Fakty i opinie

stat

W Letnicy może powstać największy kompleks kinowy w Polsce

Najnowszy artukuł na ten temat

Oceanarium w Gdańsku: jest pozwolenie, nie ma finansowania

Tam, gdzie przez lata piętrzyły się hałdy kruszyw, może powstać największy kompleks kinowy w Polsce. Sieć Cinema City jest zainteresowana terenem o powierzchni ponad 4 ha, znajdującym się przy ul. Marynarki Polskiej zobacz na mapie Gdańska, vis-a-vis stadionu Energa. Do zawarcia umowy musi jednak dojść jeszcze w tym roku, inaczej inwestor wybierze lokalizację w innym mieście.zakończona Łącznie głosów: 2569
Przez 20 lat Pollytag zajmował się produkcją kruszywa z popiołów lotnych wytwarzanych przez elektrociepłownię EDF Wybrzeże (obecnie PGE Energia Ciepła S.A.). Trzy lata temu produkcja stanęła. Od tego czasu zapas kruszywa nagromadzony na placu u zbiegu ul. Marynarki Polskiej i Wielopole zobacz na mapie Gdańska był sukcesywnie sprzedawany. Obecnie spółka jest w likwidacji i szuka chętnego na zakup zajmowanego terenu.

Czytaj też: Znika wielka hałda z Marynarki Polskiej

Taki chętny się już pojawił, co więcej, podpisana została nawet przedwstępna umowa sprzedaży.

- To jest międzynarodowy koncern, którego nazwy nie mogę ujawnić - mówi Sławomir Sykucki, prezes Pollytagu. - Do porozumienia musi dojść w tym roku, inaczej przeniosą swoją inwestycję do innego miasta w Polsce albo Europie.
Zobacz też: repertuar kin w Trójmieście

Z naszych informacji wynika, że jest to Cinema City, które chce postawić na terenie o powierzchni ponad 40 tys. m kw. największy w Polsce kompleks kinowy z salą, w której znajdzie się ekran o szerokości 40 metrów (typowy ekran w kinach typu IMAX ma 24 na 18 m). W Trójmieście działa jedno kino pod szyldem Cinema City, jest to Krewetka naprzeciwko dworca głównego w Gdańsku.

Obecnie największym tego typu obiektem jest kino w centrum handlowym Wroclavia z 20 salami kinowymi, mogące pomieścić ponad trzy tysiące widzów. Ono również należy do Cinema City.

O utworzeniu kompleksu kinowego w Letnicy myśli właściciel sieci kin Cinema City.
O utworzeniu kompleksu kinowego w Letnicy myśli właściciel sieci kin Cinema City. mat. prasowe
Z racji tego, że gdański kompleks miałby powstać na obszarze poprzemysłowym, teren musi zostać zrewitalizowany. Dodatkowo realizacja wymagać będzie wzmocnienia gruntu. Inwestor otrzymał już wstępną akceptację z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotyczącą sposobu przeprowadzenia tych prac.

Projekt został też przedstawiony władzom miasta.

Inwestycja byłaby uzupełnieniem oferty centrum rozrywki z oceanarium, które ma powstać po drugiej stronie ul. Marynarki Polskiej, na terenie sąsiadującym ze stadionem zobacz na mapie Gdańska. Budowa oceanarium powinna ruszyć za rok. Cały kompleks ma być gotowy do 2023 roku.

Opinie (255) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.