Fakty i opinie

stat

W osiedlowych sklepach nie ma kolejek

Najnowszy artukuł na ten temat

Problem z wyrobieniem książeczki sanepidowskiej

Mimo że duże sieci spożywcze wydłużyły godziny pracy, a niektóre z nich będą od wtorku otwarte całodobowo, klienci czekają na wejście nawet kilkadziesiąt minut. Mieszkańcy apelują o wspomaganie osiedlowych sklepów, w których nie ma tłoku. Warto korzystać z ich oferty w cięższych czasach, bo ich brak możemy znacząco odczuć w przyszłości.W ostatnim czasie częściej robisz zakupy w osiedlowych sklepach?

tak, bo chcę, żeby przetrwały 21%
tak, bo tak mi wygodniej 30%
tak, bo zawsze tam robiłe(a)m zakupy 16%
nie, mimo wszystko wolę markety 33%
zakończona Łącznie głosów: 2040
Od czwartku, 2.04.2020 r., markety spożywcze, takie jak Lidl czy Biedronka, wydłużyły swoje godziny pracy do północy. Z kolei od wtorku do soboty część z nich ma być czynna przez całą dobę.

Dodatkowo od 2 kwietnia obowiązują nowe zasady robienia zakupów, m.in. w jednym czasie mogą przebywać tylko trzy osoby na każdą kasę, ponadto w godz. 10-12 sklepy otwarte są tylko dla osób powyżej 65 roku życia.

Czytaj także: Markety otwarte do północy, a przed świętami przez 24 h

Nowa funkcja w raporcie z Trójmiasta: : sprawdź, gdzie są kolejki przed sklepami. Pomóż innym: dodaj zdjęcie z własnego osiedla

W marketach kolejki na kilkadziesiąt minut czekaniaNowe zasady sprawiły, że od rana pod sklepami tworzą się duże kolejki, a czas zakupów znacząco się wydłużył. Złośliwi mówią, że przypominają im się czasy PRL, gdy po papier toaletowy stało się kilka dni, a w kolejkach rodziły się nowe przyjaźnie. Dziś jednak stoimy w dużo większych odstępach i raczej nie ma mowy o nawiązywaniu kontaktów.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, więc kolejki z pewnością będą jeszcze dłuższe.

Czytaj także: Co seniorzy myślą o nowych zasadach w sklepach

Nie ma się co oszukiwać, że aktualnie w dość trudnej sytuacji są osiedlowe sklepy, które nie mają takich budżetów i obrotów, jak markety czy sklepy wielkopowierzchniowe. Warto jest im pomóc i chociaż część przedświątecznych zakupów zrobić właśnie tam.

Dlaczego warto robić zakupy w małych sklepach:

  1. Są niewielkie kolejki, więc zakupy można zrobić znacznie szybciej.
  2. Odwiedza je mniej osób, więc i ryzyko związane z zakażeniem jest mniejsze
  3. Jeśli teraz nie wspomożemy małych sklepów, za kilka tygodni lub miesięcy mogą one zniknąć z naszych osiedli. A wówczas po najdrobniejsze zakupy trzeba będzie wybierać się do marketów.

- Nie jestem zwolennikiem nowych zasad, które wprowadził rząd, ale gdzieś zakupy muszę robić. Osobiście, ze względu na bliskość, wybieram osiedlowe sklepy - nie ma w nich dużych kolejek, a robiąc zakupy, czuję, że wspomagam lokalny biznes. Dzięki temu chociaż w małym procencie przyczyniam się do tego, by nie upadły - mówił pan Andrzej, którego spotkaliśmy w sklepie spożywczym na Chyloni.

Opinie (259) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.