• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W komunikacji miejskiej dowiesz się, jaka jest i będzie pogoda?

Ewelina Oleksy
29 marca 2023, godz. 07:00 
Opinie (126)
W pojazdach są ekrany, gdzie można by było wprowadzić wyświetlanie informacji także o pogodzie. W pojazdach są ekrany, gdzie można by było wprowadzić wyświetlanie informacji także o pogodzie.

O wprowadzenie informacji o pogodzie - aktualnej i prognozowanej - na wyświetlaczach w komunikacji miejskiej wystąpiła do władz Gdańska miejska radna. Urzędnicy nie mówią nie, ale ostateczną decyzję uzależniają od kosztów. Pytanie tylko, czy takie komunikaty rzeczywiście są potrzebne.Na wyświetlaczach w komunikacji miejskiej powinny pojawić się informacje o pogodzie?

Pogoda ważna rzecz, więc miejska radna chciałaby, by informacje pogodowe wprowadzić do pojazdów komunikacji miejskiej.

Nie chodzi oczywiście o to, by odtwarzać tam telewizyjny program z prognozami, ale by te prognozy pojawiały się w formie pisemnej na ekranach w pojazdach - tam, gdzie obecnie wyświetlane są informacje o trasie, a także m.in. zapowiedzi miejskich wydarzeń kulturalnych. Ewentualnie na wyświetlaczach nad kabiną kierowcy - tam, gdzie pojawia się data i aktualna godzina oraz numer linii.

Do władz Gdańska trafiła nawet interpelacja w tej sprawie. Jak wskazała jej autorka, radna KO Kamila Błaszczyk, prośba jest poparta " głosami mieszkańców".Informacja o pogodzie pomoże lepiej zaplanować dzień?- Wzorem innych miast mieszkańcy zwrócili się z prośbą o uzupełnienie treści przekazywanych na ekranach w pojazdach komunikacji miejskiej o aktualną i prognozowaną pogodę. Taka informacja może pomóc pasażerom lepiej zaplanować sobie dzień i sposób komunikacji po terenie miasta - napisała radna.


Władze Gdańska propozycję przeanalizują. Choć jej wprowadzenie w życie uzasadniają od kosztów.

Urzędnicy analizują propozycje- Treści przekazywane do wyświetleń na ekranach znajdujących się w autobusach i tramwajach przygotowywane są z dużym wyprzedzeniem i dotyczą głównie bieżących spraw, którymi żyje miasto - tematów kulturalnych, sportowych, społecznych itp. Nośnik ten bardzo dobrze sprawdza się do tych właśnie celów. Propozycja ws. publikacji informacji pogodowych zostanie przeanalizowana przez Referat Marketingu Biura Prezydenta, który przygotowuje informacje na ekrany w pojazdach - informuje Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska odpowiedzialny za komunikację miejską.


Decyzja będzie uzależniona od kosztówJednocześnie spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje zwróci się z zapytaniem do producenta Systemu Informacji Pasażerskiej o możliwość wykonania dodatkowej funkcjonalności. Chodzi o wyświetlacze znajdujące się za kabiną motorniczego i kierowcy pokazujące numer linii oraz aktualną godzinę. Tam także mogłyby się pojawiać informacje o pogodzie.

Sprawdź rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w Gdańsku- Decyzja o wprowadzeniu tego pomysłu w życie będzie uzależniona od wysokości kosztów wdrożenia tego rozwiązania - wskazuje Borawski.
Informacja o pogodzie mogłaby się też wyświetlać w tym miejscu. Informacja o pogodzie mogłaby się też wyświetlać w tym miejscu.

Czy to na pewno ma sens?Pytanie tylko, czy taka informacja w pojazdach komunikacji miejskiej rzeczywiście jest pasażerom potrzebna? Odpowiedzieć możesz w naszej ankiecie.

Tramwaje powinny Tramwaje powinny "mówić" częściej?

W czasach gdy niemal każdy ma telefon komórkowy, sprawdzenie prognozy pogody zajmuje moment. Będąc już w tramwaju czy autobusie, wszyscy raczej też zdają sobie sprawę z tego, jaka pogoda jest aktualnie - bo widać ją przez okno i czuć po wyjściu z pojazdu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (126)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane