Fakty i opinie

stat

Matka noworodka znalezionego w Szadółkach aresztowana

Kobieta, której martwe dziecko znaleziono w czwartek na wysypisku śmieci w Szadółkach, została aresztowana na trzy miesiące.Informację o zatrzymaniu kobiety jako pierwsze podało Radio RMF FM.

Z naszych informacji wynika, że dane matki noworodka ustalono jeszcze w piątek, a więc na drugi dzień po tym, jak w sortowni Zakładu Utylizacyjnego w Szadółkach znaleziono zwłoki dziecka. Przypomnijmy, że przeprowadzona w piątek sekcja zwłok nie wykazała, czy dziecko urodziło się żywe czy martwe i jaka była przyczyna jego śmierci.

Czytaj także: Zwłoki dziecka na wysypisku w Szadółkach

Udało nam się ustalić, że kobietę zatrzymano jeszcze w piątek. Od tej pory trwają czynności w tej sprawie, prowadzi je Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście.

- Potwierdzam, że zatrzymaliśmy w tej sprawie 25-letnią mieszkankę Gdańska - informuje Aleksandra Siewert z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Policja informuje, że kobietę zatrzymano dzięki czujności jednego z dzielnicowych. Funkcjonariusz wiedział, że mieszkanka jego rewiru była w ciąży, natomiast od czasu urodzenia nie widział jej nigdy z dzieckiem.

Po zatrzymaniu kobiety przeprowadzono badania genetyczne, które potwierdziły, że to ona jest matką noworodka znaleziono kilka dni temu. Badania lekarskie potwierdziły, że kilka-kilkanascie dni temu kobieta urodziła dziecko.

Kobieta jeszcze w niedzielę usłyszała zarzut zabójstwa swojego dziecka. Została aresztowana na trzy miesiące.

Opinie (439) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.