Fakty i opinie

stat

W sobotę ul. Świętojańska znowu deptakiem

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: Starowiejska będzie strefą pieszą

Relacja z zawieszenia wiechy na Centrum Filmowym w Gdyni i z Filmowej Świętojańskiej.Kolejny raz ul. Świętojańska zobacz na mapie Gdyni w Gdyni stanie się deptakiem. Odwiedzą ją zabytkowe samochody, znani aktorzy, a z okazji święta kina będzie też można obejrzeć grane na żywo sceny rodem z gangsterskich filmów. Będzie też koncert przy Infoboksie.Wybierasz się pospacerować po ul. Świętojańskiej?

tak, zapowiada się ciekawy wieczór 48%
tylko jeśli nie będzie lepszych pomysłów 14%
raczej nie, może wpadnę po drodze 12%
nie, to nie dla mnie 26%
zakończona Łącznie głosów: 665
Impreza zbiega się z uroczystym zawieszeniem wiechy na budowanym Gdyńskim Centrum Filmowym, które uświetni wizyta aktorów, jacy zjechali do Gdyni z okazji Festiwalu Filmów Fabularnych. Pojadą oni także zabytkowymi autami, które ustawią się początkowo na Polance Redłowskiej, skąd udadzą się na ul. Świętojańską, która od skrzyżowania z ul. 10 Lutego zobacz na mapie Gdyni do Armii Krajowej zobacz na mapie Gdyni zamieni się w deptak.

Od godz. 16 do północy jedynymi samochodami, jakie tam wjadą, będzie ok. 50 zabytkowych aut. Wśród nich m.in. amerykańskie wozy policyjne i polskie - milicyjne, które wezmą udział w specjalnych inscenizacjach.

Zobacz także: Powitanie lata na zamkniętej ul. Świętojańskiej.

- Będziemy mieli okazję zobaczyć sceny filmowe, prezentujące zatrzymanie gangstera Ala Capone oraz bardziej nam znane akcje w stylu "07 zgłoś się". Dobrej zabawy na pewno nie zabraknie - mówi Arkadiusz Brzęczek ze stowarzyszenia Gdynia 2026, które jest współorganizatorem imprezy.

Na zamkniętym odcinku ul. Świętojańskiej będzie można zobaczyć też zabytkowe trolejbusy, a nawet 50-letni wóz strażacki. Równocześnie będzie można wziąć udział w konkursach na temat filmów, albo obejrzeć je w Infoboksie zobacz na mapie Gdyni. Wieczór uświetni zabawa taneczna przy muzyce klubowej, granej od godz. 21 do północy ze sceny na wysokości Infoboksu. Na scenie wystąpią No Limits, Les Bigos, Glennskii, Romero i Bloom.

Zobacz wiosenną paradę zabytkowych samochodów na ul. Świętojańskiej.

Opinie (104) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.