Fakty i opinie

stat

W weekend patrole na quadach skontrolują plaże

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: kierowcy wznowią sprzedaż biletów

W okolicach gdańskich plaż w weekend zostaną przeprowadzone wzmożone kontrole. Część patroli będzie wykonywana na kładach (zdjęcie poglądowe).
W okolicach gdańskich plaż w weekend zostaną przeprowadzone wzmożone kontrole. Część patroli będzie wykonywana na kładach (zdjęcie poglądowe). materiały prasowe

Zapowiadana na weekend, a w szczególności na niedzielę, słoneczna, wiosenna pogoda z pewnością zachęci do spacerów. Urzędnicy przypominają jednak o obowiązujących nowych obostrzeniach związanych z handlem i izolacją i zapowiadają wzmożone kontrole m.in. plaż, które w w Gdańsku będą patrolowane przez służby na quadach.Wybierasz się w weekend na spacer?

tak, ale blisko domu 36%
tak, a jeśli będzie pogoda, to gdzieś dalej i na dłużej 31%
nie, zamierzam trzymać się wytycznych 33%
zakończona Łącznie głosów: 1222
Już w poprzedni weekend, kiedy plaże były jeszcze otwarte, służby kontrolowały, czy nie ma tam zbyt wielu spacerowiczów. Teraz trójmiejskie plaże i parki są zamknięte, a służby sprawdzą, czy mieszkańcy to respektują.

- W poprzedni weekend można było zauważyć osoby spacerujące po plażach, dlatego w ten weekend na ich terenie pojawią się wspólne patrole służb i ratowników Gdańskiego Ośrodku Sportu z wykorzystaniem quadów. Patrolowane będą plaże na odcinku Brzeźno-Jelitkowo oraz na Stogach. Natomiast plaże na terenie wyspy Sobieszewskiej patrolowane będą wspólnie przez policję, Państwową Straż Pożarną i Ochotniczą Straż Pożarną. Również tutaj pojawi się patrol z quadem. Przypominamy, że za złamanie przepisów grożą wysokie kary finansowe - informuje Olimpia Schneider z gdańskiego magistratu.

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje


Od początku tygodnia obowiązuje zakaz wstępu do parków i na plażeSpecjalne komunikaty na tablicach zmiennej treściO tym, jakie środki ostrożności należy podjąć podczas epidemii koronawirusa, przypominają specjalne komunikaty na tablicach zmiennej treści systemu Tristar. Komunikaty wyświetlane na tablicach brzmią: "ZOSTAŃ W DOMU; NIE WYCHODŹ; MYJ RĘCE".

Czytaj też: Wszyscy mówią: "Zostań w domu"

O pozostaniu w domach przypominać będą takie tablice.
O pozostaniu w domach przypominać będą takie tablice. mat.prasowe
Dodatkowo w weekend w Gdańsku, w miejscach szczególnie uczęszczanych przez pieszych, staną mobilne tablice zmiennej treści wyświetlające komunikat: "ZOSTAŃ W DOMU".

- Nieustająco apelujemy: zostańcie w domu. Wiem, że pogoda coraz bardziej będzie kusiła do wyjścia, wiem, że ta niedziela jest niedzielą handlową, ale to, że sklepy będą otwarte, niech nie pozbawia nas zdrowego rozsądku - apeluje Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Mobilne tablice pojawią się:


W poniedziałek tablice ustawione zostaną:

Opinie (445) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.