• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W piątek Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Gdyni

neo
4 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat "Wasza bierność nas zabija". Protest młodych

W tym roku Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbył się już w Sopocie.

Nastolatki i dzieci z Trójmiasta uważają, że rządy nie zrobiły nic, by ratować klimat, więc organizują Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Jego kolejna odsłona zacznie się w piątek, 5.11.2021 r., o godz. 11:00 na placu KaszubskimMapka w Gdyni.11:10 5 LISTOPADA 21 (aktualizacjaakt. 12:49)

Rozpoczął się protest młodych w centrum Gdyni (232 opinie)

Około 100 osób zgromadziło się w centrum Gdyni w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Młodzi ludzie walczą o zwiększenie klimatycznej świadomości w społeczeństwie. Nawołują do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Z protestującymi spotkał się prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Około 100 osób zgromadziło się w centrum Gdyni w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Młodzi ludzie walczą o zwiększenie klimatycznej świadomości w społeczeństwie. Nawołują do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Z protestującymi spotkał się prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Zobacz więcej


***


Czy wierzysz, że grozi nam katastrofa ekologiczna?

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to kolejna odsłona protestów młodych ludzi w całej Polsce. Według zapowiedzi w piątek odbędą się one w co najmniej 17 miastach. Poprzedni strajk w Trójmieście miał miejsce w Sopocie, a przyświecało mu hasło: "Wspólne Działania lub Wspólne Wymieranie".

Dlaczego młodzi ludzie będą manifestować po raz kolejny?

- W listopadzie odbędzie się 26. Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu. To już kolejny raz, a nadal rządy nie zrobiły NIC, aby ratować klimat! Nie możemy dłużej patrzeć na to, że nasz rząd nic nie robi w sprawie zbliżającej się katastrofy klimatycznej - tłumaczą organizatorzy.
Początek manifestacji w piątek, 5.11.2021 r., o godz. 11:00 na placu Kaszubskim w Gdyni.

Zeszłoroczny Młodzieżowy Strajk Klimatyczny we Wrzeszczu.

neo

Wydarzenia

Ramię w ramię - Młodzieżowy Strajk Klimatyczny (2 opinie)

(2 opinie)
protest / demonstracja

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (689)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane