Fakty i opinie

stat

W sobotę oficjalne otwarcie miejskich ślizgawek

Na otwarte ślizgawki będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Za to kryte lodowiska ruszają już od 15 października.
Na otwarte ślizgawki będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Za to kryte lodowiska ruszają już od 15 października. fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

Miłośników łyżew ucieszy wiadomość, że w najbliższą sobotę rusza w Trójmieście sezon na ślizgawki. Część z nich zostanie otwarta dopiero po pierwszych przymrozkach.Czy zimą często korzystasz z lodowisk?

tak, bardzo często

24%

raczej sporadycznie

44%

nie, bo nie potrafię jeździć na łyżwach

16%

nie, bo łyżwy mnie nie interesują

16%
W Gdańsku najdłużej, bo już do 24 września, na łyżwach poszaleć można w Hali Olivii. Tam ogólnodostępne ślizgawki czynne są w soboty i niedziele od godz. 10.30 do godz. 19.30.

Od kilku tygodni do sezonu szykuje się kryte lodowisko na Placu Zebrań Ludowych zobacz na mapie Gdańska. I choć namiot stoi już od miesiąca, w środku trwają ostatnie poprawki.

- Kończymy już prace. Lodowisko będzie gotowe na sobotnie otwarcie - mówi Tomasz Kowaliński ze Sceny Muzycznej Gdańsk, organizatora lodowiska.

Natomiast na darmową ślizgawkę "Tor Lodowy MOSIR" przy ul. Zawodników zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku trzeba poczekać do przyjścia zimy. - To naturalna ślizgawka, która powstaje na małym torze żużlowym, zalanym wodą. Jesteśmy całkowicie uzależnieni od pogody. Czekamy więc na pierwsze mrozy - mówi Grzegorz Pawelec z gdańskiego MOSIR-u.

W tym roku, ze względu na prowadzone tam prace archeologiczne, nie będzie ślizgawki na Wyspie Spichrzów.

Natomiast na pewno będzie można jeździć w Sopocie na sztucznym i odkrytym lodowisku przy Molo zobacz na mapie Gdańska. Jednak i tu trzeba będzie poczekać na chłodniejsze dni. Na razie nie wiadomo też jaki będzie program i czy ceny biletów będą takie jak w zeszłym roku.

Także Gdynia szykuje się do sezonu. Lodowisko przy Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Bema 33 zobacz na mapie Gdyni ruszy 15 października, czyli w najbliższą sobotę.

Zobacz wszystkie ślizgawki w Trójmieście.

Opinie (60) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.