• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Usuną polsko-ukraińskie szaliki z komunikacji miejskiej, bo przeszkadzały kierowcom

szym, MKo
16 maja 2023, godz. 09:20 
Opinie (430)
Zamiast flag w pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się "szaliki". Utrudniały one jednak bezpieczną jazdę kierowcom i motorniczym. Zamiast flag w pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się "szaliki". Utrudniały one jednak bezpieczną jazdę kierowcom i motorniczym.

Niecały miesiąc od ogłoszenia, że polsko-ukraińskie "szaliki" zastąpią flagi na gdańskich autobusach i tramwajach, szarfy trzeba będzie usunąć. Wszystko dlatego, że przeszkadzają kierowcom w bezpiecznej jeździe.Co ci się bardziej podobało?

Przypomnijmy: Od ponad roku, w geście solidarności z Ukrainą, gdańskie autobusy i tramwaje oflagowano barwami Polski i naszych wschodnich sąsiadów, którzy walczą z bezprawną agresją Rosji.

Nierzadko jednak niebiesko-żółte i biało-czerwone flagi były brudne, postrzępione, a ich estetyka pozostawiała wiele do życzenia, co opisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska zapowiedział więc, że zamiast flag, pojazdy komunikacji miejskiej będą przyozdobione "szalikami" z herbem Gdańska oraz z barwami Polski i Ukrainy.

Kierowcom przeszkadzały szaliki na podszybiuJak się jednak okazuje, również i one znikną zza szyb pojazdów. Narzekali bowiem na nie zwłaszcza kierowcy autobusów. Leżące na podszybiu szaliki odbijały się w szybie i oślepiały kierowców. Otrzymywaliśmy także sygnały, że odbijający się w szybie materiał nie pozwalał kierowcom dobrze ocenić, czy np. zbliżyli się wystarczająco do przejścia dla pieszych.- Pierwszym dniem z banerami była niedziela. Na zajezdni podniosło się larum, bo kierowcy nie chcieli z tym jeździć. Przez cały dzień można było dostać oczopląsu od odbicia w szybie. Problem w tym, że w niedzielę "na zakładzie" nie było nikogo z zarządu, kto mógłby podjąć decyzję o ich zdjęciu. To nastąpiło dopiero w poniedziałek. Teraz jest zagwozdka, co z tym zrobić, bo wydano na to niemałe pieniądze. Banery mogą już nie wrócić, bo to, co może leżeć na desce i pod szybą autobusu, określają przepisy - mówi nam jeden z pracowników spółki GAiT.   

Szaliki zostaną usunięte, ale nie znikną z komunikacji miejskiejAnna Dobrowolska, rzeczniczka Gdańskich Autobusów i Tramwajów potwierdziła, że szaliki zniknęły już z podszybia.

- Docelowo zamieszczone zostaną w innym miejscu. Trwają ustalenia dotyczące alternatywnej lokalizacji - podsumowuje urzędniczka.
szym, MKo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (430)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane