• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

WOŚP: na koncie ponad 37 mln zł!

łs, km
8 stycznia 2011 (artykuł sprzed 12 lat) 
aktualizacja: godz. 08:44 (10 stycznia 2011)
Najnowszy artykuł na ten temat Wolontariusz zgłosił napad, którego nie było

Od samego rana w Trójmieście zbierane są datki na WOŚP.

Co, gdzie i o której godzinie? Przygotowaliśmy przewodnik po niedzielnym imprezach XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wybierz imprezę dla siebie i pomóż chorym dzieciomO godz. 20 w Gdańsku i Gdyni zabłysły tradycyjne światełka do nieba, kończące każdy finał WOŚP. O godz. 20 w Gdańsku i Gdyni zabłysły tradycyjne światełka do nieba, kończące każdy finał WOŚP.
Największy koncert odbędzie się na scenie ustawionej na Długim Targu. Mniejsze planowane są w kilku klubach, m.in. gdańskiej Kwadratowej i Mieście Aniołów, gdyńskim Uchu i Rockz oraz sopockim Daily Blues. Największy koncert odbędzie się na scenie ustawionej na Długim Targu. Mniejsze planowane są w kilku klubach, m.in. gdańskiej Kwadratowej i Mieście Aniołów, gdyńskim Uchu i Rockz oraz sopockim Daily Blues.
Coś dla siebie znajdą też fani bardziej ekstremalnych zabaw. Na plaży w Sopocie będzie można przejechać się czołgiem, a w Gdyni planowane są atrakcje przygotowane przez Kolibki Adventure Park. Coś dla siebie znajdą też fani bardziej ekstremalnych zabaw. Na plaży w Sopocie będzie można przejechać się czołgiem, a w Gdyni planowane są atrakcje przygotowane przez Kolibki Adventure Park.
Aktualizacja godz. 8:44 Do północy uzbierano ponad 37 mln zł, to więcej niż rok temu o tej samej porze, wtedy zebrano ponad 36 mln zł. W samym Gdańsku zebrano około 400 tys. zł. Złote Serduszko z nr 1 zostało zlicytowane za 150 tys. zł. Aukcja pierwszej Złotej Karty zakończyła się kwotą 200 tys. zł. Ale na tym nie koniec, do końca lutego będą trwały aukcje internetowe w serwisie www.wosp.org.pl. Dotychczas wystawiono tam ponad 35 tysięcy przedmiotów. Obecna wartość towarów wystawionych na aukcjach w internecie to ponad 2 mln zł.

Aktualizacja godz. 21.30 15 mln 300 tys. zł - taki jest na tę chwilę bilans tegorocznego finału WOŚP. Do pobicia ubiegłorocznego rekordu, czyli 40 mln zł jeszcze daleko, ale pamiętajmy, że dopiero pod koniec wieczora do głównego sztabu orkiestry spływają informacje o efektów zbiórki w regionach. W Gdańsku w tym roku zebrano (do godz. 20) nieco ponad 200 tys. zł. Przed rokiem była to kwota dwuipółkrotnie większa.

Aktualizacja godz. 20.10 O godz. 20 konto Wielkiej Orkiestry pokazywało już niemal 14 mln zł! Za nami już tradycyjne światełko do nieba, które zawsze wieńczy każdy finał WOŚP.

Aktualizacja godz. 18.45 Wolontariusze WOŚP, licytujący w poszczególnych aukcjach, ofiarodawcy wpłacający pieniądze bezpośrednio na konto Orkiestry zgromadzili w sumie 12,7 mln zł !

Aktualizacja godz. 16.45 Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już 7 769 367 zł!

Aktualizacja godz. 15.05 Na koncie Fundacji WOŚP jest już pond 5 mln zł!

Aktualizacja godz. 13.20 Na koncie Fundacji jest już 3 605 467 zł

Aktualizacja godz. 12.15 Do południa Fundacja WOŚP zebrała już już 3 027 598 zł

***

W ubiegłym roku podczas WOŚP w Gdańsku zebrano 436 tys. zł. W tym roku plan zakłada, by przekroczyć kwotę pół miliona złotych. Tegoroczny cel to zbiórka na zakup specjalistycznego sprzętu z przeznaczeniem dla dzieci cierpiących na różnorodne schorzenia urologiczne.

Gdańsk

Największa impreza odbędzie się na Długim Targu. O godz. 14 rozpoczną się koncerty, podczas których zagrają takie gwiazdy jak Varius Manx czu IRA, ale także zespoły, które są związane od lat z Trójmiastem. Będą też inne atrakcje, jak kąpiel w suchym skafandrze Motławie przy Zielonej Bramie czy spacer po moście linowym. Tuż przed godz. 20 gdańszczanie wypuszczą tradycyjne światełko do nieba.

Natomiast ZKM wraz z Pomorskim Stowarzyszeniem Sympatyków Transportu Miejskiego zaprasza na przejażdżkę zabytkowym tramwajem i nowoczesną Pesą. Będą one kursować na trasie Oliwa - Gdańsk od godz. 10.30 do 20. Opłata za przejazd to datek dla WOŚP. Tak samo będzie "biletowana" tego dnia wystawa "Drogi do Wolności".

Od południa Orkiestra będzie grała również w centrach handlowych. W Manhattanie dzieciaki będą mogły bawić się w konstruktorów robotów, a w Galerii Przymorze zaplanowano rodzinny festyn z pokazami tańców dworskich, walk rycerskich i kung-fu czy aukcjami płyt i koszulek sportowych z autografami. Późnym popołudniem startują natomiast przeglądy młodych zespołów, które odbędą się w klubie Kwadratowa i w Mieście Aniołów. Występy będą połączone z aukcjami.

Specjalny orkiestrowy program proponuje również Kuźnia Wodna w Oliwie, gdzie wolontariusze będą kwestować przy odgłosie kowalskich młotów, walk rycerskich i ryku silników zabytkowych aut. Natomiast na Wyspie Skarbów odbędzie się m.in. pchli targ, pokazy strażaków i specjalny spektakl Teatru Lustra Strona Druga. Jednym z najbardziej nietypowych sposobów udziału w WOŚP będzie Pierwszy Trójmiejski Bieg Narciarski, który po godz. 10 wystartuje spod Katedry Oliwskiej.

Gdynia

W sztabie przy Teatrze Miejskim od godz. 10 zobaczymy m.in. spektakle uczniówpokazy tańca brzucha, a zakończy je Wielka Orkiestrowa Licytacja prowadzona przez prezydenta Wojciecha Szczurka. Przez cały dzień we foyer teatru będzie czynny sklepik z gadżetami XIX Finału Orkiestry oraz odbędzie się kiermasz.

Od południa do godz. 15 masa atrakcji będzie czekać także na gości, którzy odwiedzą Klub Marynarki Wojennej Riwiera (występy zespołów wokalnych), Centrum Gemini (pokazy taneczne i sportów walki) i Centrum Experyment (interaktywna wystawa, pokazy naukowe). W klubie Ucho od godz. 15 do późnej nocy zagra dziesięć zespołów. W tym samym czasie ciężkie granie zaserwują również kapele w klubie Rockz.

Natomiast niedaleko Contrast Cafe od godz. 11 do 15 orkiestrowym życiem tętnić będzie plaża. W programie m.in. zawody motocrossowe, pokazy desantu morskiego i szanty dla dzieci. Atrakcją będę pokazy sportów ekstremalnych przygotowanych przez Kolibki Adventure Park. Z kolei nieopodal siedziby YMCY odbędzie się jarmark - będzie można kupić kaszubskie przedmioty, wykonać bezpłatne badania mammograficzne i oddać krew. Oprócz tego zaplanowano szereg koncertów m.in. Jacka Kuleszy, Krystyny StańkoAnny Szarmach. Dużą imprezę przygotowuje też dzielnica Witomino, gdzie w trzech miejscach odbędą się przeróżne atrakcje z Wielkim Wegetariańskim Gotowaniem na czele.

Sopot

Jak co roku, sporo będzie się działo na plaży przy siedzibie WOPR. Od godz. 10.30 będzie można przejechać się czołgiem, obejrzeć mini-łódź podwodną i masą wojskowego sprzętu oraz spróbować grochówki. Koncerty zaplanowano dopiero na godz. 16 w Daily Blues, gdzie wystąpią m.in. Zdrowia Szczęścia Pomarańczy, Werbińska & PawlinaTKM. Natomiast w godz. 12-18 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże dojdzie do prawdziwego zjednoczenia trójmiejskich aktorów. Na jednej scenie dadzą solowe popisy wykonując utwory od poezji śpiewanej, przez pieśni operowe i musicalowe, po aranżacje jazzowe i rockowe.

Zobacz wszystkie imprezy - serwis specjalny WOŚP w Trójmieście

Licytacje WOŚP

Podczas jednej z aukcji będzie można wylicytować rejs poduszkowcem Straży Granicznej.Gdańsk przeznacza m.in. 200-złotową monetę w złocie, wydaną z okazji 1000-lecia najstarszego zapisku o mieście. Wylicytować będzie można także m.in. udział w charakterze aktora w operze "Makbet" i balecie "Romeo i Julia", wystawianych przez Państwową Operę Bałtycką, trening z zespołami, których sponsorem jest Trefl czy też rejs jachtem do Karlskrony oraz rejs z Mateuszem Kusznierewiczem podczas Baltic Sail. Do licytacji w tym roku przeznaczono także spinki do koszuli premiera Donalda Tuskarejs po Zatoce Gdańskiej poduszkowcem Straży Granicznej.

Gdyńskim akcentem ogólnopolskiej licytacji jest ufundowany przez Akademię Morską dwutygodniowy rejs żaglowcem Dar Młodzieży. Natomiast już 27 grudnia rozpoczęła się licytacja rejsu jachtem Admirał Dickman Akademii Marynarki Wojennej, która potrwa do 10 stycznia.

Zobacz wszystkie aukcje WOŚP
łs, km

Opinie (334) ponad 20 zablokowanych

 • WIELKA ORKIESTRA - PLAGĄ NASZYCH CZASÓW (73)

  "Ach, jak różne są sądy Boże od sądów ludzkich, od sądów tego świata! " (św. Agaton) Jak słusznie zauważył nasz starszy brat Jan Bilewicz nie tylko młodzi budują swoje życie wg zasad ludzi nie potrafiących odróżnić dobra od zła. Dlaczego tak wielu z nas (nawet dorosłych) nie potrafi poznać owoc? Wszak zasady budowania życia społecznego mają ogromny wpływ na jej jakość - stosowanie prawidłowych prowadzi do dobrych skutków, stosowanie błędnych do skutków złych. Z czegoś to wynika, że współcześnie mamy tak wiele małżeństw "nieudanych"; to nie jest tak, że małżonkom w życiu coś się zawaliło (albo w każdej chwili grozi zawaleniem) i stąd ta życiowa ruina. Odwróćmy myślenie; odrzucenia prawa Bożego (dla niektórych Dekalog jest nienowoczesny!) i naiwne myślenie, że Bóg w naszym życiu jest niepotrzebny i w ogóle to oni by świat lepiej urządzili… wtedy życie przypomina szopę zbudowaną na piasku, a nie zbudowaną na solidnym fundamencie piękną willę. Ale dlaczego niektórym osobom wydaje się, że same wiedzą co i jak mają robić? Dlaczego tak chętnie i bezkrytycznie słuchają oszustów i aferzystów? Oprócz sloganów i reklam jeden z nich nawet powiedział: "Róbta co chceta"… choć faktycznie bywa wesoło i niektórzy nawet świetnie się bawią, jednak zgnilizna moralna oparta na totalnej "wolności i swobodzie" może bawić tylko do czasu.

  • 87 313

  • Człowieku ogarnij się, ile ofiarowałeś pieniędzy dla potrzebujących? (32)

   • 37 20

   • (29)

    Jest to bardzo prawdopodobne że znacznie więcej od Ciebie. Pomijając okazjonalne akcje związane ze wsparciem dla ubogich i potrzebujących (po trzęsieniu ziemi w Haiti, powodzian, wsparcie wigilijne, wsparcie dla Polaków z kresów itd.) w każdą niedzielę wrzucam swój "wdowi grosz" do puszki św. Antoniego.

    • 18 42

    • Ty ''to ja'' ile ci płaca za pisanie tych bredni ? czy sam przy kółku rózancowym stworzyłes ten tekscik? (17)

     Przeczytaj to co napisałes ? zacznij wierzyc w Boga ,bo akurat Bóg popiera pomoc ! Tresc twojego tekstu wyraznie wskazuje ze akurat ty z wiarą i katolicyzmem nie masz nic wspólnego !!!!!!!!!!!!!!!!! Bóg popiera pomoc w kazdej formie i jest tolerancyjny !!! zacznij wierzyc i ucz sie tolerancji ! mowie ci !.

     • 36 17

     • Granice tolerancji (16)

      Bardzo czytelnie problem tolerancji w kontekście wiary i przykazań ukazał ks. Paweł Siedlanowski: Fragment Księgi Izajasza przeczytany przez Jezusa jest częścią opisu radości, jaka zapanowała po uwolnieniu Narodu Wybranego z niewoli babilońskiej (Iz 61, 1-2). Słowa proroka o odnowie narodu jednak się nie spełniły. Kilkaset lat już minęło od powrotu z wygnania, a Izrael nadal znajdował się pod obcym panowaniem: najpierw perskim, greckim, teraz rzymskim. Kiedy Chrystus przyszedł na świat, Żydzi byli narodem podbitym, uciśnionym i rozproszonym. Coraz mniej było nadziei. Dlaczego Bóg tak się opóźniał?
      Kiedy Jezus po przeczytaniu księgi wypowiedział znamienne zdanie: "Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli", wszyscy się zdziwili. Znali przecież kontekst zapowiedzi i jej sens. Ciągle czekali na jej realizację. Tymczasem rozproszone, słabe państwo dalej nie miało króla, brakowało armii. Stał za to przed nimi ich rodak, syn cieśli. Przyczyną konsternacji, a potem gniewu stał się fakt, że czytając proroctwo Izajasza, wskazał na siebie jako podmiot jego aktualizacji. Owszem, słyszeli o Jego niezwykłych znakach i cudach, które czynił - byli z Niego dumni. Jeden z nich się "wybił"! Ale tolerancja miała swoje granice. Była nią nienaruszalność ich świata. Być może niedoskonałego, ułomnego, z wieloma brakami - ale za to w miarę stabilnego i jasnego. Chrystus ośmielił się ten świat, wraz z jego wyobrażeniami i nadziejami, poruszyć. Za to chcieli Go ukamienować.
      Ludzie nie lubią, kiedy przemeblowuje im się rzeczywistość, ponieważ wtedy tracą pewność siebie. Są w stanie bronić swoich racji, jeżeli tylko dają im one namiastkę spokoju i zaspokajają ambicje.
      Wiele może nas nauczyć Liturgia Słowa. Świat się zmienia, ale pewne nawyki w ludziach pozostają. Jednym z nich jest pragnienie stabilizacji, "świętego" spokoju. Ludzie są gotowi nawet skazać się na miernotę, aby tylko nie zburzyło to ich wewnętrznego świata. Jesteśmy w stanie zaakceptować chrześcijaństwo, prawo moralne, orędzie Ewangelii w wersji light. Stosunkowo łatwo jest przyjąć Chrystusa jako cudotwórcę, szafarza miłosierdzia - bunt pojawia się wtedy, gdy przychodzi On ze swoim słowem, "ostrym jak miecz obosieczny", gdy w duchu posłuszeństwa i zaufania trzeba oddzielić pozory od prawdy, samouwielbienie od rzeczywistej miłości, skorygować koncepcję życia skierowanego tylko na siebie. Podobnie rzecz ma się z Kościołem. Do przyjęcia jest, gdy zajmuje się prowadzeniem akcji charytatywnych, domów opieki, nie zabiera głosu w sytuacjach wątpliwych moralnie, pozostaje niemy w debacie publicznej. Jest wówczas "partnerem" różnych gremiów w budowaniu tzw. lepszego świata. Odwraca się to o 180 stopni, gdy zaczyna wymykać się spoza z góry zakreślonego kręgu przydzielonych mu zadań. Jego "non possumus" wywołuje agresję, falę krytyki i oszczerstw. Przypomnienie, kim jest człowiek, do czego jest powołany, gdzie leży źródło jego godności, rodzi oskarżenia o ksenofobię i nietolerancję. Staje się wrogiem numer jeden...

      • 16 34

      • A ja ci mówie zacznij wierzyc w Boga ! a nie w kosciól ! Tolerancja to nie to co piszesz ! (12)

       Gdyby tą akcje prowadził Kosciól pewnie bys to poierał ? czyz nie ! i to jest własnie brak tolerancji ! A kto ci powiedział ze tylko ta religia ma ''recepte na wszystko ? Brednie piszesz i szargasz wiarą przytaczjac te teksty ! i nie narzucaj swego podejscia innym bo to swiadczy o tym ze robisz krzywde katolikom ! oprócz ciebie są jeszcze inne wyznania i podejscia , moze przytocz cos dla wyznawcow innej wiary ! Brak ci tolerancji i nie mieszaj w to wszystko Boga bo nie masz o tym zielonego pojecia . Jak bys był tolerancyjny tak jak uczy wiara to bys takich głupot nie pisał ale nadal mysle ze z katolicyzmem nie masz nic wspolnego ! Nawet koscioł i ksieza juz dawno nie popieraja takiego myslenia jak twoje !kosciól juz dawno stał sie nowoczesniejszy w mysleniu a ty tkwisz w miejscu ! moze powinienes sie z jakims psychologiem spotkac , polecam ci !.

       • 31 9

       • "Nie może mieć Boga za swego Ojca ten, kto nie ma Kościoła za swą matkę", gdyż "poza Kościołem nie ma zbawienia" (11)

        Znamienne są słowa Karola Wojtyły wypowiedziane podczas jego pobytu w USA w 1976r.: "Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a anty-Kościołem, Ewangelią, a jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opaczności; jest to czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwu-tysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską, ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów".

        Te słowa pełne jasnego realizmu wymagają zwłaszcza dziś szczególnego przemyślenia.

        • 10 20

       • Baranku Bozy ! no i co za brednie odpisałes ! Napisz cos dla innych religi - islam ,buddyzm i inne ! (10)

        co ty chłopie za chore brednie piszesz i nie mieszaj w to papieza ! Ty wiesz w ogóle co to jest wiara w boga ? Takie dziwne teksty jak ty czesto przytacza radio maryja i kosciol juz dawno wydal opinie ze cos takiego jest chore ! obudz sie chlopie bo ci sie mozg rozmiekcza ! koscioł to rowniez ludzie ktorym rozum odbiera i chyba jestes jednym z nich ! bo piszesz o sprawach o ktorych nic nie wiesz ! do psychologa sie udaj ! polecam ci ! i cały czas narzucasz swoje poglady innym , przeciez papiez tego nie popierał ! to znaczy ze nie masz z katolicyzmem nic wspolnego !.

        • 23 8

       • przestan z nim dyskutować, gostek wkleja te same brednienie niezaleznie od tego co mu odpiszesz, robi to na kilku portalach (1)

        • 28 10

       • a może film Mgła obejrzał, bardzo mi przypomina panią nawiedzoną:)

        • 2 2

       • (4)

        Twierdzisz ze Słowo Boże zamieszczone w Piśmie świętym to brednie?

        Ks. abp. Józef Michalik: Niektórzy ludzie, mówiąc o Kościele, mają na myśli jedynie jego wymiar zewnętrzny. Zapominając o jego aspekcie wewnętrznym, duchowym, pomijają kwestię spojrzenia na Kościół w świetle wiary. Kluczem do osłabienia, a potem do wyeliminowania Kościoła z życia publicznego jest próba podzielenia go albo wmówienia, że Kościół jest podzielony. Takie wrażenie uzyskuje się poprzez ciągłe wskazywanie rzeczy drugorzędnych, słusznie ocenianych przez biskupów z różnych punktów widzenia, i poprzez przenoszenie tych ocen na wmawianie, jakoby Kościół w istotnych sprawach nie miał jednoznacznego stanowiska. A w podtekście jest sugestia, że to oni wiedzą najlepiej, jak ocenić daną sytuację i kogo by, przy okazji, należało wyeliminować. (...) Radio Maryja pogłębia wiarę, uczy modlitwy i do niej mobilizuje, budzi społeczną odpowiedzialność, wyprowadza ludzi z bezczynności, z apatii. I dlatego pełni ważną funkcję religijną i społeczną. Już samo istnienie Radia Maryja, Telewizji Trwam, "Naszego Dziennika", Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pokazuje, że w Polsce, w której jeszcze tak wiele pozostaje do zrobienia, można zrobić coś więcej i trzeba działać. Radio Maryja winno nieustannie czynić swoje przesłanie jeszcze bardziej ewangelicznym, jeszcze bardziej teologicznym, ale to jest zadanie także dla każdego z nas i powinniśmy to wyzwanie podejmować każdego dnia. Radio Maryja ma tylko jedną wielką "wadę", z której na pewno nigdy się nie poprawi: nie jest "Tygodnikiem Powszechnym".

        • 11 22

       • Idz do psychologa ! Bo nawet wiara jest szkodliwa w nadmiarze ! i ci szkodzi ! (2)

        miałes napisac cos dla innych wyznan i co i nic nie piszesz ! czego nie napiszesz i tak jutro WOŚP sie odbedzie i tyle mozesz ! Ha ! Ksieza tez jutro beda wrzucac do puszek ! A ty siedz jutro w domu i sie napawaj i okadzaj swiomi chorymi fantazjami ! A MY JUTRO GRAMYYYYYYYYYYYYY i pomagamyYYYYYYY.

        • 22 12

       • (1)

        "Idz do psychologa"
        "wiara jest szkodliwa w nadmiarze"
        "miałes napisac cos dla innych wyznan"

        Jakie to radzieckie.

        Urodziłem się w Polsce i trudno ustosunkować się do dywagacji w stylu "gdybym urodził się kobietą to myślałbym jak kobieta". Tutaj chodzi o coś innego. Tak jak jednej płci nigdy się nie da wywyższyć kosztem poniżenia płci przeciwnej, tak i chrześcijaństwa nigdy się nie da wywyższyć kosztem poniżania innych religii i tego typu praktyki są naszej kulturze obce. Jest jakiś fałsz ukryty w samym postawieniu tego problemu "jakbym myślał żyjąc daleko stąd", albo "moja religia jest lepsza od innych religii". Bo jeśli my, Polacy, zastanawiamy się nad swoimi narodowymi zaletami, to jest w tym coś złego? Przecież tego typu refleksje mogą tylko sprzyjać utrwaleniu i pobudzaniu naszych narodowych zalet. Inaczej to wyglądałoby, kiedy wielkość naszych cnót ukazywalibyśmy na tle negatywnym wad któregoś z narodów innych. Wówczas ukazywane cnoty nie pobudzałyby nas do pracy nad sobą, tylko ukazywana pogarda dla innych do przesiąkniętego pychą samozadowolenia. Dlatego jakiekolwiek potwierdzanie własnej wartości poprzez porównania się z innymi ludźmi i narodami ma w sobie skazę pychy i wyższości, czyli brakuje jej szlachetności. Dlatego ja takich porównań unikam.

        • 8 24

       • Panie 'To Ja' - pisanie fragmentów z pism czy przytaczeniw ypowiedzi Papieża powinno być okraszone czytelnym komentarzem do

        czego odnosi Pan wklejane słowa Orkiestra pomaga i robi to samo co Caritas tylko zdecydowanie lepiej i wydajniej.
        Ktoś kto tego nie widzi i pisze, że jest inaczej jest zwykłym męciwodą.

        Papież Jan Paweł II mwił dobrze o Orkiestrze i takim sposobie pomagania.
        Tochę się Pan zagalopowałeś.

        • 0 1

       • Michalik ? ten książę kościoła,który kazał zwolnić biednego policjanta

        bo miał czelność zatrzymac go do kontroli ? Wyluzuj i nie ośmieszaj się,bo żałośnie wyglądasz...

        • 13 3

       • buddyzm to nie religia (2)

        nie ma w nim magicznych postaci

        • 5 1

       • jesteś pewien?

        jest bardziej odrealniony niż chrześcijaństwo, tyle że modny.
        "tak i chrześcijaństwa nigdy się nie da wywyższyć kosztem poniżania innych religii i tego typu praktyki są naszej kulturze obce." jasne :) niewyobrażalnie obce! faktem jest, że dziś chrześcijaństwo jest bardziej tolerancyjne i właściwie to chrześcijanie częściej spotykają się z nietolerancją, ale powstrzymałabym się od stwierdzeń że poniżanie innych religii jest chrześcijaństwu obce.. idź lepiej na orkiestrę i wrzuć chociaż zeta.

        • 1 2

       • heheheeeeeeee

        • 0 0

      • Debilku To Ja

       Idź do pracy, ucz się, zajmij sie czymś pożytecznym, nie wypisuj na forum elaboratów, szkoda na to czasu innych internałtów. Wyeliminuj się sam Oki ?Pa pustaku.

       • 11 5

      • o k...

       ty naprawde nie masz co robic. zamiast wypisywac pier....y zajmij sie lepiej jakims wolontariatem skoro jestes taki empatyczny/a

       • 1 1

      • Może coś od siebie

       Może tak napiszesz coś od siebie a nie tylko metoda wytnij wklej. Poza tym odwal się od moich pieniędzy które bedę wydawał na co będę miał ochotę. Jeżeli zachorujesz albo urodzi Ci się dziecko lub wnuk to jak rozumiem odmówisz przesiewowego badania słuchu lub innego leczenia sprzętem zakupionym z naszych "puszkowych" pieniędzy.

       • 0 2

    • A z tego, co wrzucisz i dasz "czarnym", 1% pójdzie na cele dobroczynne (10)

     ... a za resztę będziesz finansował nowy samochód księdza proboszcza :)

     • 21 12

     • Masonów motto: "kłamcie, a zawsze coś przylgnie" (9)

      Michnikowszczyzna to pokaz propagandy i zakłamania owocujący duchową próżnią. W temacie "Kościół" nie potrafią napisać niczego ponad brednie. "Gołym okiem" to widać, że i dla ciebie "wiarygodne źródła" to brukowce takie jak GW, Nie czy Fakty i mity, a największymi "autorytetami" są Urban, Michnik, Senyszyn, Palikot, Środa... i "ludzie honoru" tacy jak Jaruzelski, Kiszczak... Chcesz, to słuchaj sobie tych swoich guru, nie polecam.

      • 13 22

      • Pisałem nie raz i powtórzę: nie jestem lewicowcem (7)

       A mój światopogląd opieram na źródłach innych niż "Wybiórcza". Ale wystarczą mi owe inne źródła oraz własne oczy. A KRK zrobil wystarczająco dużo w swojej historii i obecnie, żebym mógł uznać go za organizacje zbrodniczą i wrogą człowiekowi.

       • 9 7

       • Brukowca polskojęzyczne idiotyzmy brane przez naiwnych goi serio?! (6)

        "Zbudź się, o śpiący i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus" (Ef 5,14). Pawłowe wyrażenie o powstaniu z martwych oznacza tu nie śmierć życia biologicznego, lecz bytowanie człowieka w stanie grzechu. A pomówienie jest grzechem strasznym, często śmiertelnym.

        Poganie, którzy są czytelnikami brukowców takich jak "Nie" i "Fakty i mity", telewidzami lewackiej TVN i wybiórczych polsatów usiłują zwalczać wiarę głównie przez pomówienie i upokarzanie ludzkiej inteligencji. Chodzi tu o przemoc szatana, ojca kłamstwa i nienawiści, któremu służą nie zdając sobie z tego sprawy.

        • 6 19

       • (4)

        Jesteś kretynem.

        • 16 6

       • (3)

        Nie wszyscy wiedzą, skąd ta feministki do mnie nienawiść. Chodzi o moje stwierdzenia odnośnie znanej wyświetlacz-ki feministki z ZTM, moralnej egoistki, która bezkarnie dyskryminuje męską płeć.
        Pisałem: w gdańskich tramwajach i autobusach codziennie wyświetlane są na tablicy imiona solenizantów. Dlaczego zajmująca się tym chora na manię wielkości płci własnej feministka umieszcza imię żeńskie zawsze pierwsze? Czy jesteśmy już skazani na skrajnej feministki, zatrważającej w moralności egoistki praktyki narzucania nam wszystkim swojej chorej ideologii kultu kobiet? Wyraźnie narzuca swoją chorą manię wielkości płci własnej wszystkim pasażerom, a Konstytucja zabrania dyskryminacji płci.

        Pisałem: ponieważ feministka-egoistka jest już osobą niereformowalną, bardzo proszę, by zastąpiono ją osobą normalną. Powód - wykorzystywanie swojego stanowiska do propagowania feministycznej i bałwochwalczej ideologii kultu kobiet z jednoczesną dyskryminacją płci przeciwnej jest sprzeczne z Konstytucją.

        • 6 16

       • 10 raz to samo, zgłaszam tą była feministkę do moderacji

        • 4 3

       • (1)

        Nie wiem czy wiesz, ale dobre wychowanie wskazuje, że jako pierwsze wymienia się panie, panie przepuszcza się w drzwiach, ustępuje im się miejsce siedzące itp. W dobrych rodzinach takich rzeczy uczą od maleńkości.

        • 1 2

       • jak dobrze lada zrobi to puszczam pierwszą

        • 0 0

       • to Ja matole zmien tabletki

        • 4 2

      • to ja...

       olac scierwojady, nie odpisywac!

       • 0 2

   • Teror

    Musiałem dać piątaka, tak mnie otoczyli. Bałem się!

    • 3 5

   • tusk zrobi prywatyzację i cały sprzęt pójdzie do kolesi

    • 2 4

  • ZDYCHA... (2)

   I PAMIĘTAJ NIE PROŚ O POMOC BO MI DZIECKO UMIERA ITP!!!BĘDZIESZ PATRZYŁ I NIC NIE ZROBISZ....

   • 7 9

   • (1)

    Oczywiście że będę prosić o pomoc kiedy tej pomocy ktokolwiek będzie potrzebować. Wszyscy to wiemy, że fundacja orkiestry jakąś część otrzymanych od darczyńców pieniędzy przeznacza na zakup sprzętu medycznego i nikt tego nie krytykuje. Krytykujemy żerowanie na tej akcji, obłudę i zło - skomentuj słowa ks. dr. Zbigniewa Sobolewskiego, sekretarza generalnego Caritas Polska, który mówił o analogicznej pomocy ONZ i innych wielkich organizacji międzynarodowych: Warto wiedzieć, że ONZ i inne wielkie organizacje międzynarodowe, np. FAO, walczą z głodem. Walka ta pochłania ogromne sumy dolarów. Jest jednak bezskuteczna. Dlaczego? Te pieniądze są zwyczajnie "przejadane" lub rozkradane. Jak mówią misjonarze z krajów afrykańskich, ogromne środki finansowe przeznaczane każdego roku na walkę z głodem nie docierają do głodujących. Gdzieś po drodze są marnowane.

    My, Polacy potrafimy wspierać dobroczynność, okazywać serce, pomagać. Nasze dzieci przez wiele lat były wolontariuszkami; nie tylko zbierały datki, ale i angażowały się w pracę na rzecz osób starszych i dzieci niepełnosprawnych. W tego typu pomocy istotna jest kwestia, czy ufamy ludziom godnym tego zaufania.

    • 11 20

    • Caritas?! Większej zakłamanej fundacji nie widziałem!

     Tak się składa, że jestem blisko fundacji Caritas. Paczki dostaje przede wszystkim rodzina księży i działaczy! Nie ważne, czy żyją w przepychu - paczka co tydzień musi być. Co lepsze rzeczy przejrzane są przez głównych rozdzielających, którzy nie mają skrupułów wyciągnąć po nie ręce! Zero wyrzutów sumienia! Nic, na zasadzie 'należy mi się'. Nie wyjeżdżaj proszę z Caritasem bo jak słyszę tę nazwę to mnie ze złości skręca. Banda złodziei żywiąca się za kasę ślepych.

     • 17 3

  • nie dośc, że brednie to jeszcze spam, wkleja to samo koleny raz (2)

   • 12 5

   • (1)

    Taki mój styl i taka zabawa. Specjalnie dla ciebie jeszcze raz DDD opinię prof. Jerzego Nowaka: Przez lata w kręgach najbardziej wpływowej prasy bezkrytycznie lansowano kult Jerzego Owsiaka, nie bacząc na różne specyficzne wyskoki autora hasła Róbta, co chceta. Tylko w prasie prawicowej oburzano się na przechwałkowe wspominki Jerzego Owsiaka, opowieści o tym, jak to kiedyś w szkole przebijał nauczycielom opony w samochodach czy palił dzienniki szkolne, a jednak wyrósł na wielkiego człowieka (Życie na gorąco). Ostatnie incydenty na Przystanku Woodstock, w tym potłuczenie rozlicznych okularów na niechcianym stoisku, wpłynęły na początki pewnego dystansowania się od Owsiaka także na łamach wielkonakładowej prasy. Szczególnie wymowny pod tym względem jest tekst Mai Narbutt: Człowiek orkiestra (Rzeczpospolita). Czytamy tam m. in.: "Kiedy spojrzy się na CV Owsiaka - z trudem zrobiona matura i trzy nieudane podejścia na ASP i psychologię - trudno wyobrazić sobie, by był idealnym kandydatem na szefa wielkiej fundacji, przez którą do tego roku przepłynęło już ok. 45 milionów dolarów, czy też na idola tłumów. Jego biografia wraz z epizodem pobytu w szpitalu psychiatrycznym i symulowaną schizofrenią w celu uniknięcia wojska jest typowa dla środowisk alternatywnych, ale raczej nie dla ludzi sukcesu".

    • 11 17

    • Człowieku, opanuj się.

     Prześledź CV wielu ludzi sukcesu, którzy zarobili fortuny nie mając studiów. Aby być wspaniałym organizatorem nie trzeba wkuwać akademickich podręczników. Za komuny całe tabuny ludzi symulowały chorobę psychiczną żeby dostać kategorię "E" i nie iść do woja. Poza tym widać, że do tej pory prawica nie wie co znaczyło hasło "róbta, co chceta".

     • 2 2

  • Na temat religii. (1)

   Religia to choroba umysłowa.

   • 10 19

   • Marks: Religia jest opium ludu

    Bolszewicy zmienili słowa Marksa dodając zmieniające sens oryginalnej idei słowo "dla". Potem Boga obecnego w Kościele świętym nie słuchali twórcy łagrów i obozów, feministki, liberałowie systemowi, sekularyści, ateiści, komuniści, masoni... i ci "nasi" z Jasnogrodu. Tam, gdzie ci poganie przejęli władzę, atakując papiestwo i katolików, negując w swoich mediach oczywiste prawdy wprowadzali "nowy ład" - bez Boga i Jego Kościoła. Na różne sposoby - także jawnym terrorem - zwalczali i zwalczają episkopat, księży, zakonników, prawo kościelne, etykę katolicką, tradycję i kulturę, a także pedagogię kościelną, działalność charytatywną i społeczną, słowem - wszelkie formy obecności Kościoła w świecie i historii.

    • 12 9

  • toż to Czarny Jaźwiec pisze (1)

   człowieku z powołania opanuj się! Takie brednie pomieszane z rzeczywistością to możesz tylko tu na forum przedstawiać. W życiu niestety nikt na te Wasze sztuczki się nie nabierze.
   Górę bierze przyzwyczajenie chodzenia do kościoła a później to już niby taka pustka bez mszy. Tylko po to człowiek ma rozum aby go używać. Jeśli ktoś z ambony głosi bzdury polityczne i inny punkt widzenia, dlaczego ja mam go słuchać ?

   Boga się pielęgnuje w sercu poprzez bycie dobrym dla świata i najbliższych a nie przez ofiary, kolędy, rzeźby, pomniki, krzyże, świątynie.....

   Użyj rozumu a napiszesz do moderatora tego forum ,zeby skasował Twój post.

   • 7 7

   • Michnikowszczyzna od lat występuje w roli dyżurnego moralisty i grzmi ze swej ambony co jest cacy, a co be

    Od pierwszych dni chrześcijanie naśladują pełne współczucia uczynki Mistrza Jezusa, który leczył chorych, karmił głodnych i na wszystkie sposoby pomagał ubogim. W liście Jakuba czytamy: "Wiara bez uczynków jest martwa jak ciało bez oddechu". Paweł w szczegółowych instrukcjach dotyczących wdów (patrz ! Tm.5,3-16) daje niezbity dowód troski pierwszych chrześcijan o ludzi pozbawionych środków do życia: "Miej we czci te wdowy, które są rzeczywiście wdowami" (Tm.2,3). Chrystusowy opis Sądu Ostatecznego ukazuje nam, że nie powinniśmy zapominać o miłosiernych uczynkach: "Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: 'Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie... Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili'"(Mt.25,34-36; 40).

    Dla nas katolików wizyta duszpasterska kapłana w naszym mieszkaniu to przyniesienie nam do domu błogosławieństwa Bożego, wspólna modlitwa i osobiste z nami domownikami spotkanie duszpasterza. Coś w tym złego?

    Rzeźby i obrazy przemawiają do nas swoim pięknem, ukazując cnoty świętych. Stanowią bodziec do ich naśladowania. Iluż chrześcijan, patrząc na wizerunki świętych, rozpaliło w sobie pragnienie świętości. Wpatrując się w Chrystusa, Maryję czy świętych uznajemy ich za osoby nam bliskie i godne naśladowania.

    Krzyż przeszkadzał zawsze tym, którzy wierzą, że można zbudować raj na ziemi. "Walcząc z krzyżem, w tej paradoksalnej wojnie, znaczyli /i znaczą/ swój szlak bojowy ludzkim cierpieniem, rosnącym lasem krzyży".

    • 8 13

  • Przychodzi To Ja do lekarza a tam .....Michnikowszczyzną zniewolona blondynka ferministka :))

   • 10 6

  • (1)

   ale tak szczerze komu to tak naprawdę przeszkadza komuś kto cały czas tylko i wyłącznie cytuje i cytuje,.Szanuję wiedzę ale nie można się w życiu podpierać tylko cytatami , to tak jakby nie mieć własnego zdania . Mnie szczerze mało obchodzi to że Przystanek Woodstock jest finansowany z procenta od zebranej sumy na Orkiestrze , nie porównujmy takich rzeczy jak pomoc chorym dzieciom do pomocy humanitarnej bo to są 2 różne rzeczy zupełnie co innego . A z racji tego iż Polska jest świeckim krajem katolik nie powinien narzucać swojego zdania innym , bycie Polakiem nie jest równoznaczne z byciem katolikiem , proszę przestańcie mieszać Kościół do wszystkiego on ma inny cel a Bóg czy katolicki czy innej religii z pewnością popiera takie działania a nie neguje bo pomoc nawet przy osiąganiu przy tym korzyści to pomoc . Owsiak nigdy nie mówił że robi to bezinteresownie.

   • 9 3

   • Dziękuję za ciekawą opinię

    Piszesz: "A z racji tego iż Polska jest świeckim krajem katolik nie powinien narzucać swojego zdania innym..." - przyznaję, że nie rozumiem. czy dajmy na to ja - narzucam Ci swoje zdanie?

    Świeckość państwa nie może oznaczać antyreligijności, a neutralność światopoglądowa nie może być rozumiana jako propaganda (w jakiejkolwiek formie) dawnych totalitaryzmów w formie np. agresywnego laicyzmu. Ty uważasz, że katolicy powinni się dostosować do pogańskiej (świeckiej) wizji państwa. A dlaczego to właśnie my, w zdecydowanej większości wierzący Polacy, mamy się ciągle dostosowywać do narzucanych nam postaw, norm i ocen moralnych, które kłócą się z naszą wiarą, tradycją narodową i obecnymi naszymi przekonaniami? Uważasz, że nie mamy prawa kultywować naszej wiary, wynikającego z niej naszego światopoglądu i naszych tradycji? Ja uważam inaczej - my także mamy prawo do swojej tożsamości, a jako katolicy nawet obowiązek sprzeciwiać się pogańskiej obłudzie traktującej świeckość państwa jako antyreligijność!

    Przecież wolność to autonomia, suwerenność i godność osoby, przecież mamy prawo do własnych przekonań, do pielęgnowania naszego systemu wartości. Dlatego będziemy bronić tej wolności, zagwarantowanych nam przez Konstytucję praw. Nie pozwolimy, by stosujący faszystowskie czy bolszewickie metody poganie pod pretekstem neutralności wprowadzali do naszego domu POLSKA agresywny laicyzm czy jakąkolwiek inną formę totalitaryzmu!

    • 3 10

  • (13)

   To straszne nazywać plagą ratowanie życia. Kościół ma taką teraz nomenklaturę? Mój syn urodził się dwa miesiące za wcześnie, w zamartwicy. I spędził 6 tygodni w szpitalu - gdzie na inkubatorach i innych sprzętach do ratowanie życia Małym Ludziom były naklejki Wielkiej Orkiestry. Nie widziałam tam niczego podarowanego przez Kościół.
   Teraz Jaś ma 6 lat i co roku zanosi wszystkie oszczędności ze swojej świnki na Orkiestrę - ucząc się pomagamia innym. Wolę takie pomaganie niż dawanie na tacę.
   Ale każdy ma wybór - nie akceptuję jednak oceniania innych tak jak to zrobił To ja. Pytanie brzmi czy wyrażajac w ten sposób swoją ocenną opinie kierowała sie dobrymi czy złymi zasadami?

   • 13 3

   • (12)

    Piszesz "Ale każdy ma wybór - nie akceptuję jednak oceniania innych tak jak to zrobił To ja." Możesz zacytować jakiś fragment z moich postów żeby się zorientował czego nie akceptujesz?

    Opinia Lecha Antoniego Kujawskiego: Gdzieś na peryferiach polityki, ale jako postać w tej mierze także bardzo ważna, funkcjonuje Jerzy Owsiak, który pod przykrywką akcji humanitarnej każe młodym ludziom tarzać się w błocie, w sensie dosłownym, fizycznym, ale także moralnym. Jego działalność realizuje pewien postulat środowisk masońskich, by łączyć gesty charytatywne z drenażem postaw moralnych i światopoglądowych. To także oparte jest na wyrafinowanym kłamstwie medialnym.

    Czy Lech Antoni Kujawski wyrażając w ten sposób swoją opinie kierował się dobrymi czy złymi zasadami?

    • 3 9

    • Wiesz co ''to ja '' ! idz sie leczyc do psychiatry i psychologa odrazu ! (1)

     W tej akcji WOSP bierze udział trzy czwarte Polski i w wiekszosci to katolicy ! a ty nie masz ani pojecia o katolicyzmie i o ''masonach''. Piszesz tylko aby pisac ! oczywiscie mozesz bo jest wolnosc słowa ale piszesz brednie. Ale twoj intelekt gdzies sie zatrzymał w 17 wieku i nie imponujesz tu nikomu tymi chorymi bredniami ! Jak stworzysz lepsza akcje niz Owsiak lub jak ten twoj ''kosciół'' cos lepszego stworzy to wtedy napisz bo jak narazie tniesz cieniackie kawałki i ci sie wydaje ze bog wie co czynisz na forum ! i przestan ciagle smęcic o jakichs nazwiskach typu jakis Kujawski i nie przytaczaj jakichs wyuczonych tekscikow z chorych gazetek ! bo sprawiasz wrazenie osoby samotnej i zagubionej w swojej niemocy i depresji , pewnie siedzisz gdzies i zaczytujesz sie w tych dziwactwach . Wielu na forum juz ci powiedzialo ze nam jest ciebie szczerze żal , i jezeli ci sie wydaje ze to co piszesz to mądrosci to sie mylisz i jestes w mniejszosci , tak jak ty zachowuja sie osoby przegrane zyciowo ! pozdrowienia

     • 6 5

     • Zło WOŚP jest krytykowane przez wielu. Dlaczego ogół Polaków nie zna argumentów jakże licznych przeciwników orkiestry Owsiaka? Gdyby poznali, to z pewnością wielu dotychczasowych zwolenników nie patrzyłoby na całość zagadnienia tylko w wątku zakupów do szpitali, być może byliby wielkimi przeciwnikami.

      Ludzie nie znają opinii przeciwników, bo mamy totalitaryzm medialny. Nie chodzi tylko o to, że także i telewizory z tego interesu coś tam mają i dlatego swojego chlebodawcę chwalą. Problem jest dużo szerszy; trwa wojna kulturowa i cywilizacyjna. Stanowisko przeciwników Przystanku Woodstock ukażę na przykładzie jednego z wielu listów:

      Wielce Szanowna
      Dyrekcja Telewizji TRWAM!

      Niniejszym składamy wyrazy najwyższego uznania za odwagę przedstawienia antynarodowej roli imprezy - Przystanek Woodstock - organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

      Szerzenie alkoholizmu, narkomanii i seksu wiodących do uszkodzeń fizycznych, psychicznych i śmiertelnej choroby, jaką jest AIDS, powoduje oprócz degradacji także przyszłych pokoleń już w tej chwili nieobliczalne straty finansowe z puli ochrony zdrowia, straty na pewno wielokrotnie przekraczające wartość darów przekazywanych szpitalom przez WOŚP.

      Wobec tego, że WOŚP zbiera ofiary pod symbolem serduszek i dla ratowania ciężko chorych dzieci, mało kto waży się odnieść krytycznie do działalności WOŚP w postaci Przystanku Woodstock, tym bardziej że obecność sławnych lekarzy reprezentujących obdarowane szpitale nadaje najwyższy splendor urządzanemu widowisku przez WOŚP.
      Szczęść Boże!
      Zbigniew Szlenk, prezes
      Związek Lekarzy Polskich

      • 3 10

    • a kuj mnie to obchodzi co pisze Lech Antoni Kujawski (8)

     • 6 3

     • (7)

      To może zainteresuje cię opinia Jarosława Zielińskiego: "Jest to niebezpieczna sytuacja polegająca na tym, że młodzi ulegają stylowi, który jest prezentowany podczas tych wystąpień w telewizji czy na tych dużych wiecach związanych z WOŚP. Ja tego stylu nie rozumiem, nie czuję, nie uznaję. Ja bym nie chciał, żeby moje dziecko temu stylowi uległo, chciałbym w innym duchu je wychowywać. Mamy tu do czynienia ze skomplikowanym zjawiskiem ze sfery społecznej, kulturowej i wychowawczej, trzeba to wszystko opisywać, analizować i odróżniać to, co dobre, od tego, co nie jest dobre, i nie ulegać na zasadzie owczego pędu temu, co może się wielu osobom podobać, ale na szczęście nie musi się podobać wszystkim".

      • 4 7

      • FAJNE TEKSTY PISZESZ "TO JA '' (6)

       Własnie ogladamy telewizje Trwam i tego twojego pysiaczka ! Zaraz robimy drugą flaszke , dobrze przy tym oglądaniu tej Trwam sie gorzałe pije . Potem sobie z panienkami walnimy numerek i dalej do gorzały . Ty oglądasz tą telewizje Trwam ,jest super ! i posmiac sie mozna i gorzałe popic ! dobrze ze nam przypomniałes o tym torunskim pierniczku ! Rewela i super imprezka , im wiecej słuchamy tego twojego pysiaczka to lepiej sie pije a gorzała wchodzi super ! Trwam to jakas taka telewizja chyba rozrywkowa bo sie tak mozna usmiac i popic ze luzik pełny . Ty ''to ja '' poogladaj to ci sie humor poprawi !!!

       • 5 5

       • Dziękuję za aż tak wielkie docenienie DDD (5)

        Pooglądaliście sobie polską telewizję, pośmialiście się... to może teraz Ty odpowiesz... dla pogan (ateistów, liberałów...) "mohery" są "zagrożeniem" - właściwie to czego się oni boją?

        • 3 7

       • Nam nie przeszkadzaja poganie ,ateisci i liberałowie (4)

        ale masz racje ''mochery'' są zagrozeniem ! bo sie poddają tym głupotom ktore ''trwam'' im wpaja i w to wierza ! nikt normalny nie oglada i nie słucha tych wywodow tej telewizji . Chyba ze jako rozrywke i to jest grozne ze nie odróznia sie rozrywki tylko sie to przyjmuje za prawde . A chyba sam przyznasz ze ''trwam'' to nie powazna i rozrywkowa telewizja .Wiec dobrze ze ty przynajmniej tą telewizje ''trwam'' uwazasz rowniez za rozrywkowa i przekazującą bzdury do posmiania sie . Fajnie ze choc w tym sie zgadzamy.

        • 3 4

       • (3)

        Wam nie przeszkadzają poganie... a Wy to kto? Twierdzisz, że ''mochery'' są zagrozeniem ! bo sie poddają tym głupotom ktore ''trwam'' im wpaja i w to wierza...' - możesz sprecyzować, jakiego rodzaju "te głupoty" masz na myśli?

        Czekając na odpowiedź ukażę swoją opinię. Media polskie walczą o Polskę ideową i z ducha chrześcijańską. Także i dzięki tym mediom patriotyzm się odradza, a kościoły w każdą niedzielę przepełnione. Z Zachodem nie mieli większych problemów, z nami same kłopoty. Jasnogród zaczyna to dostrzegać, że widoki na to, że tak się stanie, są marne. Wraz ze wzrostem świadomości klęski (o tym mroczność jasna dobrze wie, że ponieśli klęskę), wzrasta nienawiść. Bojąc się, że nawet i michnikowszczyzną zniewoleni przejrzą, tym staranniej dobierają słowa: "babcie", "mohery"... Ale jest to myślenie życzeniowe. Chcieliby mieć do czynienia z klubem samotnych i obolałych, z gromadą nieudaczników. A mają z ludźmi myślącymi, działającymi skutecznie i nowocześnie, potrafiącymi się zorganizować. Niska samoocena Polaków - nad którą tak usilnie pracuje się od wielu lat - rozsypuje się w pył, gdy patrzy się na osiągnięcia Radia Maryja, Telewizji Trwam i całego obszaru kultury, który z tych polskich mediów wyrasta.

        • 3 5

       • zamiast siedzeić i wypisywać te bzdury poszedłbyś łabędzie nakarmić, więcej pożytku będzie....

        • 3 2

       • a dlaczego ci Michnik przeszkadza ? (1)

        zachowujesz sie tak samo ! jedna telewizja jest dla ciebie ''słuszna '' a inna nie . a moze sie mylisz ? skąd wiesz ze to co piszesz jest słuszne ? przeciez inni mogą miec inne zdanie ?

        • 1 2

       • Mamy wolność wypowiedzi w dyskusji publicznej

        Piszę tak, jak uważam:
        - co jest słuszne, a co niesłuszne;
        - co jest prawdą, a co kłamstwem;
        - co jest dobre dla Polski i Polaków, a co złe...

        Szanuję opinie osób innych nawet wówczas, kiedy się z daną opinią nie zgadzam. To, ze ukazuje swoje racje nie znaczy, że kwestionuję kogokolwiek prawo do swojego zdania, od zdania mojego innego.

        Krytykuję złą ideologię lansowaną przez wywodzących się z towarzystwa dawnego PRL-u, nie osobę której w ogóle nie znam. Michnikowszczyzna wg mnie stale dąży do podziałów; do pęknięcia Polski - na część wierną tradycyjnym wartościom, patriotyczną, i na część jakby słabiej zakorzenioną w obywatelskiej tożsamości, budującą na "lotnych piaskach" nowoczesności.

        • 3 4

    • Czytając pobieżnie posty napisane przez To Ja odnoszę wrażenie, że ma obsesję na punkcie Wyborczej, TVN a szczególnie Michnika i masonerii. Założę się, że nawet nie wie co to masoneria i jakie ideały działania ma ta organizacja. Swoją wiedzę czerpie zapewne z Naszego Dziennika, TV Trwa i Radia Maryja,a tamtejsi dziennikarze też nie mają o tym zielonego pojęcia. Termin "michnikowszczyzna" stworzyła prawica która płacze, że obywatele nie chcą jej słuchać i mają ją gdzieś, bo narzuca katolicki obraz świata. Taka rada dla tych państwa - średniowiecze minęło i ludzie już nie wierzą, że zaćmienie słońca to kara boska za grzechy.

     • 0 2

  • autor ToJa - takie samo dno jak narzędzia (2)

   • 5 4

   • Facetka w swoim stylu sfaceciałej facetki (1)

    • 2 6

    • Czarna sekta

     Chcesz popierać czarną sektę w sutannach - Twoja sprawa, ale nie mąć swoimi górnolotnymi wywodami w temacie o WOŚP. Zapisz się do kółka dyskusyjnego albo umów się na flachę z Rydzykiem i sobie pogadajcie w zaciszu skórzanej tapicerki jego skromnego auta. Pewnie jesteś zgorzkniałym starym kawalerem albo nie spełnioną starą panną która uczy religii w jakiejś mieścinie i nie może się pogodzić z życiem jakie sobie toczy. Wasz czas już minął! Wiem, "tonący brzydko się chwyta" ale tutaj nic nie zdziałasz.

     • 3 3

  • Stuknij się w dekiel

   szkoda mi Ciebie

   • 2 3

  • Człowieku (1)

   W następnym roku będziemy zbierać pieniądze na leczenie Twojej głowy !!!!! Obyś nigdy nie miał własnych dzieci !!!!!

   • 4 3

   • Mamy i dzieci, i wnuki... ale dzięki za Twoje dobre serduszko... podać numer swojego konta, czy jak?

    • 0 2

  • Całe chrześcijaństwo składa się z bajek. A nawet nieustannie wymyśla się nowe i dodaje do kolekcji (np. bajka pt. "papież obalił komunizm"). Ale najlepsze bajki są w Starym Testamencie:

   Potwory, magiczne zwierzęta i rośliny:
   - gadający wąż
   - gadający krzak
   - gadający osioł
   - Jednorożec (koń z pojedynczym rogiem)
   - manna spadająca z nieba
   - laska Aarona która zakwitła i wydała owoce migdałowe
   - wielka ryba, w której brzuchu połknięty Jonasz spędził 3 dni
   - olbrzymy Nefilim (spłodzeni przez "synów bożych" z ziemskimi kobietami)
   - Moloch
   - Behemot
   - Lewiatan
   - satyr (pół człowiek, pół kozioł)
   - bazyliszek (skrzyżowanie koguta ze smokiem, ang. cockatrice, nie występuje w polskich wersjach Biblii)
   - baran z siedmioma rogami i siedmioma oczami (postać Boga w dzień apokalipsy)
   - lew z sześcioma skrzydłami (towarzysz Boga w sali tronowej w Niebie)
   - siedmiogłowy smok

   Czary i magia:
   - woda zamieniona w wino
   - kij zamieniony w węża
   - żona Lota zamieniona w słup soli
   - glina zamieniona w Adama
   - dziewica która magicznie zaszła w ciążę
   - włosy Samsona jako źródło nadludzkiej siły
   - ludzie żyjący 900 lat (Adam i jego potomkowie)
   - zatrzymanie słońca w ruchu na czas bitwy
   - wpływ na losy bitwy poprzez uniesienie rąk do góry
   - rozstąpienie się morza
   - woda wypływająca ze skały po uderzeniu w nią kijem
   - chodzenie po wodzie
   - uleczenie ślepoty za pomocą okładu z błota ze śliny
   - uleczenie głuchoty za pomocą włożenia obślinionego palca do ucha pacjenta
   - uleczenie niemoty za pomocą dotknięcia obślinionym palcem języka pacjenta
   - pojedynek magików żydowskich z egipskimi, Izrael-Egipt
   1:0 (Księga Wyjścia 10:7-13)
   Gdy ogłoszono "Maryję" królową Polski spadły na nas: rozbiory, 123 lata niewoli, I Wojna Światowa, konflikty z Ukraińcami i Żydami, II Wojna Światowa, komunizm i PIS. A kraje protestanckie żyją sobie w luksusie i dobrobycie.
   Świat to jakaś tragiczna komedia, biegamy dla czegoś nieokreślonego, wypruwamy się dla jakichś celów, a ostatecznie jesteśmy trupem.

   • 6 3

  • taaaaaaa

   no i urwał się jakiś fanatyk z Radia Maryja.... a my i tak zbieramy pieniądze dla dzieciaków a w sierpniu bardzo wielu z nas spotka się na Przystanku Woodstock :) Pozdrawiam

   • 3 3

  • WIARA TO CIEMNOTA

   WIARA JEST CIEMNOTĄ WCISKANĄ LUDZIOM ABY ICH SOBIE PODPORZĄDKOWAĆ I TRZYMAĆ W SZACHU. CZŁOWIEK WIERZĄCY JAK SIĘ BOI TO ZROBI WSZYSTKO A CZARNA MAFIA SIĘ ŚMIEJE I TYLKO LICZY KASĘ, GRUNTY I KOSZTOWNOŚCI...

   • 2 4

  • Oj ludzie ludzie, przykrość mnie ogarnia jak słucham tego człowieka. Hasło "Róbta, co chceta" nie oznaczał totalnej wolności, swobody i anarchii, tylko po latach komunizmu gdzie nie było wyboru oznaczało wolność wyboru pomiędzy A, B, C i D, pomiędzy wieloma ideologiami, stylami życia itd. Skoro jesteś taki bogobojny powinieneś wiedzieć, że Bóg dał człowiekowi wolną wolę i ograniczanie jego wyboru jest grzechem.

   • 1 2

  • puknij się w tępy łeb

   Bałwanie pier*olisz farmazony. Zaiste zgnilizna moralna w twojej glowie siedzi i srecu

   • 0 1

  • zmień dilera

   • 1 0

  • Toju, poczytaj to sobie:

   Tutaj jest taki ładny artykuł, w którym wykazano, że twoi guru są idiotami. O czym zresztą wszycy wiemy, z wyjątkiem naiwnych oraz pieniaczy skupionych wokół Ojca Grzyba:

   • 0 2

 • Pół miliona złotych? ? ? (5)

  Co to za śmieszna kwota? Tyle samo zebrała fundacja Ronalda McDonalda, bez tej całej szopki z jąkałą na czele...

  • 47 151

  • Debil (2)

   Człowieku,ty pomyśl głową !! Po pierwsze Mc Donald ma tą fundację przez cały rok, a nie jeden dzień !! Po drugie żadna inna instytucja by nie kupiła tyle sprzętu dla dzieci do szpitala ! Po trzecie jak by nie WOSP to byś w Polsce na jakim sprzęcie leczył dzieci ? A po czwarte, pomyśl a później pisz

   • 15 9

   • Po pierwsze debilem jest ten kto cie nie wyskrobał, a po drugie jeśli myślisz że Owsiak ma jakiś większy wpływ na leczenie dzieci w Polsce to się chyba z fajfusem na głowę zamieniłeś.

    • 11 18

   • To jakiś nowy rodzaj fundacji w Polsce wprowadzono?

    Jednodniową? Zaiste pasjonujące.

    • 6 0

  • tandetna owsiana orkiestra! (1)

   Ja tam olewam Owsiaka i cały ten jego cyrk od samego początku :):) Nie dostanie ode mnie ani grosza do końca świata i jeden dzien dłuzej :):) sie ma :):):)

   • 11 11

   • jak olewasz Owsiaka to po wiaderko czytasz artykuł o Orkiestrze?????

    • 8 5

 • w czym problem - każe ktoswam dawać na wośp??? to państwo was zmusza do zapłaty na zus. (8)

  Jak sie Owsiak nie podoba to nie dajecie pieniędzy - proste. Jak macie wątpliwości co do uczciwości to przzestańcie pieprz... tylko ganiać na Policje.

  Ja daje dobrowolnie co roku 10 zł i dobrze mi z tym. Za to nie daje żadnym rumunom, dziadom parkingowym i innym żebrakom na ulicy

  • 198 23

  • A ja daję tylko ludziom o których coś wiem i mam do nich zaufanie

   I też się z tym dobrze czuję.

   • 16 3

  • (1)

   Oczywiście że tej fundacji wspierać nie będę ale u Ciebie jest coś jeszcze... twierdzisz, że krytyka Owsiaka orkiestry jest niedopuszczalna? Dlaczego tak uważasz?

   • 6 11

   • gdzieś to wyczytał że jest niedopuszczalna?? Napisałem tylko, że wolny kraj - chcesz to dajesz, nie to nie

    • 8 2

  • Co chcesz od Rumunow (1)

   Mylisz Cyganow z Rumunami. Ci co kiedys do nas przybyli to Cyganie z Rumunii a nie sami Rumuni. Rumuni sa tacy sami jak Polacy. Bardzo nas szanuja i lubia, tez im sie to nalezy z naszej strony.

   • 8 5

   • bo cyganie i rumuni to mafia - babka z dzieckiem której dajesz pieniądze niewiele z nich dostaje

    • 12 2

  • "na dzieci nie dasz? biedne, chore dzieci! ...cham!!!"

   ...to jest szantaż!

   • 9 4

  • ?

   Jakim prawem wyznawco Owsiaka piszesz Rumuni z małej litery ? To świadczy tylko o twoim prostactwie.

   • 7 8

  • Ja się dokładam co roku - 13 lat temu gdy urodziła się moja córka przekonałam się że warto. Dostawała leki za pomocą pompy infuzyjnej - czekałam tylko czy przyniosą tę zieloną - z serduszkiem Orkiestry, czy szarą - starą, zacinającą się bez serduszka. Dopóki Orkiestra będzie grać będę ją wspomagać, wiem, ze warto

   • 9 2

 • do DEBIL..... (11)

  NIE NAPINAJCIE SIĘ NA WOŚP I SAMEGO JURKA,TYLE DOBREGO CO ON ZROBIŁ I ILE BOBASÓW URATOWAŁ!!!ILE CIERPIENIA W RODZINACH MOGŁO BYĆ TEGO NIKT NIE POLICZY, ALE NAPINAĆ SIE POTRAFICIE!!!

  • 164 40

  • Pewnie na do jurasa na woodstock jeździsz (5)

   i się tam taplasz nago w błocie. Stąd twoja sympatia do niego.

   • 15 43

   • TY DURN.. (2)

    NIE MIESZKAŁ NA TEJ SAMEJ ULICY CO JA,NIE LUBIE WOODSTOKU A TY BARANIE JAK CI BĘDZIE KTOŚ UMIERAŁ I BĘDZIE POTRZEBNA MASZYNA DO RATOWANIA ŻYCIA TO MAM NADZIEJE ŻE,PO PROSTU JEJ NIE BĘDZIE!!!R.I.P

    • 12 15

    • aha czyli po siąsiedzku trzymasz z nim sztamę, wow (1)

     co to jest ta maszyna do ratowania życia ?

     • 3 10

     • zawsze nad wami

      krótko mówiąc, zejdź z drzewa

      • 10 2

   • (1)

    Ja się tablam nago w saunie w Toruniu razem z Rydzykiem

    • 12 1

    • Do Rydzykowców
     Rydzyk ma w d... chore dzieci i woli ogłupiac biednych saruszków którzy dają mu kasę

     • 11 2

  • co to znaczy zawsze nad wami?

   bogiem jestes ?! nie sadze, bog pewnie by sie potrafil wypowiedziec... i nie musialby KRZYCZEC. Niech sie napinaja, ich sprawa, musi byc zawsze zachowana proporcja, czlowiek to tylko czlowiek, trzeba ufac i... kontrolowac.

   • 4 1

  • (2)

   Będą mieli dzieci to wkońcu zrozumieją co takiego zrobiła Orkiestra, oby nie musieli sprawdzać tego w szpitalach

   • 7 2

   • a co, Owsiak trzyma swoje luksusowe samochody w szpitalach (1)

    że mam tam zobaczyć zo zrobiła orkiestra ?

    • 3 8

    • Po pierwsze dorośnij a jak juz dojdziesz do tego poziomu to może dorobisz się sam samochodu że tak innym wszystkiego zazdrościsz:), ci co mają to dają a ty zawsze będziesz skomlał i zazdrościł !!

     • 4 1

  • MB

   Idea pomocy potrzebującym słuszna. Przez wiele popierałem WOŚP. W tym roku nie, Pan Jurek otoczył się dużą liczbą polityków jedynej słusznej opcji. Przez wiele nie podlizywał się i nie pozwalał lizusom wykorzystywać WOŚP do celów politycznych. Czemu w tym roku złamał tę zasadę? Po drugie nie mamy się czym szczycić. Z czego mamy być dumni? Z tego, że nasze państwo nie wywiązuje się ze swoich obowiązków? Gdyby nie Pan Owsiak część naszych szpitali mogłaby zamienić się w przychodnie weterynaryjne. Pozostaje jeszcze mentalność niektórych pracowników służby zdrowia i brak rozwiązań systemowych. Co z tego, że będzie świetny sprzęt, kiedy bez znajomości i łapówki nie nadejdzie pomoc. WOŚP tak, bez polityków i jako uzupełnienie państwa a nie zastępowanie.

   • 1 1

 • Owsiak: jest oryginalny, oskarża się go o wszystko co złe ale jednak dzieki jego akcji setki potrzebujących dostało nadzieję!! (10)

  A wy dalej przyczepiajcie się do jednego słoganu "róbta co chceta"

  • 134 15

  • dla mnie to oszolom (9)

   i na pewno nie robi tego bezinteresownie

   • 9 27

   • wyobraź sobie, że nie wszyscy są tacy jak ty...

    • 15 6

   • (7)

    Nawet jeśli nie robi tego bezinteresownie, to wykonuje swoją prace z nawiązką. Ilu jest takich, co biorą kasę za nic nierobienie albo doprowadzają do bankructwa?

    • 19 5

    • jeszcze więcej jest takich (6)

     którzy ciężko pracują na chleb przez cały rok, a nie żyją z corocznych datków. I dla nich jest szacunek.

     • 8 8

     • (5)

      tylko ile z tych cieżko pracujących zakupilo sprzęt do ratowania życia?

      byc może sumy, jakie pobiera WOSP na własne potrzeby są zbyt duże, nie wiem nie sprawdzałam ich ksiąg i rozliczeń...
      mnie jednak przekonuje to, że we wszystkich szpitalach na oddziałach dziecięcych widzę sprzęt zakupiony dzięki WOŚP i to do mnie przemawia.
      Gdyby nie ta akcja pewnie warunki na oddziałach przeznaczonych dla maluchów niewiele różniłby się od tych w krajach trzeciego świata.
      Co z tego, że KRADNĄ każdemu z nas z pensji na fundusz zdrowia, skoro NFZ nie potrafi spożytkowac dobrze tych pieniędzy.
      Tu każdy ma wolnośc wyboru - chcesz dajesz, nie chesz -omijasz akcję wielkim łukiem.

      Dopóki mój synek nie trafił do szpitala, miałam mieszane uczucia co do WOŚP. Kiedy zobaczyłam, że cały sprzęt medyczny (no może oprócz stojaka do kroplówki, bo nawet łóżeczko było z WOŚP) został zakupiony dzięki akcji Owsiaka, nie mam złudzeń. To dzięki ludziom takim jak on, wiele dzieci ma szanse na zdrowie, na życie.

      Cóż z tego, że mamy dobrych specjalistów, bez dobrego sprzętu nawet oni nie są w stanie nic uczynic....

      • 19 3

      • typowe postrzeganie (4)

       Po co rząd ma wyposażać szpitale skoro mogą to zrobić sami pacjenci i to z uśmiechem na twarzy ? Kilka nudnych koncertów, licytacje np.przejazd poduszkowcem SM! kto za to płaci ???
       Może zorganizujmy kolejne orkiestry ? Kolejka jest długa- dla stoczniowców, górników, emerytów, studentów ? Za każdym razem wypuścimy na ulicę to samo stadko dzieciaków do wyłudzania kasy.
       Na podobnym forum zawsze znajdą się przedstawiciele obdarowanych wychwalających organizatora.
       TO NIC INNEGO JAK WYRĘCZANIE PAŃSTWA Z JEGO OBOWIĄZKÓW !!! ADMINISTRACJA PAŃSTWOWA MA GŁĘBOKO W POWAŻANIU SWOICH ŻYWICIELI. POPIERANIE PODOBNYCH AKCJI TYLKO POGŁĘBIA PROBLEM I NIERÓBSTWO ORAZ KPL BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI RZĄDZĄCYCH !!!

       • 6 0

       • (2)

        szkoda tylko, że ten "rząd", o ktorym wspominasz nie robi nic w tym względzie. Minister zdrowia i jej współpracownicy, a przede wszystkim NFZ mogliby wykazac się w odnowieniu i wyposażeniu oddziałów przeznaczonych dla ogółu pacjentów (pamiętajmy, że WOŚP zakupuje sprzęt wyłącznie na oddziały dzieciece). A z tego, co słyszę co chwilę łatwiej jest zamknąc kolejny szpital niż zmienic ekipe zarządzającą placówką lub ją odpowiednio wyremontowac czy wyposazyc.

        Żaden rząd czy to z lewicy czy parwicy nie dbał o nas "żywicieli", wątpię, aby to się zmieniło. Niestety, wątpię.

        Łatwo jest oceniac innych, gdy samemu nic się nie robi. I nie namawiam, żeby wspierac akcję, bo to wybór indywidualny, ale na litośc Boską, po co tyle jadu wylewac na ludzi, którzy chcą coś zmienic?Chociaż próbują...

        • 3 1

       • (1)

        może dlatego, że pomału przelewa się czara goryczy. Ja sam płacę na ZUS ok 10tyś !!! każdego roku, a na wakacjach nie byłem od 3 lat. Do lekarza chodzę prywatnie, pracuję po 12g przez 6-7dni w tygodniu. Mimo tego manna z nieba nie leci i delikatnie mówiąc nie opływam w luksusach. Więc nie dziw się, że mam "tyle jadu" bo szlag mnie trafia, bo mam świadomość jak działa system, a dodatkowo dziś widzę na każdym rogu zgraję dzieciaków którzy WYŁUDZAJĄ !!! od ludzi kolejne pieniądze. To nie są wolontariusze owsiaka, tylko przedstawiciele właśnie RZĄDU, KTÓRYMU TEN CAŁY CYRK JEST NA RĘKĘ ! Może pierwsze lata to faktycznie był sponton i róbta co chceta. Teraz to już sprawa czysto polityczna. W pierwszych latach wspierałem tą maskaradę, dziś z politowaniem patrzę na osoby biegające z serduszkiem na czole. Co to oznacza ? Kiedyś- pomogłem dzieciakom. Dziś- dałem się okraść i jestem z tego zadowolony.

        • 3 2

       • za malo pracujesz powinienes pracowac 7 dni po 24h wiecej dal bys na ratowanie dzieci sponsorowane przez ZUS i NFZ.
        poczekaj jeszcze troszke a dopiero bedziesz mowic na co place podatki jak trafisz do szpitala(nie zycze ci tego ani nikomu z nas) na wypis dadza ci 2kartki formatu A4 z rachunkiem za uslugi medyczne, juz teraz mowisz ze wolisz isc prywatnie bo masz szybciej taniej i dokladniej

        • 0 1

       • zamierzasz czekać?

        pod moim blokiem nikt nie odśnieżał parkingu, ani chodnika. mam czekać, aż ktoś odpowiedzialny przyjedzie do wiosny? niestety, muszę wyjść z domu, dojść do samochodu, do sklepu, nie brodząc w śniegu. więc biorę łopatę i odśnieżam. owszem, potem przyjeżdża sobie straż miejska, widzi, że wszyscy mają łopaty i sobie sami radzą, więc nie trzeba im pomagać. ale gdybyśmy nie robili nic, nabawiliby się nerwicy i nie wyszlibyśmy z domu.
        tego typu działania ośmieszają rząd, Owsiak zawstydza NFZ, rząd i NFZ wyglądają teraz jak banda nieporadnych i niekompetentnych ludzi, których muszą wspierać w OBOWIĄZKACH prywatne organizacje.

        • 4 1

 • Spinki od kuszuli Donalda Tuska? (3)

  A może znalazła by się furażerka dziadka . Dam dwie dychy.

  • 51 26

  • daje 25 pln!

   • 5 1

  • Ale dziadka z Wehrmachtu (1)

   to dam 30.

   • 6 1

   • Boze, jak latwo wyrazanie sądy i opinie... to takie nieprzemyślane ...

    Wiesz jak bylo, do chaty wpadal niemiec, przystawiał ojcu bron do skroni i pytał 16 letniego synka, idziesz do wermahtu albo zabijemy tatusia i mamusie....

    To nie jest jakies tam widzimisie, tylko dramat wielu polskich rodzin, szczegolnie tutaj - na pomorzu. Wiec prosze o powstrzymanie sie od pochopnych wypowiedzi.

    • 2 3

 • Jurek dziękujemy Ci za toże dzięki Tobie uratowano wiele osób. (1)

  Gdyby nie WOŚP to inaczej służba zdrowia wyglądałaby dziś w tym kraju.

  • 89 23

  • i to jest własnie smutne

   smutne jest to, ze wlasnie zakupem sprzetu i ratowaniem ludzi powinno zajmowac sie panstwo, w koncu placimy podatki, a nie fundacje, gdyby nie fundacje, darczyncy, sponsorzy to bylibysmy w czarnej pupie :/

   • 6 0

 • Super sprawa rejs takim poduszkowcem :) (1)

  • 54 6

  • tak

   ale z tą panią co trzyma mikrofon

   • 2 0

 • Imię jednego tramwaju PESA na licytację co roku podczas WOŚP.

  Proponuję aby miasto i ZKM co roku wystawiało na licytacje podczas WOŚP możliwość umieszczenia nazwy firmy lub mienia i nazwiska czy nicka osoby która wygra licytację.

  • 48 12

 • super poduszkowiec (2)

  super jest ten poduszkowiec. Fajnie by bylo polatac takim.

  • 32 7

  • tym (1)

   tym to raczej nie polecisz :))

   • 1 3

   • latac latac

    Poduszkowiec zdecydowanie lata. Nie jezdzi, nie plywa tylko lata tuz nad ziemia

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane