomie, nie mam uwag 9%
różnie bywa, ale jak terminy gonią, to widać, że nikt o nie nie dba 39%
fatalnie, urzędnicy czasami przepuszczają takie buble, aż trudno uwierzyć, że przypadkowo 52%
zakończona Łącznie głosów: 394
Cieszą mnie inwestycje, które upiększają nasze miasto. Gdynia od dawna rozwija się dynamicznie głównie w reklamowych folderach opisujących centrum miasta, więc tym bardziej doceniam nawet najmniejsze zmiany w dzielnicy, w której mieszkam.

Na pewno należą do nich remonty dróg, które zachwycają wprost proporcjonalnie do czasu oczekiwania na przebudowę, ale też każda inna zmiana raduje serce i duszę mieszkańców. Jak choćby wymiana tablic z nazwami ulic, które są teraz bardziej czytelne i przede wszystkim eleganckie. Mam też nadzieję, że będą trwałe i odporne na wandali, ale nie w tym rzecz.

Czytaj również: Sopot będzie miał spójną informację miejską.

Otóż na rondzie Bitwy pod Oliwą postawiono znaki z nazwami ulic i okazało się, że jedna z nich po cichu zmieniła nazwę. Zamiast ul. Śmidowicza, który nota bene mocno przyczynił się nie tylko do rozwoju portu, ale i budowy kolei z Gdyni na Kokoszki, mamy teraz ulicę Śmiodowicza...

Niby niewiele, każdy popełnia błędy, ale do licha, przecież takie rzeczy ktoś zleca, ktoś produkuje, ktoś sprawdza, ktoś akceptuje i ktoś wreszcie ustawia. I nie mam pretensji, że wykonujący remont panowie, zapewne spoza Trójmiasta, a może i spoza wschodniej granicy, nie znają historii Gdyni, ale urzędnicy? Osoby odpowiedzialne za miasto i tak często przekonujące nas, że lepsze będzie nieczynne lotnisko zamiast np. miejsc parkingowych, nie zauważyły tego? Więc może niech teraz ktoś zapłaci za wymianę ze swoich pieniędzy, a nie pieniędzy podatników.
Rondo Bitwy pod Oliwą.
Rondo Bitwy pod Oliwą. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (122) 9 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.