"Uwolniono" wszystkie siedzenia w komunikacji miejskiej

W gdyńskich autobusach zdjęto oznaczenia z foteli, które zakazywały korzystania z połowy miejsc siedzących. Nadal jednak nie można zbliżać się do kierowcy.
W gdyńskich autobusach zdjęto oznaczenia z foteli, które zakazywały korzystania z połowy miejsc siedzących. Nadal jednak nie można zbliżać się do kierowcy. fot. Michał Sielski/Trojmiasto.pl

Rząd poluzował obostrzenia związane z podróżowaniem komunikacją miejską. Od niedzieli, 6 czerwca, w trójmiejskiej komunikacji już nie 50 proc., a 75 proc. miejsc siedzących i stojących może być zajętych. Nowe regulacje obowiązują na razie do 25 czerwca.Czy w trakcie pandemii korzystałe(a)ś z komunikacji miejskiej?

Zobacz wyniki (2212)
Ostatnie zmiany w komunikacji miejskiej dotyczące limitu pasażerów w pojazdach miały miejsce 15 maja. Wówczas rząd zezwolił na to, by przewoźnik mógł zapełnić do 50 proc. miejsc siedzących oraz stojących.

W ostatnią niedzielę - według nowego rozporządzenia - rząd zezwolił już na 75 proc. zajętości miejsc w komunikacji miejskiej. Kolejna zmiana ma wejść w życie 25 czerwca br.

Bez kartek na siedzeniach w komunikacjiPasażerowie gdańskiej komunikacji miejskiej zauważyli, że w pojazdach nie ma już kartek informujących o możliwości zajmowania co drugiego miejsca.

Mimo uwolnienia wszystkich miejsce siedzących w gdańskich pojazdach komunikacji miejskiej nadal nie można zbliżać się do kierowcy.
Mimo uwolnienia wszystkich miejsce siedzących w gdańskich pojazdach komunikacji miejskiej nadal nie można zbliżać się do kierowcy. fot. Maja/czytelniczka Trojmiasto.pl
- Od kilku dni w pojazdach gdańskiej komunikacji miejskiej nie ma już kartek informujących o tym, że trzeba zajmować co drugie miejsce. To spore ułatwienie, bo dziś wielu pasażerów jest już zaszczepionych i raczej nie ma przeciwwskazań, by nie mogli obok siebie siedzieć - mówi Maja, czytelniczka Trojmiasto.pl.
Brak karteczek potwierdza i komentuje Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

- Rząd często na ostatnią chwilę informuje o zmianach, które potem trudno szybko wprowadzić w życie. Podjęliśmy decyzję, że w związku z tym, iż 25 czerwca, czyli za dwa tygodnie, znów pojawią się nowe regulacje, do tego czasu zdejmujemy wszystkie karteczki z siedzeń w autobusach i tramwajach.
W związku z nowymi zasadami pojawił się pomysł, by miejsca znajdujące się przy kabinie kierowcy zostały ponownie udostępnione pasażerom. Korzystający z komunikacji miejskiej chcieliby ponownie mieć możliwość kupna biletów u kierowców.

- Na razie w tej kwestii nic się nie zmienia - aktualnie nadal wstrzymana jest sprzedaż karnetów, jak i zachowane są strefy buforowe w pojazdach, ze względu na ochronę kierujących pojazdami w sieci transportu organizowanej przez ZTM - kończy Zygmunt Gołąb.
Warto wspomnieć, że nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust podczas podróży komunikacją miejską. Zalecane jest również zachowanie dystansu wynoszącego 1,5 m od współpasażera. Aktualne rozporządzenie będzie obowiązywało do piątku, 25.06.2021 r.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (211)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »