W Gdyni zaczyna się święto polskiego kina

Pawła Małaszyńskiego zobaczymy w filmie "Skrzydlate świnie" w reżyserii Anny Kazejak.
Pawła Małaszyńskiego zobaczymy w filmie "Skrzydlate świnie" w reżyserii Anny Kazejak. mat. prasowe

Za kilka dni wszystko stanie się jasne, poznamy najlepszy polski film fabularny minionego roku. Zanim jednak to się stanie, czeka nas prawdziwy maraton kinowy. 80 filmów w 8 salach kinowych, 1300 potencjalnych dawców autografów i wyścigi paparazzich. Małe skandale, kontrowersyjne werdykty i kto wie, co jeszcze. W Gdyni startuje 35. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.Czy będziesz śledził przebieg 35. FPFF w Gdyni?

Zobacz wyniki (428)
Nie da się ukryć, że ostatnie lata festiwalowe przyniosły kilka interesujących zdarzeń. Odnotowaliśmy m.in. słynne sceniczne popisy oratorskie Anny Muchy, zakończone zwolnieniem jej z prowadzenia pokazów filmowych oraz "zakrapianą" inaugurację festiwalu w wykonaniu Andrzeja Chyry. W tym roku zaś możemy spodziewać się atrakcji, jakich dostarczyć nam może Alicja Bachleda-Curuś wraz ze swoją amerykańską obstawą.

Najważniejsze mają być jednak filmy: 20 najświeższych produkcji w konkursie głównym, 15 w konkursie kina młodego i niezależnego, czyli "robionego po kosztach". Festiwal zaszczyci swoją obecnością ok. 120 zagranicznych gości, w tym dwie gwiazdy polskiego pochodzenia: legenda jazzowa Jan Garbarek oraz Abel Korzeniowski, kompozytor nominowany ostatnio do Złotego Globu za muzykę do filmu "Samotny mężczyzna". Ten film zresztą będzie można obejrzeć podczas tegorocznego festiwalu w ramach przeglądu Polonica (Multikino, 28 maja, godz. 12.30)

Podczas festiwalu będzie można spotkać się z Alicją Bachledą-Curuś. Aktorka pokaże dwa filmy - "Ondine" (Multikino, 28 maja, godz. 14.30) oraz "Przyjaźń" (Multikino, 28 maja godz. 16.30). Po ostatniej projekcji przewidziano spotkanie z fanami.

Do Gdyni przyjedzie też "Gruszka po rosyjsku", czyli duet międzynarodowy - jedna ze zdolniejszych polskich aktorek młodego pokolenia Karolina Gruszka wraz z mężem, rosyjskim dramaturgiem i reżyserem Ivanem Vyrypaevem. Pokażą dwa filmy "Rezolucja 819" (25 maja, godz.12.30) oraz "Tlen" (25 maja, godz. 14.30).

W tym roku w budżecie festiwalu (4 mln zł) przewidziano m.in. kilka udogodnień dla specjalnych gości. To pokaz filmu z tzw. audiodeskrypcją czyli dla osób niesłyszących ("Mała matura 1947" reż. J. Majewski - Multikino, 29.05 sobota, godz. 16.00) oraz pokaz w języku migowym ("Różyczka" reż. J. Kidawa-Błoński - Multikino, 29.05 sobota, godz. 18.00).

Dla najmłodszych kinomanów też coś się znajdzie. Od 24 do 28 maja m.in. w Multikinie w Gdyni odbędą się prezentacje i spotkania z twórcami kina animowanego. Gościem specjalnym będzie Witold Giersz - klasyk polskiej animacji i współzałożyciel Studia Miniatur Filmowych w Warszawie, autor uwielbianej przez dzieci serii "Proszę słonia". Drugim bohaterem spotkań z dziećmi będzie Krzysztof Gradowski z filmami z serii o Panu Kleksie oraz "Dziejami Mistrza Twardowskiego". Ponieważ siódme urodziny "Gdyni Dzieciom" organizatorzy chcą uczcić bajkowo i magicznie, po projekcjach na dzieci i młodzież będzie czekał Pan Kleks.

A emocje filmowe, związane z Konkursem Głównym 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni? W tym roku górą mają być młodzi twórcy. Recenzenci już zacierają ręce na myśl o zmierzeniu się z drugą produkcją Marcina Wrony "Chrzest" (jego ubiegłoroczny film "Moja krew" podzielił tak publiczność, jak i grono recenzenckie, na festiwalu przeszedł bez echa) oraz z debiutem Anny Kazejak "Skrzydlate świnie" z Pawłem Małaszyńskim oraz Piotrem Roguckim, liderem zespołu Coma.

Czarnym koniem tegorocznego wyścigu o Złote Lwy może okazać się film Pawła Sali "Matka Teresa od kotów", w którym zobaczymy dwa objawienia aktorskie ubiegłorocznego festiwalu: Mateusza Kościukiewicza ("Wszystko co kocham" reż. Jacek Borcuch) oraz Filipa Garbacz ("Świnki" reż. Robert Gliński).

Codziennie w Specjalnym Serwisie 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych będziemy publikowali relacje z kolejnych dni festiwalowych. Specjalnie dla czytelników Portalu Trojmiasto.pl przygotowaliśmy możliwość głosowania na najlepszy film tegorocznego festiwalu: Głosuj na najlepszy film!

Opinie (92) ponad 10 zablokowanych

 • Z pewnością niejeden "Samotny mężczyzna" pójdzie na ten film (28)

  Jakiego typu wartości będą prezentowane? Obawiam się, że tak jak w teatrze, tak i w kinach coraz śmielej zaczną "przemawiać" zdawałoby się obce nam kulturowo antywartości kopiowane z "liberalnego Hollywood". Liberalizm wszak nie ustaje w bezkompromisowej demaskacji wszystkich "zbrodni systemu"... nie, nie komunistycznego, "zbrodni systemu katolickiego". W podtekście niejednej już "gwiazdorskiej produkcji" faszyzm czy komunizm są niczym w porównaniu ze "zbrodniami katolików".

  • 23 34

  • (8)

   Przydałby się film obnażający bestialstwo księży gwałcących nieletnie dzieci, żeby uzmysłowić ludziom obłudę i zakłamanie Kościoła.

   • 16 15

   • Kościół walczy z pedofilią, masoneria i jej wyznawcy z Kościołem (6)

    Bez wątpienia "nasz wielki brat" zadba o to, by tego typu filmy powstały; dla "liberalnego Hollywood" to żaden problem, łatwowierni goje "odpowiednio" przez media ukierunkowani, "klimat" jest. Niejeden, który wszystko "wie" na taki film pójdzie chętnie, by "się naocznie przekonać". Tutaj zaapelowałbym do tych, którzy nie sensacji, a prawdy szukają; choćby ta prawda była bolesna. W kontekście tego typu oskarżeń warto poznać stanowisko i strony drugiej.

    Dwuczęściowe sprawozdanie analizuje nadużycia osób duchownych względem nieletnich popełnione w latach 1975-2004, do których doszło w podległych archidiecezji instytucjach. Przebadano szczegółowo przypadki 46 księży i zakonników, spośród których tylko 11 udowodniono zarzucane im czyny. Niektórzy z tych ostatnich już nie żyją lub odbywają kary więzienia.
    Warto w tym miejscu dodać - czego większość mediów "nie zauważyła" - że raport sięga do wydarzeń nawet sprzed pięćdziesięciu lat i opiera się głównie na relacjach świadków. Nie wiem, czy rozsądny jest medialny krzyk o masowym "tuszowaniu skandali pedofilskich", skoro - jak wynika z dokumentu - po zapoznaniu się z zawartością archiwów archidiecezji dublińskiej okazało się, że do 1995 roku władze diecezji otrzymały 28 doniesień dotyczących nadużyć konkretnych duchownych. Po lekturze sprawozdania trudno mieć wątpliwości co do tego, że te same władze niejednokrotnie podejmowały w tych kwestiach błędne decyzje, nie zapewniając właściwego rozwiązania poszczególnych spraw. Trzeba jednak zaznaczyć, że raport w znacznie większym stopniu oskarża administrację państwową, w tym policję, która - mimo zgłoszeń - w wielu przypadkach nie podejmowała ich rzetelnego wyjaśnienia.

    • 8 11

    • (5)

     No i co z tego, że kilka przypadków odkryli i ukarali? Gęby sobie tym arcyfioletowi nie wytrą. Tłuste i zapite mordy katabasów dalej będą robić swoje.

     • 8 7

     • Masonów motto: "kłamcie, a zawsze coś przylgnie". "Kod Leonarda da Vinci" autorstwa Dana Browna jest przykładem kłamstw (4)

      masonerii Twój post jest idealną ilustracją tego, że ci kłamcy mają niestety rację.
      Naiwni powtarzają kłamstwa, które przeczytali w polskojęzycznych brukowcach. A najgorszym z kłamstw są obrzydliwe pomówienia - pamiętamy jak polskojęzyczne opisywali "doniesienia" z Gdańska i Szczecina; po zbadaniu sprawy przez niezawisłe sądy zarzuty okazały się nieprawdą. Ty być może nieświadomie w tym swoim poście pomawiasz i oczerniasz, tym niemniej z każdego słowa - czy w Sąd Boży wierzysz, czy nie wierzysz - zdasz rachunek.

      • 3 7

      • (3)

       Straszny z ciebie ciemnogród. A czy katole mają monopol na prawdę? W czym wiara katolska jest lepsza od np. buddyzmu?

       Obracałem się kiedyś w kościelnych kręgach, ale po dwóch latach zrezygnowałem, gdy zobaczyłem, że większość katoli to tylko katole niedzielne - trzeba iść do kościoła, ale tak poza tym to nie bardzo rozumie o co w tym wszystkim chodzi.

       Rachunek pewnie zdam. Ale nie po katolsku.

       A tak poza tym to zluzuj trochę zwieracze, bo ci żyłka pęknie i nie będziesz już taki ciasny dla swojego proboszcza i cię wymieni na ciasniejszy model.

       • 6 5

       • Jezus Drogą Prawdą Życiem (2)

        Z katolickiego źródła czytam, że "Buddyzm jest powszechnie uważany za religię lub filozofię. Jednak buddyzm nie głosi wiary w żadnego boga, ani bogów. Nie zna modlitw, ani dogmatów, jest on metodą samopoznania, ścieżką prowadzącą do nieuwarunkowanej wolności umysłu."

        szukasz prawdy? Ja wiem, gdzie jej szukać. Jezus powiedział: "Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze Mnie" J 14,6

        • 3 7

       • słaba prowokacja (1)

        • 5 2

       • Są filmy z ilością wulgaryzmów niespotykanych nigdzie w takiej kumulacji - "wybitne dzieła wielkiego brata" który wie, czego

        chce Znasz się na prowokacji? Zdecydowanie lepszą znajdziesz w niejednym filmie, gdzie profanacyjny kult czarnej mszy oraz klimat satanizmu to takie "współczesne i nowoczesne". Nie tylko w kinach i nie tylko dla dorosłych. W tej promocji antywartości "reżyserzy dusz" przestają się liczyć z zasadami. Przykładowo, tego typu treści obecne są w kultowej kreskówce (przeznaczonej dla dorosłych, a oglądanej przez 80 proc. dziesięciolatków) pt. "Włatcy móch" (władca much jest jednym z określeń Belzebuba w Biblii). Fakt, że w takich filmach aż roi się od wulgaryzmów i bluźnierstw (granica między jednym a drugim jest wąska, a czasami żadna) powinien spowodować, że tego typu kmioty jeśli już muszą być w telewizji wyświetlane, to przynajmniej pod nakazem emisji po godz. 23-ciej.

        • 2 5

   • Czytamy różnorakie michnikowszczyzny rewelacje

    Na podobne jak Twój zarzuty podpisujący się jako S.K. forumowicz napisał: A czy Ty potrafisz rzetelnie ocenić fakty po przeczytaniu tego, co ONI piszą? W przeszłości pisali różnie i wiele. Był raz najpierw tytuł artykułu brzmiał, "Ilu pedofilów jest w polskim Kościele?". Po jakimś czasie tytuł zmieniono na: "Pedofil w Kościele", "W Polsce jest inaczej", potem "Pedofile w sutannach". Jest to jedna z modnych ostatnio publikacji, których głównym celem jest oczernienie Kościoła katolickiego, a nie rzetelne przedstawienie faktów. Bo fakty, przedstawienie całej sprawy zgodnie z prawdą w tego typu artykułach mają mniejsze znaczenie. Liczy się cel, a celem jest zwalczanie Kościoła.

    • 3 5

  • Potrzebny jest film obnażający zbrodnie liberałów. (1)

   Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy ile ludzi codziennie umiera na skutek tej chorej ideologii.

   • 4 3

   • Pajęcza sieć liberalizmu tajemnicą niewidzialnej jedności

    Świat stoi w obliczu największego zagrożenia dla cywilizacji człowieka. Trwa totalny atak na życie bezbronnych i słabych (aborcja, eutanazja), odrzucanie Boga, moralności; wartości dobra, prawdy, celowo niszczone są: rodzina, małżeństwo, dziecięctwo i wspólnota, zamiast człowieka poczętego z miłości propaguje się człowieka z probówki, zamiast kultury - forsuje się dzikość, zamiast prawa jest dżungla, zamiast rozumu są żądze, namiętności i bezsens. Zło, przestępstwa i zbrodnie bywały w historii ludzkości zawsze, ale dziś obłędna ideologia liberalna chce je uczynić nowym programem.

    • 0 4

  • To Ja (3)

   Widzę, że masz poważne problemy emocjonalne

   • 6 2

   • Towarzyszka feministka tradycyjnie zatroskana... z miłości ta troska? (2)

    Mężczyźni są przez skrajne feministki traktowani - w najlepszym przypadku - jako zasoby ludzkie, które wymagają "kobiecej opieki" i "właściwego prowadzenia". Tutaj towarzyszka nie może przeboleć, że ktoś z tej "opieki" się wymsknął DDD.

    • 0 5

    • a skąd wiesz że to ona? a anwet jeśli to skąd wiesz że to feministka? (1)

     po prostu ktoś się pochylił nad twoim problemem, nie brzęcząc jednocześnie tacą, warto skorzystać z darmowej diagnozy i rozpocząć leczenie.

     • 1 0

     • Oczywiście, michnikowszczyzna ma wciąż rzeszę bezkrytycznych, dobrze "uformowanych" nawiedzonych wyznawców

      Nigdy nie powiedzie się sprawa, która byłaby propagowana wyłącznie przez ludzi złych. Złość "mniejszości międzynarodowej", zwrócona od samego początku przeciwko Polsce i wszystkie przekupstwa i żołdy liberalno- bolszewickie nie zdołałyby same własnymi siłami nic zrobić, gdyż źli sami niczego nie wytworzą. Państwa chrześcijańskie nie mogłyby nic ucierpieć od Żydów, gdyby nie było chrześcijan przejmujących żydowskie założenia i żydowską metodę rozumowania (zwłaszcza medialnego, prawniczego). A działalność przekupionych stanowi doprawdy minimalną propozycję w bilansie życia publicznego... Jeden poczciwy głupiec więcej wyrządzi złego państwu i społeczeństwu, niż setka łajdaków, /gdyż/ zło pozbawione jest mocy twórczej, a posiada ją wszelka zacność, poczciwość, choćby... pozbawiona darów Ducha Świętego. Źli nie obejdą się tedy bez poparcia dobrych, lecz... głupich.

      • 0 1

  • Teraz nie mam już rzadnych wątpliwości, (3)

   ty jesteś psychicznie chory

   • 6 1

   • Jakie to wasze, jakie to radzieckie (2)

    A tak poza tym typowe i już nudne, jak to feministka starym, komunistycznym sposobem stara się dopiec i ciągle to samo, że jakieś rany od kobiet albo, że kobieta go skrzywdziła, że nienawiść albo, że psycholog potrzebny. Ciągle ten sam podręcznik używacie?

    • 0 4

    • człowieku gdzie ty żyjesz? (1)

     związek radziecki to się rozpadł 20 lat temu, chłopie, ochłoń trochę, to że ktoś stawia Ci trafną diagnozę to nie znaczy że komunista zaraz, prędzej powinienyś podziękować za darmową poradę psychiatry, przynajmniej juz wiesz do jakiego lekarza się udać.

     • 1 0

     • Kiedy myślenie boli

      W najnowszej, opartej na dokumentach, książce, zatytułowanej "Brytania na krawędzi" Bukowski pisze: "To jest naprawdę zaskakujące dla mnie, że dopiero co pogrzebawszy jednego potwora, jakim był Związek Radziecki, tworzy się inny zadziwiająco podobny, jakim jest Unia Europejska. Ta samo ideologia jest podstawą obu systemów. Unia Europejska jest starym modelem sowieckim prezentowanym w przebraniu zachodnim".

      Bukowski, podobnie jak wiele innych znanych i mniej znanych osób obawiających się totalitaryzmu europejskiego, przestrzega przed lewicowymi oligarchami z Brukseli, którzy wraz ze swymi sojusznikami z parlamentów narodowych są w trakcie procesu tworzenia nowego komunistycznego superpaństwa zwanego Europą, w którym krajowa suwerenność i demokracja stracą jakiekolwiek znaczenie.

      • 0 1

  • (3)

   faszyzm czy komunizm to wielkie zbrodnie ale zbrodnie katolików też pokażemy żeby sobie nie myśleli że pedofilia nagminnie uprawiana przez istotną część kapłaństwa ujdzie im na sucho.
   Ludzie powinni być równi wobec prawa, nieważne czy sobie ozdobny ornat założą, czy będę "odpierać" oskarżenia jako działanie siły nieczystej.
   Zresztą kościół sam jest sobie winien podtrzymując patologiczny system celibatu.
   Natury nie oszukacie, energia seksualna tkwiąca w każdym zdrowym mężczyźnie - a tylko tacy są przyjmowani w stan kapłański - będzie szukać ujścia i to ujście czasem znajduje w drastycznej formie pedofilii.

   • 1 0

   • Celibat - życie pełnią Miłości (2)

    Dlaczego kapłanów obowiązuje życie w celibacie? Warto przeczytać np. Mt 19,12. Kościół święty nakłada na swoich kapłanów obowiązek zachowania celibatu, czyli bezżeństwa. Oprócz względów praktycznych wiele racji teologicznych przemawia za stałym utrzymaniem tej praktyki. Przez bezżeństwo kapłan ma upodobnić się do Jezusa Chrystusa, który nie zawarł małżeństwa, lecz poświęcił się wyłącznie pracy apostolskiej. Celibat ma być znakiem, że kapłan związany jest i oddany nie tylko jednej osobie lub swojej rodzinie, lecz wspólnocie Kościoła, podobnie jak Chrystus, który - ściśle zjednoczony ze swoim Mistycznym Ciałem, Kościołem - stale się o niego troszczy, ożywia go i umacnia. Przez "celibat zachowywany ze względu na Królestwo Niebieskie prezbiterzy są poświęceni Chrystusowi z nowych i wyjątkowych powodów, łatwiej niepodzielnym sercem trwają przy Nim, z większą swobodą w Nim i przez Niego poświęcają się służbie Boga i ludzi, sprawniej służą Jego Królestwu i dziełu nadprzyrodzonego odrodzenia i stają się w ten sposób zdatniejszymi do przyjęcia szerszego ojcostwa w Chrystusie... Stają się oni ponadto żywym znakiem tego przyszłego świata, obecnego już przez wiarę i miłość, w którym synowie zmartwychwstania ani nie wychodzą za mąż, ani się żenią" (DK 16). Życie w celibacie nie wypływa z pogardy dla małżeństwa, które przecież jest również sakramentem, drogą do świętości i stanowi także jedną z form budowania Kościoła.

    • 0 1

    • co do licha ciężkiego oznacza: (1)

     "niepodzielnym sercem trwają przy Nim"
     "do przyjęcia szerszego ojcostwa w Chrystusie"
     - GRAMATYCZNIE I SKŁADNIOWO TO NIE MA SENSU!!! TO JAKIŚ BEŁKOT JEST!

     Poza tym, że sobie wymyśleliście takie cuś jak ten cały celibat, który jak wiadomo został wprowadzony tylko po to żeby nie było problemu dziedziczenia wśród księży, to nikt nie pomyślał o tym ze ci wszyscy księża to nadal mężczyźni, którzy mają członki i te członki im czasem przechodzą w stan wzwodu, robią się duże nabrzmiałe i czerwone. To wywołuje u nich wielkie poczucie winy (no bo przecież celibat) i wielkie frustracje a stąd już tylko mały krok do tych wszystkich dewiacji np. w postaci pedofilii i także i zwykłych zachowań seksualnych jak stosunki homo i heteroseksualne.

     • 1 0

     • Z własnego wyboru słudzy Chrystusa "niepodzielnym sercem trwają przy Nim" jako przy swoim Panu.

      Bardzo wielu niedowiarków nie wierzy, że księża dochowują ślubów czystości i żyją w celibacie, stąd i niezrozumiały język ukazujący jedność poprzez takie cnoty jak czystość. Nie jestem księdzem, ale wiem, że z Bogiem wszystko człowiek może. Ojcowie Kościoła żyjąc w celibacie dojrzewają "do przyjęcia szerszego ojcostwa w Chrystusie", czyli Boga w Trójcy Jedynego, bez pomocy Którego ślubów czystości by nie zdołali dotrzymać.

      Na tysięczne rzesze ślubujących celibat jakże nieliczni tych ślubów nie dotrzymało - temat bardzo szeroki, a każdy przypadek trzeba by ukazać indywidualnie i media katolickie tak czynią.
      Celibat kłuje w oczy wrogów Kościoła. Stanowi bowiem o sile i żywotności Kościoła.
      Celibat jest też niezrozumiały dla ludzi, którzy nie potrafią wyobrazić sobie życia w służbie innym, wymagającego poświęcenia, samozaparcia, ofiary z własnej cielesności, życia nastawionego na wartości religijne, duchowe i moralne. Człowiek owładnięty pan-seksualizmem, dla którego na pierwszym miejscu jest seks i erotyka, człowiek, dla którego miłość oznacza jedynie zaspokajanie egoistycznego, niskiego pożądania, a życie to tylko i wyłącznie suma przyjemności fizycznych i materialnych - taki człowiek nie zrozumie celibatu.

      • 0 1

  • To ja (4)

   czy ty zdajesz sobie sprawę, że to przez takich oszołomów jak ty ludzie odchodzą z KRK? I rozumiem ich doskonale. Jeśli KRK toleruje takich głąbów, jeśli takie coś jest jego ostoją, to coś z nim nie tak.

   • 2 0

   • Towarzyszko feministko, michnikowszczyzną zniewolony goju (3)

    Michnikowszczyzna szuka różnorakich świętoszkowatych argumentacji próbując nadać faulowi czy innemu brzydkiemu świństwu pozór krucjaty. Ci żyjący w pałacach bossowie medialni wiedzą, że zawsze znajdą się niepotrafiący w żaden sposób samodzielnie warzyć argumentów naiwni goje, dla których nie mają znaczenia racje i którzy zamykają oczy na to, co się do nich mówi. Dla tych goi najistotniejszą kwestią jest to, kto do nich mówi... co stanowi kliniczny przykład pewnej umysłowej aberracji - niestety coraz częstszej.

    • 0 2

    • Jak bardzo bezrobotnym trzeba być żeby napisać tyle słów na trojmiasto.pl? (1)

     • 2 0

     • Jestem mężem, ojcem i już dziadkiem, i mężem babci. Dzieci założyły swoje rodziny, w związku z tym mam dużo więcej czasu, piszę /nie tylko/ posty co tak bardzo "denerwuje" co niektóre osoby.

      Ty też jesteś zdenerwowana?

      • 0 1

    • Toj toju, a może odnieś się do tego, co napisałem

     Wiele osób obserwuje działania Ojca Grzyba, pedofilię, która bynajmniej nie jest zjawiskiem rzadkim, bezsensowny celibat, nadużycia... a także głupotę fanatyków takich jak ty. Skutkiem tego podejmują najrozsądniejszą decyzję - odchodzą z KRK do normalnego Kościoła, zasługującego na pisanie go z dużej litery.

     • 0 0

 • Cieszy mnie przesunięcie festiwalu na maj

  trzeba było już dawno tak zrobić.

  • 25 10

 • GDYNIA JEST SUPER (5)

  jestem dumny z tego że mieszkam w Gdyni. pozdrawiam całe trójmiasto i jego mieszkańców.

  • 54 19

  • a ja pozdrawiam z Gdańska

   • 11 1

  • przyczep sobie piora i wznies sie

   tylko kask zaloz:)

   • 4 7

  • Super??? Zależy dla kogo.

   Zdecydowanie wolę już Tczew albo Pruszcz Gd. ;) Byle nie G_dynia.

   • 0 1

  • w Polsce powódź (1)

   a w gdyni impreza! SUPER!!!

   • 2 1

   • a dlaczego ma nie być imprezy ćwoku?

    • 0 1

 • A Pan Wajda wystąpi? (3)

  • 5 16

  • i bedzie mówił po polsku, bo mysli po polsku

   • 3 3

  • Tak

   zaraz po małpie w czerwonym,ale przed odśpiewaniem "z ziemi wolskiej do wolski"

   • 0 1

  • "ochlaj i wyzerka ile kasy dasz dziadowi o zniszczonych nerkach"

   • 0 0

 • ABC (2)

  Ciekawe po co wzięli Alicję do żuri? Jako atrakcję właśnie, bo trochę hameryką zaleci, czy może ma ona rzeczywiście kompetencje, żeby oceniać filmy?

  • 19 7

  • Ot i dylemat! (1)

   Najpierw się dowiedz,a potem pisz.
   Alicja Bachleda-Curuś jest członkiem Stowarzyszenia Aktorów Amerykańskich oraz Europejskiej Akademii Filmowej,co daje Jej prawo zasiadania w jury.

   • 2 2

   • Członek członkiem, ale choćby z racji wieku to ona zbyt dużo nie widziała w swoim życiu.

    • 1 0

 • Dalej odlądacze seriali!

  Możecie dotknąć "wielkiego świata". Walcie drzwiami i oknami. Gala oskarowa pcimia się zaczyna.

  • 6 12

 • pani autorka zaczyna swój wywód od wspomnień z poprzednich lat - różnych mniej lub bardziej znaczących i żenujących skandalików jakby to było najważniejsze. i dobrze że w drugim akapicie przypomina sobie że to jednak święto kina! do faktu z takim pisaniem pani gosiu...

  • 8 3

 • a czemu nie bedzie RomaNa P. ? (2)

  czemu go nikt nie zaprosił ?

  • 9 9

  • a (1)

   no chyba ma trochę ważniejsze sprawy na głowie w tej chwili

   • 1 0

   • Na pewno ma na głowie?

    Nie pomyliło ci się?... ;)

    • 0 0

 • Czy naprawdę Bachleda jest najważniejsza na tym festiwalu ? (1)

  No sorry

  • 24 5

  • Bo jest z hameryki a tam jest najlepszy keczap na świecie. Każdy ma gana, jest zawodowo.

   • 0 0

 • Bachleda-Curuś (2)

  jest najważniejszą juroroką bo ma męża co gra w amerykańskich filmach, hehe. Tak się właśnie w Polsce szanujemy. Edyta Herbuś ma status gwiazdy a Bachleda-Curuś ekspertem od filmografii. Coż za żałosny kraj.

  • 51 7

  • sam jesteś żałosny

   "he,he,he". Dureń

   • 1 9

  • Ba to nawet nie jest mąż, jedynie ojciec jej dziecka

   • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.