• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Utrudnienia na drodze na Mierzeję Wiślaną w majówkę

ms
28 kwietnia 2023, godz. 07:00 
Opinie (109)
Przez trzy dni majówki na drodze przez Mierzeję Wiślaną obowiązywać będą trzy wahadła. Przez trzy dni majówki na drodze przez Mierzeję Wiślaną obowiązywać będą trzy wahadła.

Na drodze pomiędzy Stegną i Krynicą Morską obowiązuje ruch wahadłowy w trzech miejscach. Dla usprawnienia ruchu, w piątek, sobotę oraz środę, 3 maja ruch na wahadłach będzie sterowany przez pracowników wykonawcy prac.Droga wojewódzka 501, która łączy Trójmiasto i Stegnę z Krynicą Morską, to praktycznie jedyne drogowe połączenie Mierzei Wiślanej z resztą kraju.

Z powodu zniszczenia jej nawierzchni, m.in. podczas budowy przekopu przez mierzeję, od jesieni ubiegłego roku trwa jej remont.

Wprowadzone jakiś czas temu utrudnienia, obowiązywać będą także w czasie długiego weekendu. Jednak wahadła, na których na co dzień, po godzinach pracy wykonawcy, ruch regulowany jest przez sygnalizację świetlną, podczas trzech dni majówki będą obsługiwane przez pracowników firmy naprawiającej drogę. Ma to usprawnić ruch w tych miejscach.

Zmiany na drodze przez Mierzeję Wiślaną- W trakcie majówki prace nie będą prowadzone, ale ruch wahadłowy jest konieczny ze względu na ułożoną podbudowę, która musi osiągnąć odpowiednią wytrzymałość przed ułożeniem kolejnych warstw bitumicznych - informuje Dorota Patzer z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
Ręczne kierowanie ruchem na wahadłach zaplanowano na trzy dni: piątek, 28 kwietnia, sobotę, 29 kwietnia, oraz środę, 3 maja. W tym okresie warto również pamiętać o drodze wojewódzkiej 502 w Nowym Dworze Gdańskim, w związku z budowanym tam rondem.

Lokalizacje wahadeł na drodze 501 przez Mierzeję Wiślaną  • Sztutowo "centrum" km 46+883 do km 47+360
  • Skowronki "las przed Przekopem" km 54+650 do km 55+600
  • "las za Przekopem" przed Krynicą Morską km 60+720 do km 61+500

W tym czasie ruchem sterować będą pracownicy wykonawcy prac.

Prace modernizacyjne obejmują 17,2 km drogi i zakończą się jesienią 2024 r.

Mierzeja Wiślana: domy, apartamenty i działki na sprzedaż

Droga do Krynicy Morskiej (7 opinii)

Ogromne korki na drodze do Krynicy Morskiej. Jest kilka wahadeł i stoi się bardzo długo.
Ogromne korki na drodze do Krynicy Morskiej. Jest kilka wahadeł i stoi się bardzo długo.
ms

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (109)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane