• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W sobotę, 19 marca, otwarcie nowej palmiarni w Oliwie

Maciej Korolczuk
15 marca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
W sobotę, 19 marca, w samo południe odbędzie się otwarcie palmiarni w parku Oliwskim. W sobotę, 19 marca, w samo południe odbędzie się otwarcie palmiarni w parku Oliwskim.

Z 4,5 rocznym opóźnieniem, ale wreszcie nastąpi - w sobotę, 19 marca, w samo południe będzie można wejść do nowej palmiarni w parku OliwskimMapka. Wstęp wolny.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Aktualizacja, 19.03. 2022 r.:

Zgodnie z zapowiedzią, palmiarnia została otwarta w sobotę o godz. 12.

- W kilkudziesięciominutowej kolejce stoją chętni pragnący obejrzeć od środka wyremontowaną palmiarnię w parku Oliwskim - informują nasi czytelnicy.
12:27 19 MARCA 22 (aktualizacjaakt. 17:47)

Otwarcie palmiarni w Oliwie (145 opinii)

W kilkudziesięciominutowej kolejce stoją chętni pragnący obejrzeć od środka wyremontowaną palmiarnię w parku Oliwskim. W chłodną sobotę rozgrzewa ich serwowana na miejscu kawa.
W kilkudziesięciominutowej kolejce stoją chętni pragnący obejrzeć od środka wyremontowaną palmiarnię w parku Oliwskim. W chłodną sobotę rozgrzewa ich serwowana na miejscu kawa.
Czy wybierasz się na otwarcie palmiarni?

Nowa palmiarnia to najbardziej opóźniona inwestycja w Gdańsku. Pierwotny plan zakładał, że będzie gotowa w listopadzie 2017 r. Od tamtego czasu minęło 4,5 roku, po drodze zmienił się wykonawca obiektu, jej koszt oraz - niestety - wnętrze.

Uroczystego otwarcia nie doczekała sama palma, dla której powstała nowa rotunda. Przedłużające się prace przy wzniesieniu nowej konstrukcji sprawiły, że 180-letni daktylowiec stracił liście i obumarł. Na początku grudnia palma została wycięta i przewieziona na Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, by dalej służyć naukowcom w celach badawczo-naukowych.

W miejsce wyciętej palmy w obiekcie pojawiły się nowe nasadzenia. Wśród nich są trzy nowe palmy: niebieska, bożonarodzeniowa i dżemowa.

Przedłużająca się budowa nowej palmiarni, uschnięcie i wycinka dotychczasowej palmy są też przedmiotem postępowania prokuratury. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła w tej sprawie Rada Dzielnicy w Oliwie.

Otwarcie palmiarni odbędzie się w sobotę, 19 marca, o godz. 12:00. Poza możliwością wejścia do środka rotundy będzie można też zobaczyć miejsca zazwyczaj niedostępne dla zwiedzających. Wstęp wolny - co ważne, nie tylko w dniu otwarcia, ale także w najbliższych kilku tygodniach. Opłaty za zwiedzanie nowych obiektów mają być wprowadzone dopiero przed sezonem letnim.

Wydarzenia

Otwarcie nowej palmiarni w Oliwie (4 opinie)

w plenerze, dni otwarte

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (367)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane