• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

WOŚP tym razem zagra dla seniorów

Katarzyna Moritz
29 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Stół Kamila Durczoka w Sopocie
W 21. edycji finału WOŚP uczestniczyć będzie ok. 120 tys. wolontariuszy w Polsce i na świecie. W 21. edycji finału WOŚP uczestniczyć będzie ok. 120 tys. wolontariuszy w Polsce i na świecie.

Już ruszyły licytacje, zgłaszają się wolontariusze, szykowane są występy artystów i światełka do nieba. Jednak 13 stycznia 21. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra nie tylko dla najmłodszych, ale po raz pierwszy także dla najstarszych.Marynarka Wojenna RP na licytację wystawiła rejs największym polskim okrętem podwodnym ORP Orzeł. Marynarka Wojenna RP na licytację wystawiła rejs największym polskim okrętem podwodnym ORP Orzeł.

Wspierasz finansowo WOŚP?

Ostatnia edycja finału orkiestry była poświęcona głównie wcześniakom. Zbierano na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia noworodków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W sumie udało się pozyskać na ten cel prawie 51 mln zł.

Jednak pieniądze zebrane w 21. finale WOŚP, który odbędzie 13 stycznia 2013 roku, zostaną podzielone. Połowa będzie wykorzystana na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowa na pomoc seniorom, a dokładniej na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

"Społeczeństwo się starzeje, upada tradycyjny model rodziny wielopokoleniowej. Wokół nas żyje i będzie żyło coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła" - przekonują organizatorzy.

- Pomoc dla osób starszych w naszym kraju jest niewystarczająca. W szpitalach, hospicjach czy ośrodkach opiekuńczych brakuje dla nich specjalistycznego sprzętu, choćby regulowanych łóżek. Chcemy im pomóc i ułatwić godne przeżycie starości. Zawsze zbieraliśmy dla najmłodszych, teraz pomocy potrzebują też seniorzy, mam nadzieję że ludzie przychylnie wesprą tę inicjatywę - podkreśla Dominik Makurat, rzecznik prasowy sztabu Gdynia dla Orkiestry.

Już 19 grudnia wystartowały licytacje przygotowane przez Marynarkę Wojenną RP. Po raz pierwszy w historii będzie licytowany rejs największym polskim okrętem podwodnym ORP Orzeł, a także okrętem transportowo-minowym oraz udział w specjalistycznym szkoleniu w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków.

Urząd Morski wystawił na licytację przelot tym turboletem nad polskimi wodami.

To nie jedyne rejsy. W licytacjach na Allegro Urząd Morski w Gdyni oferuje rejs statkiem s/v Zodiak, Instytut Oceanologii wystawił do licytacji rejs s/y Oceania, można też odbyć rejs powietrzny nad obszarami morskimi Turboletem L-410.

- Janusz Palikot oferuje kolację w swoim towarzystwie, którą sam przygotuje, można też zostać statystą w serialu "Na dobre i na złe". Ciekawostką jest też prezent z kancelarii prezydenta RP, puzzle z Belwederem, oraz błąd od pana prezydenta, bowiem kopertę zaadresowano do szefa sztabu WOPŚ - zachęca Dominik Makurat.

Dzięki zebranym pieniądzom oddziały geriatryczne i placówki opiekuńczo-lecznicze dla seniorów mają zyskać m.in.: łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami, materace przeciwodleżynowe, pompy infuzyjne i żywieniowe czy sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia czy rowery treningowe.

Sprawdź obecnie trwające licytacje WOŚP.

Opinie (287) ponad 10 zablokowanych

 • I jak od lat (14)

  i tym razem wesprę tą szlachetną inicjatywę.

  • 184 72

  • ciekawe kto minusuje? (13)

   ludzie tak wam zawiść do bliźniego wyżarła mózgi?

   • 44 20

   • Normalka, w życiu im nic nie wyszło, to zazdroszczą człowiekowi że taką akcję rozkręcił...

    • 36 17

   • Też nie bardzo kumam minusujących (11)

    Strasznie dużo dziwnych ludzi mieszka w Naszym kraju.

    • 30 13

    • SAMI NIE ROZUMIECIE O CO W TYM CHODZI!! (10)

     Czemu instytucje państwowe tak chętnie udostępniają przepłynięcie się łodzią podwodną lub przelot jakimś samolotem? Odpowiedź jest prosta, ponieważ kasę która zbierze WOŚP przeznaczana jest na służbę zdrowia a w przyszłym roku, wydatki na służbę zdrowia będzie można o tyle pomniejszyć, ile zbierze WOŚP. Po prostu Owsiak i WOŚP jest kolejnym podatkiem, dlatego wszystkie państwowe instytucje (policja, wojsko, celnicy) biorą w tym udział...

     Wyłączcie telewizję zacznijcie myśleć!! No ale przecież mamy demokrację... a kogo jest więcej? Mądrych czy głupich? No i sprawa się rozwiązała.

     • 26 19

     • czyli na PAH, caritas też powinno się nie dawać (3)

      i na kościół
      i na wszelkie akcje pomocowe typu "świąteczna paczka"
      no bo wszystko jest ukrytym podatkiem...

      • 23 8

      • Proponuje WOśP dla... (2)

       1. Pana Bula Komorowskiego...POwinnismy dolozyc mu na nowe ordery i medale...tak malo ich przeciez co roku rozdaje oraz na nauke ortografi...
       2. Plemiela...zeby w koncu nauczyli go wymiawiac twarrrrde R, angielskiego juz sie chyba nie nauczy...
       3. Sejmu...nalezy im sie podwyzka
       4. Urzednikow...jest ich zdecydowanie za malo i za malo zarabiaja
       5. POlicji...oni tez za malo zarabiaja bo lapowki jak brali tak biora
       6. Nowe redary, jest ich przeciez tak malo a bezpieczenstwo zmniejszajacej sie POpulcaji jest najwazniejsze
       7. Pani Kopacz...POtrzebuje przeciez nowa limuzyne...rozowa!
       8. Stadiony...POdobno mamy problem z ich utrzymaniem
       9. PZPN...nasi "wirtuozi" pilki tak malo zarabiaja
       10. Na nasze emerytury
       11. Na najdrozszy gaz w UE

       • 11 25

       • gromnica w tyłek uciska (1)

        ??

        • 3 9

       • lemingi tylko obrazaja innych...tez kiedys bylem lemingiem

        • 3 0

     • Może i masz rację ale..

      to co zbierze Owsiak może idzie na plus służby zdrowia. Czyli jeśli budżet służby zdrowia to czysto umownie 100% a Owsiak zebrał 1% to daje to sumę czyli 101% a nie tak jak myślisz 99%+1%=100%

      • 2 9

     • Masakra (4)

      Ta Twoja odpowiedź nie jest prosta tylko śmieszna i żałosna. Po pierwsze budżet jest ustalany kilka miesięcy wcześniej, po drugie pieniądze nie są przeznaczane na ludzi tylko na sprzęt, po trzecie wojsko, policja itd biorą we wszystkich tego typu przedsięwzięciach i tak jest od xx lat, po czwarte w WOŚP bierze znacznie więcej prywatnych firm niż państwowych, po piąte to jest dodatkowy sprzęt dla nas dla ludzi dla naszych dzieci a teraz dla naszych rodziców czy dziadków bo państwo nasze jest biedne a Owsiak wymyślił sposób byśmy sami sobie mogli pomóc za przysłowiową złotówkę kupując dodatkowy sprzęt, który kiedyś może Ciebie uratować, po szóste to Ci powiem, że nie wiem co trzeba być za człowiekiem by pisać takie bzdury. WOŚP jest sławna już na cały świat. Nigdzie indziej nie odbywa się taka wspaniała inicjatywa stworzona przez jednego człowieka ale u nas jak to u nas każdy marudzi i pisze brednie. Żal mi takich ludzi ...

      • 18 9

      • Owsiaka pałace i jeziora w Kwidzynie (3)

       "Owsiak zrobił przez te wszystkie lata z WOŚP istny cyrk, którego koszty stają się absurdalne. Godziny telewizyjnych transmisji, przeloty samolotami (tym razem w eskorcie F-16), tysiące ludzi do obsługi koncertów, którzy przecież nie pracują darmo, sprzęt itd. Jaki jest sens ciągnąć imprezę, gdzie co roku trzeba wymyślać nowe fajerwerki, coraz bardziej absurdalne i coraz kosztowniejsze, byle zachęcić ludzi do jednorazowego zrywu? Porównanie kosztów i zysków to zwykłe wyliczenie efektywności. Nikt tego dotąd nie zrobił, a w takim wyliczeniu wspominany przez Leskiego Caritas wypadłby pewnie o kilkaset procent lepiej niż WOŚP."

       • 8 12

       • I tu się mylisz (2)

        Wychodzi, jak mało wiesz o tym co piszesz. Telewizje transmitują WOŚP, bo im to się opłaca i robią to dla oglądalności i reklam które puszczają. Kiedyś telewizje nie transmitowały Owsiaka, a można było zobaczyć tylko podsumowanie 2h na TVP2 i lokalnych telewizjach. Po kilku latach telewizje same zobaczyły, że to się jednak opłaca transmitować, bo sporo ludzi to ogląda.

        Samolot którym lata to jest dar osoby, która właśnie w ten sposób wspiera WOŚP. F-16 i tak muszą latać do treningów, to wymyślono, że dla reklamy polecą razem z Owsiakiem.

        A ludzie pracujący przy zbieraniu robią właśnie to za darmo.

        W WOŚP co roku działa coraz więcej osób właśnie za darmo, bo chcą się pokazać.

        Caritas jest także bardzo potrzebny jednak on ma zupełnie inną specyfikę działania. On działa cały czas przez co ludzie tam pracujący nie robią tego za darmo, bo muszą za coś żyć. Tak naprawdę jedno uzupełnia drugie. Jeżeli tego nie rozumiesz czas iść się leczyć, a nie próbować skłócić naród.

        • 11 4

       • Współczesna Trybuna Ludu "wyjaśniła" i on "wie" (1)

        Tylko bolki, lewacy i towarzysze inni ciągle nawiązują do starych sowieckich metod, że jak ktoś gada wrogo o tym najwspanialszym socjalizmie, o miłujących pokój (i w ogóle) towarzyszach, o bratnim Kraju Rad, to mowa takiego ukazuje odchyły i lekarz specjalista takiemu potrzebny - jesteś towarzyszem, czy tylko pożytecznym idiotą?

        W temacie WOŚP piszesz jak g-wniana stosująca moralny szantaż. Kto krytykuje boskiego Owsiaka (który tak pomaga!), ten psychiczny, skłócający naród i nienawidzi dzieci.

        Wiadomo ze w postach nie można ukazać wszystkich racji, choć i tak przekonywujących argumentów mówiących o tym, że WOŚP to ogromne oszustwo jest tutaj bardzo wiele. Aby prawdę poznać, trzeba sporo czytać i sporo szukać. A media, tzw publiczne? Jak za komuny, przez naście już lat wyłącznie jednostronna poprawność. Dla myślących już tylko ten fakt powinien otworzyć oczy.

        • 2 5

       • W ZOMO tak was wyszkolili rozumiem?

        Że jak ktoś nie jest komunistą z zamiłowania jak wy towarzyszu, to jest lewakiem, bolkiem itd.?

        Jak pisze przedmówca, dobrych akcji pomagających nam okazać miłosierdzie względem potrzebujących nigdy za wiele :)
        WOŚP koło Caritasu i Działa nowego Tysiąclecia jest w trójce moich faworytów.

        • 0 0

 • brawo, szanuje takie akcje

  • 121 40

 • znowu..! (29)

  znowu będzie dwa tygodnie trąbienia ...ojej..dajcie już temu pokój...a największą kasę to ma z tego owsik...

  • 78 210

  • (27)

   poproszę dowody bo to poważne oskarżenie

   • 37 13

   • (18)

    Prawda jest taka, że w przeciwieństwie do wszystkich katolickich fundacji (które za rządów koalicji SLD -PSL i PO -PSL drobiazgowych kontroli miały dziesiątki) fundacja Owsiaka nie miała kontroli żadnej. NIGDY!

    Co warte są wyliczenia dokonane przez ludzi Owsiaka? Tyle samo co Marcina P.

    • 17 36

    • (6)

     to na twierdzącym spoczywa ciężar dowodu

     • 20 10

     • Stan wojenny i (po)wojenny (4)

      Mówisz jak zomo-wiec w prl-u.

      tylko bardzo naiwni nie dostrzegają tego faktu, że oni władzy nie oddali.

      • 5 13

      • ludzie, co wy bierzecie? odwalcie sie od Owsiaka i zamiast pisać te brednie idźcie na spacer czy coś w tym stylu..

       • 26 8

      • o czym ty do mnie rozmawiasz?

       • 4 2

      • zmień dilera

       • 6 1

      • Ke?

       To chyba bot, jak nie wie co odpisać bo skrypty nie przewidują pisze tą starą gatkę, albo to, albo o lemingach, albo o Gw, albo o TVN, losowo chyba bo żadnej logiki w tym nie widać.

       • 2 0

     • ...

      Syn oficera MO w czasie stanu wojennego był bardzo aktywny...

      • 8 6

    • chyba jaja sobie robisz... (10)

     caritas nie ma żadnej kontroli, raz zrobili i się przerazili.

     • 10 9

     • Papier każdą brednię przyjmie (9)

      Po kontroli Caritas Polska - działalność w 2006 roku:

      * 1017 placówek Caritas w Polsce i na świecie,
      * 4495 pracowników,
      * 69440 wolontariuszy,
      * 109 tys. dzieci, którym sfinansowano wakacje,
      * 1,5 mln osób potrzebujących, którym udzielono pomocy różnego rodzaju,
      * 150 tys. dzieci dożywianych codziennie,
      * 47 tys. dzieci uczęszczających do świetlic socjoterapeutycznych,
      * 1086 dzieci objętych indywidualną opieką w programie wyrównywania szans edukacyjnych "Skrzydła",
      * 38 tys. dzieci uczęszczających na zabiegi rehabilitacyjne,
      * pomoc zagraniczna skierowana do ofiar trzęsień ziemi w Indonezji, Pakistanie, Azji Południowo-Wschodniej i Haiti.

      Finanse w 2006 roku:

      * wpływy w sumie 239,8 mln zł,
      * pomoc w sumie udzielona w kraju i za granicą 234 mln zł,
      * pomoc udzielona w Polsce 229 mln zł

      W 2006 roku Caritas Polska zebrał 8 razy tyle co Owsiak i to bez medialnego szumu. A jest jeszcze wiele innych organizacji kościelnych, które tez całkiem prężnie działają.

      • 14 9

      • (1)

       Ale czy to jakiś konkurs kto więcej zebrał? To chyba dobrze, że jest tak wielu chętnych by nieść pomoc potrzebującym, nieważne z rozgłosem czy bez. Bo wtedy każdy dla siebie znajdzie formę wsparcia, która mu bardziej odpowiada

       • 12 1

       • tutaj masz odpowiedź na wyssane z brudnego palca "fakty" przedmówcy

        • 4 2

      • to było 7 lat temu... (1)

       teraz nie ma żadnej kontroli
       równie dobrze możez podać dane z 1989 albo 1930.

       • 2 12

       • Takich kontroli było więcej

        WYSTĄPIENIE POKONTROLNE
        Na podstawie art. 2 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 23 grudnia 1994 r. o Najwyższej Izbie
        Kontroli (Dz. U. z 2007 r. Nr 231, poz. 1701 ze zm.), zwanej dalej "ustawą o NIK",
        Najwyższa Izba Kontroli Departament Pracy, Spraw Socjalnych i Zdrowia przeprowadziła
        kontrolę w Caritas Polska w zakresie prawidłowości wykorzystania i rozliczania dotacji na zadania zlecone podmiotom niezaliczanym do sektora finansów publicznych przez organy administracji rządowej.
        W związku z kontrolą, której wyniki przedstawione zostały w protokole kontroli
        podpisanym w dniu 23 października 2009 r., Najwyższa Izba Kontroli, na podstawie art.
        60 ustawy o NIK, przekazuje Księdzu Dyrektorowi niniejsze wystąpienie pokontrolne.
        Najwyższa Izba Kontroli ocenia pozytywnie, pomimo stwierdzonych nieprawidłowości, wykorzystanie i rozliczenie dotacji na realizację zadań przez Caritas Polska w roku 2008, w ramach Programu Ministra Pracy i Polityki Społecznej "Powrót osób bezdomnych do społeczności".

        Dalej mamy kilka stron z uzasadnieniem.

        • 4 3

      • akcja Owsiaka to jeden dzień w roku... (4)

       a Caritas zbiera cały rok i tu masz odpowiedź o skali tej zbiórki

       • 11 5

       • (3)

        Czyli - w podtekście - gdyby Owsiak zbierał cały rok, toby...??? No właśnie, to by co? Zebrałby pieniędzy tyle samo co Caritas? Więcej?

        • 5 0

       • (2)

        Jakby zbierał cały rok, to by prawie nic nie dostał.
        Co niektórzy są dumni z siebie, że raz w roku wpłacą Orkiestrze i dzięki nim w ogóle funkcjonuje służba zdrowia;)

        Wolny kraj, każdy ze swoimi pieniędzmi (tymi które mu zostaną po pobraniu wszystkich haraczy) robi co chce.

        • 6 1

       • troche przyzwoitosci tez trzeba miec...

        ...samo wyciaganie brudnych lapsk po pieniadze od jednego z najbiedniejszych spoleczenstw europy zakrawa na miano rozboju, nie wspominam o rozrzutnosci rzadu i np premii dla dzialaczy PO prezydent Warszaway Waltz...

        • 0 0

       • I to jest własnie ważne.

        Bo na Orkiestrę dają ludzie, którzy często nie angażują się w inną pomoc, których bardzo ciężko przekonać do innej pomocy choćby Caritasowi niż kupno świecy w wigilię, i to do nich ta akcja jako medialna jest adresowana.

        Tak więc jest ważne, by poza praca ciągłą jaką solidnie wykonuje caritas miały miejsce również takie zrywy jakie organizuje Owsiak, większą cześć społeczeństwa można nakłonić do dobroczynności w ten sposób.

        • 0 0

   • towarzysz Darek ma problemy z czytaniem ? (7)

    Jakie oskarżenia ? Trek 2005 nie oskarża Owsiaka o kradzież. Napisał tylko zgodnie z prawdą, że Owsiak wraz z rodziną na tej akcji robi całkiem dużą kasę. Praca Owsiaka taka jak każda inna, tylko z niego robi się super bohatera. Za kilka tygodni pracy on i jego rodzina ma na super utrzymanie przez cały rok.

    • 13 14

    • (6)

     Naprawdę myślisz, że pracują tylko kilka tygodni? To może sam zrobisz taką akcję, co za problem. I będziesz opływał w dostatki.

     • 19 3

     • Znieść przedawnienie! (5)

      Naprawdę wierzysz w to, że "Polak zwykły" (czyli nie mędrzec z salonu) by miał w telewizorach wsparcie? A bez tego wsparcia, którego "Polak zwykły" - chyba się z tym zgodzisz? - nie dostanie, jakakolwiek tego typu akcja jest z góry skazana na niepowodzenie.

      WOŚP nigdy nie miał żadnej kontroli, ale i tak pewne kwestie obliczyć można. Z tych wyliczeń wynika, że (najprawdopodobniej!) ludzie Owsiaka przeznaczają na deklarowane cele mniej niż 60% zebranych funduszy.

      Jak Polska będzie wolna to z pewnością Owsiak do Polski już nie przyleci z USA, gdzie dostatnio mieszka.

      • 6 10

      • (4)

       Jaka Polska wolna? Co Ty za głupoty gadasz.

       • 8 4

       • Redaktorzy z "czerwonej arystokracji" (3)

        Dotyczy to polityków, prokuratorów, sędziów... mediów. Jak podają polskie media (nie mylić z michnikowszczyzną) od stycznia br. szefem "Wiadomości" TVP1 jest Piotr Kraśko, syn funkcyjnego dziennikarza w PRL Tadeusza Kraśki i wnuk Wincentego Kraśki, komunistycznego dygnitarza PRL. Po ekshumacji śp. Anny Walentynowicz "Wiadomości" Piotra Kraśki wsławiły się tym, że nie podały żadnej informacji, iż w jej grobie pochowano inną osobę.
        Z kolei Robert Kwiatkowski (członek KRRiT w latach 1996-1998 i prezes TVP w latach 1998-2004) jest synem płk. Stanisława Kwiatkowskiego. Pułkownik Kwiatkowski ukończył WAT oraz Wojskową Akademię Polityczną im. Feliksa Dzierżyńskiego, gdzie był wykładowcą. W latach 80. był doradcą Jaruzelskiego, został też powołany w stanie wojennym w skład Zespołu Partyjnych Socjologów przy KC PZPR. Pułkownik Kwiatkowski był organizatorem i pierwszym dyrektorem Centrum Badania Opinii Społecznej oraz Instytutu GfK Polonia. Z kolei Kwiatkowski junior był członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Radia. W 1995 r. pracował w sztabie wyborczym Aleksandra Kwaśniewskiego. Ostatnio Robert Kwiatkowski został członkiem rady programowej think tanku Ruchu Palikota.

        Takich komunistycznych klanów mamy w obecnej Polsce tysiące.

        • 9 5

       • Widzę, że wypominanie pochodzenia ciąg dalszy (2)

        Tak naprawdę w każdej rodzinie znajdziesz kogoś kto w tamtych czasach był powiedzmy po czerwonej stronie.

        Tak i umnie dziadek działał w KC, ale za to mój ojciec czyli jego zięć działał w Solidarności. Teraz pytanie czy ja zatem też jestem czerwony, pewnie zaraz wielu z was pseudo białych powie oczywiście.

        Tyle, że dziadek zmarł jak miałem cztery, lata, ale dla was to i tak dowód na mój czerwony dowód.

        Nawet najbardziej biali Kaczyńscy mają dziwny dowód, bo grali w filmach, a w tamtych czasach granie było zastrzeżone dla dzieci działaczy.

        Ale widzę, że wypominanie się nie skończy jeszcze przez conajmniej 2 pokolenia, póki PRL będzie nie wspomnieniem, a tylko zapisem w książce historii.

        A tak naprawdę dla wielu dorosłych w tamtych czasach jedyna możliwość życia. Druga sprawa, że wtedy wielu wierzyło, że komunizm jest dobry, bo innej możliwości nie było.

        • 7 8

       • W ogóle nie chodzi o wypominanie, w jakim procencie byłeś/jesteś/nie jesteś "czerwony", tylko o zwrócenie uwagi na oczywisty fakt, że ci ludzie nawzajem sie lansują i uzyskują bez problemu to, co innym przychodzi z trudem. Część z zawodu działaczy (nie piszę o szeregowych członkach) bez problemu co ileś lat zmienia sztandar, raz są za, raz są przeciw - ale zawsze w tej samej pierwszej ławce.

        • 5 2

       • to ty i twoja rodzinka to niezle numerki.Nie ma konca na dawne uklady. Dziadio w KC to niezly musial byc.

        • 1 4

  • A ty szlomo goldbaum !

   A ty szlomo goldbaum !Musisz sobie uzmyslowic ze jak nie ty zydku blyszczysz tylko Jurek i ma z tego - co ma. To ty poprostu glupek jestes bo na twoja akcje nikt nie da! A na Jurka -owszem ! Zwlaszcza ze z twoich akcji szlomo to to tylko ty masz a z akcji Jurka -dzieci i nie tylko.Zatem rachunek jest prosty jak zydowski bicz!

   • 0 0

 • I nawet jeżeli ma z tego kasę, to co z tego? (5)

  Robi więcej niż wszystkie inne organizacje razem wzięte i dlatego nie przepada za nim kościół, bo oni myślą że mają monopol na pomaganie, ciekaw jestem ile na biednych i potrzebujących dają Ci co tak krytykują, pewnie nic.

  • 141 50

  • owsiak na premiera (1)

   • 7 12

   • Owsiak na ojca dyrektora!

    • 5 8

  • SANTO SUBITO!!!

   .

   • 3 2

  • Stary nie wiesz co piszesz;D (1)

   "Oto raport WOŚP. Przychody w 2008 r. - 41.8 mln zł, w tym wpłaty - 34.5 mln, "inne przychody statutowe" - 7.3 mln. Ponadto odsetki z lokat przyniosły 1.1 mln, ale inwestycje w fundusze - strate 1.6 mln zł. Na działalność statutową poszło 37 mln, na administrację 2 mln (w tym wynagrodzenia 789 tys. zł), nadwyżka przeszła na rok następny.
   Oto skrót raportu Caritas. Łączne przychody gotówkowe i rzeczowe wyniosły w 2008 r. 452.4 mln zł, z czego na Caritas Polska przypada 121 mln, na Caritas diecezjalne - niemal trzykrotnie więcej. To wstępnie obrazuje skalę działalności Caritas i jej przewagę nad WOŚP. Wstępnie, bo znaczna część przychodów pochodzi ze źródeł innych niż darowizny prywatne."

   cytat z: krzysztofleski salon24 pl/148965,orkiestra-vs-caritas

   Sprawdź sobie dane za 2012: będziesz w szoku;D

   • 10 1

   • Kto to jest Krzysztof Leski?

    • 2 1

 • brawo Juras (4)

  bardzo dobry pomysl :)

  • 90 35

  • W każdym normalnym państwie opieką zdrowotną zajmuje się rząd! (3)

   w Polsce najpierw zabiera się w formie podatków, a następnie nakręca się ludność do jeszcze jednej dodatkowej daniny! Prze okazji kilku gościom nawet nieżle się żyje z tych społecznych zbiórek.

   • 16 4

   • Pożytecznych idiotów zniewolona świadomość (2)

    W tym "zdobywaniu środków na szlachetne cele" nie mamy do czynienia z dylematem: kłamstwo czy manipulacja, ale chodzi o realne kłamstwo posługujące się manipulacją. Kłamstwo połączone z półprawdą to przez sowietów wypróbowana, przez współczesnych lewaków udoskonalona, najlepsza forma, by kształtować poglądy mas, by ogłupiać. Posługuje się bowiem skutecznie mechanizmem sugestii, gdzie "obrazowanie" w toku charytatywnej akcji sprzyja "odmóżdżeniu" i psychomanipulacji.

    • 7 8

    • Stek bzdur. Przeczytaliscie zanim daliście plusa? To (1)

     brzmi jak przekaz z psychiatryka.

     • 1 4

     • Towarzyszu milicjancie, ciągle nawiązujecie do starych sowieckich metod, że jak ktoś gada wrogo o socjalizmie, o bratnim Kraju Rad, to mowa takiego ukazuje odchyły i lekarz specjalista takiemu potrzebny .... pewnie żałujecie, że stare dobre czasy się skończyły, jak takiego zwyczajnie w skafander ... a już na dodatkowe szkolenia nie chodzicie? Teraz towarzyszu wyszła instrukcja, by takiego z "mową nienawiści" rasistą, antysemitą i faszystą epitetować.

      • 5 1

 • Dla mnie kolacja z Palikotem (3)

  skończyłaby się niestrawnością :)

  • 84 35

  • nadworny błazen 3m.pl :)

   ehh ten sopotek co paziem jest :)

   • 3 22

  • (1)

   u mnie prawdopodobnie wyrokiem za pobicie ;]

   • 1 0

   • U mnie raczej zniesławienie.

    Język ostrzejszy potrafi być od miecza :)

    • 0 0

 • Nawet nie ma czego komentować, bo za chwilę (5)

  pojawią się coroczne narzekania, zrzędzenia i utyskiwania. "Róbmy swoje", jak śpiewał klasyk.

  • 45 16

  • Nie tylko współczesna Trybuna Ludu obwinia Polaków o faszyzm (4)

   Dla michnikowszczyzny i zwolenników lewicy uzasadniona argumentami krytyka to przejaw "narzekania, zrzędzenia i utyskiwania".
   Włączmy myślenie, nie dajmy się zwieść ICH nowomowie w stylu sowieckim.

   • 14 8

   • Uderz w stół...:-) A ten jak zacięta płyta: michnikowszczyzna i lewacy. (3)

    Zapomniałeś jeszcze wspomnieć o feministkach.

    • 7 10

    • Partia miłości - zgoda buduje (2)

     Skoroś taki wrażliwy to napisz, kto nadał nam ksywę - mohery z ciemnogrodu? I coś o pluralizmie mediów - dlaczego ta nasza Telewizja Trwam nie dostała miejsca na multipleksie pomimo, że petycje w tej sprawie napisało do Dworaka prawie 2,5 miliona Polaków?!

     • 10 5

     • (1)

      Coś w tym jest co piszesz.

      • 9 3

      • To ten sam typ o którym pisze gazeta Szechtera:

       "W Paryżu po polsku mówimy szeptem

       Agnieszka, lat 30, pilot wycieczek zagranicznych

       Za granicą wstydzimy się odezwać. Kiedyś pewna pani w Paryżu szepnęła, żebym nie mówiła tak głośno po polsku, bo ona się wtedy wstydzi. Nie chciała, żeby we Francji wiedziano, że jest Polką. Jeśli już za granicą mówimy po polsku, to szeptem."

       Tylko tutaj nawala pełną gębą o prawach, a gdzie indziej kuli się po katach, że źle, że biją premiera z Krakowa. Zwykła menda, pewnie kradł adidasy w szatni jak Brudziński swoim kolegom, a teraz szafuje wartościami wziętymi z kapelusza biskupa Aloisego Hudala.

       • 0 4

 • Kiedyś wspierałem WOŚP (17)

  dzisiaj mam wątpliwości:

  1. Dlaczego mam wspierać zakup sprzętu medycznego, a następnie płacić podatki, żeby móc się na nim leczyć?
  2. Służba zdrowia może zostać sprywatyzowana i wtedy będę musiał płacić bezpośrednio pieniądze za leczenie na sprzęcie, który sam po części sfinansowałem wspierając WOŚP.
  3. Dlaczego jest to jedyna taka akcja na świecie? Czemu w innych krajach ludzie nie zbierają na sprzęt medyczny?

  Nie, nie atakuje WOŚP. Tak jak pisałem sam wspierałem tę inicjatywę, ale teraz mam pewne wątpliwości.

  • 109 50

  • Spójrz na to tak:

   Inaczej też byś płacił podatki, tylko nie miałbyś się na czym leczyć:)

   • 29 22

  • a kto cię zmusza do tego baranie (3)

   nie dajesz to nie gadaj

   • 3 41

   • a dlaczego ma nie gadać? (1)

    nie wolno? ponoć demokrację i pluralizm mamy

    • 31 1

    • po co tłumaczyć to lewakowi
     facet ma uzasadnione wątpliwości
     a taki kmiot od razu go od baranów

     • 5 0

   • Kiedyś wspierałem WOŚP

    Sam jesteś baran !!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

    • 0 0

  • Bo w innych krajach takie akcje nie są potrzebne bo normalnie działa służba zdrowia (2)

   a u nas donek zaciera łapki bo wpłynie kaska od frajerstwa

   • 29 7

   • tyle, że WOŚP działała już od kilku rządów wstecz. (1)

    więc strzał w kolano, jak zwykle u ujadającego prawicowca na wszystko co się rusza.

    • 10 17

    • A tak sobie rzuć okiem po co w ogóle ten WOŚP

     • 3 0

  • (2)

   ad 1
   służba zdrowia i tak jest finansowana z naszych podatków, a w razie braku wsparcia WOŚP będzie o ten sprzęt uboższa. poza tym sprzęt sprzętem ale ktoś go jeszcze musi obsługiwać, a to też kosztuje i na to też idą podatki.

   ad 2
   Prywatyzacja służby zdrowia to sprzedanie jej prywatnym podmiotom. W tym wypadku za przejęty majątek skarb państwa otrzyma zapłatę - jeżeli majątek ten będzie powiększony o sprzęt kupiony przez Owsiaka to więcej kasy trafi do budżetu

   ad 3
   Nie widzę sensu w tym argumencie

   • 9 14

   • musimy się wreszcie na tego browara umówić.

    SNR.

    • 0 4

   • więcej kasy trafi do budżetu czyli premie dla "naszego" rządu będą wyższe - radość nasza powinna być wielka

    • 3 1

  • prywatyzacja służby zdrowia... (2)

   nie wyklucza leczenia się w niej na koszt NFZ. Sprywatyzowany szpital czy przychodnia może mieć umowę z NFZ. Jedyna różnica to to, że w prywatnym szpitalu czy przychodni lekarz który w nim jest zatrudniony na umowę o pracę nie będzie miał swoich prywatnych łóżek dla swoich prywatnych pacjentów jak to bywa w szpitalach państwowych czy samorządowych. W Niemczech cała służba zdrowia jest prywatna a leczy pacjentów z ubezpieczeń. I całkiem to dobrze działa.

   • 8 4

   • mamidło był naocznym świadkiem sprywatyzowania całej niemieckiej służby zdrowia;)

    • 0 1

   • W Holandii podobnie.

    Tam nawet system ubezpieczeń zdrowotnych jest prywatny, tyle, że nadzorowany dość ostro przez państwo (określa ono co musi pokrywać ubezpieczenie podstawowe, tak by ktoś nie został z umową nie pokrywającą np. chemioterapii).

    • 1 0

  • Kiedyś wspierałem WOŚP... (1)

   Bo to kraj kapuscianych głów

   • 4 2

   • Jak byłem "młody,wykształcony..." czyli pożyteczny idiota to wspierałem też.

    • 5 0

  • ad 3 - przepraszam ale bzdury piszesz

   wygooglaj hasło charity hospital - zobacz ile szpitali wykorzystuje akcje charytatywne do dofinansowania swojej działalności. W szczególności zobacz Great Ormond Street Hospital.

   • 3 2

 • (15)

  no i super...szkoda tylko, że państwo nie zapewnia nam tych pieniędzy

  • 83 7

  • (14)

   mityczne państwo... a państwo dysponuje jedynie pieniędzmi podatników. więc zanim zaczniesz narzekać ze państwo czegoś nie "zapewnia" to się zastanów kto by za to zapłacił

   • 7 14

   • (8)

    Nie no lepiej płacić 2x- podatek i akcje charytatywne?
    Z reszta płacimy nie mało, a nasza kasa jest przejadana przez tych co nie powinni

    • 12 3

    • (7)

     i dlatego trzeba sprywatyzować. a skoro to takie demonizowane hasło i nie ma na co liczyć na prywatyzację to i są braki które utrudniają leczenie

     • 2 12

     • (6)

      No i tu Ci przyznam racje. Wiesz jak to jest z prywatyzacją- kiedyś wszystko było państwowe, "a za komuny było lepiej" itp.

      Jedyne co mam do prywatyzacji, to sprawa kto wykupuje. Nie powinno być tak, że przechodzi to do rąk ludzi z innych krajów.

      • 3 9

      • (5)

       a niby dlaczego? kapitał nie ma narodowości, w biznesie liczy się kalkulacja ekonomiczna a nie patriotyczne sentymenty. więc niby jaka jest różnica między inwestorem krajowym a zagranicznym? myślisz że krajowy będzie altruistycznie pomagał ojczyźnie?

       • 2 7

       • Pomyśl o włoskim Fiacie. (4)

        kapitał jednak ma narodowość jeżeli zwalnia się ludzi w Polsce żeby nie zwalniać we Włoszech.

        • 7 2

       • (3)

        taa, to zwykła PRowska gadka. Fakty są takie że Panda produkowana w Polsce nie spełnia wchodzących wymogów homologacyjnych. Fiat musiałby więc praktycznie od nowa postawić linię produkcyjną, tymczasem ma niewykorzystane moce we włoskich fabrykach.

        A ta gadka o pobudkach patriotycznych to jedynie zabieg PRowski. Jakby przeniesienie produkcji nie było ekonomicznie uzasadnione to akcjonariusze by składali pozwy o działanie na szkodę spółki

        • 1 9

       • Co? (2)

        Mieli wybór - zwolnić w Polsce lub we Włoszech, i właśnie dlatego że kapitał jednak ma narodowośc zwolnili Polaków. A gdzie tu działanie na szkodę spółki?

        • 5 1

       • Skoro dla popaprańców "polskość to nienormalność" to my Polacy mamy problem

        Kapitał ma narodowość we Włoszech i wszystkich innych państwach Zachodnich, tylko nie w Polsce, niestety. W Polsce obowiązuje "polskość to nienormalność" i "więcej Europy".

        • 5 2

       • jeżeli bardziej się opłaca produkować w Polsce a postanowili produkować we Włoszech to jest to ekonomiczna strata. I to jest działanie na szkode spółki. Jeżeli więc niczego takiego nie ma to znaczy ze powody przeniesienia produkcji sa czysto ekonomiczne.

        • 0 0

   • DArek (4)

    Nie od dziś wiadomo że jesteś wysłannikiem SŁOŃCA PERU w trójmieście, ale już przeginasz z tymi swoimi teoriami.

    • 8 4

    • (3)

     uważam, że co nasze, ma pozostać nasze i tyle :P

     • 6 1

     • (2)

      czyli polska dla polaków, ziemnia dla ziemniaków... tylko że jak coś sprywatyzujesz, nawet Polakom to już to nie będzie "nasze", będzie cudze. a jakie znaczenie ma to czy to będzie należało do Polaka, Niemca czy Francuza?

      to tylko echo takiej zaściankowej mentalnosci

      • 1 11

      • (1)

       nie no niech Polska będzie Francuza czy Niemca...super podejście...takie nowoczesne...przepraszam, że taka zaściankowa jestem

       • 8 1

       • A jak pan Zenon Nowak, Polak kupi spółke to będzie to spółka polska? Nie, to będzie spółka Nowaka

        • 0 0

 • WOŚP to wielka ściema i oszustwo pełna moralnego i ideowego szamba (44)

  Pieniądze Owsiak zbiera na początku roku i wkłada na konto. Tam długo leżą i dobrze procentują. Pierwsze wypłaty dokonywane są dopiero na jesieni, a większość zakupów sprzętu na początku następnego roku. Ile dochodu z oprocentowania wkładu zyskuje Fundacja Owsiaka przez rok czasu od sumy np. 26 min zł? Fundacja ma prawo do przejęcia 5 proc. sumy zebranej na własne potrzeby, to jest telefony, biuro, propagandę i zatrudnienie 8 osób. Wiele lat temu uzyskała pozwolenie MSWiA na powiększenie własnego zysku do 10 proc. od całości! Z 30-35 min dawało to 3-3,5 min na Owsiakową propagandę, czyli więcej od sum przeznaczonej na całą swoją kampanię wyborczą przez partie polityczne. Z tych pieniędzy Owsiak organizuje ponadto letni wielotysięczny spęd anarchistów pod nazwą "Przystanek Woodstock", na którym pijaństwo i narkotyki stanowią tylko zewnętrzną oprawę tej quasi-ideologicznej hucpy. Czy wiedzą o tym ci wszyscy, którzy tak gorliwie popierają dobre serce Owsiaka? Serduszka, dzieci chore, świąteczna pomoc-jakże to wszystko obłudne, grające na wielkich ideałach, a pełne moralnego i ideowego szamba.

  • 88 190

  • lecz sie!! (8)

   Człowieku nie życzę Ci, żebyś Ty lub ktoś z Twoich bliskich musiał korzystać z rzeczy zakupionych przez WOSP... Chociaż oby dla Ciebie tego sprzętu akurat zabrakło/ był zajęty/ zepsuty etc. ! I osobiście wolę te 3,5 mln o których pisałeś przeznaczone na sztab WOSP niż na wybory dla Jarka !!

   • 35 24

   • TOTALITARYZM W POLSCE będzie normą już niedługo (7)

    Dlaczego ufasz złodziejom? Dlaczego popierasz tych, którzy na Tobie żerują? Wierzysz w to, że każdy "uczciwy" milioner "pierwszy milion musi ukraść"? A dlaczego w ogóle nie znasz opinii tych, którzy są przeciwni tej całej lewackiej akcji?

    Widzimy wpływ gazetoogłupieczy, walczmy o wolne media, o wolność słowa. Prawdziwie ważą się nasze losy na następne pokolenia. Miejmy świadomość, że ICH totalitaryzm jest dopiero w budowie. Jeśli damy się przez lewackich inżynierów dusz ogłupić, jeśli zaniechamy wszelkich działań, jeszcze dopuszczonych i niezakazanych przez prawo dziś - to jutro, pojutrze możemy już tych praw nie mieć. I stracimy wpływ na losy naszych dzieci i wnuków. Nie róbmy im tego.

    • 16 13

    • (6)

     paranoja pełną gębą. możesz powiedzieć o jakich złodziejach piszesz? bo na razie to rzucasz jakieś oskarżenia w kierunku niewiadomym, czyli klasyczne straszonko. złodziejem nazywasz Owsiaka? To poproszę o dowody

     • 19 15

     • Totalitaryzm, zwalczanie mediów niezależnych - widoczne konsekwencje grubej kreski (5)

      Dowody zostały już ukazane - dowód poszlakowy to też dowód. Ale tutaj chodzi o coś więcej. Sam fakt braku kontroli, jednostronnych przekazów w tzw. "publicznych" mediach dla wielu z nas jest dowodem na to, że mamy PRL-bis, że dawni towarzysze nadal w Polsce rządzą. Michnikowszczyzna, która nami obecnie rządzi (nie tylko medialnie i politycznie), usiłuje zatrzeć jak najszybciej wszelkie różnice między komunistycznymi uzurpatorami a nami. Ma być Polska "wolna i niepodległa", czyli to samo, co było, tyle że nieco inaczej, bardziej "demokratycznie". Dlatego tak liczne afery, a nawet te wykryte jak i zbrodnie i grabieże inne są w Polsce bezkarne. A dlaczego osądzić ich nie można? Bo stan sędziowski i prokuratorski (także ten stalinowski i ten "stanu wojennego, i ten pookrągłostołowy) chroni się za immunitetem. Mamy "państwo prawa" PRL-bis, dlatego zupełnie inne prawa mają dawni towarzysze (współcześnie to są światli mędrcy) i funkcjonariusze aparatu bezpieczeństwa niż "Polacy zwykli". I inny, nieporównywalnie lepszy, mają status materialny.
      Mamy wolne media? Kim są osoby ukazywane tam jako eksperci? W mediach "publicznych" i innych "niezależnych" każdego dnia goszczą dawni wysocy funkcjonariusze partii komunistycznej. To są autorytety, osoby opiniotwórcze?!

      • 15 9

      • Sama prawda!! (4)

       Tylko, że większość społeczeństwa to idioci i nie zdaje sobie tego sprawy... Precz z postkomunistami z PO,PiS,PSL,SLD i RP, którzy rządzą naszym krajem! Może kiedyś powróci tutaj normalność!!

       • 11 6

       • A kto jest ta normalność. (3)

        Wystartuj i pokaż swój program.

        • 4 4

       • Polska normalność (2)

        Tęsknimy skrycie wszyscy
        Do tej NORMALNOŚCI
        W której łatwiej się żyje...
        Każdy dziś zazdrości
        Krajom tym, co na cztery
        Łapy wciąż spadają;
        A my poobijani...
        A nas wyśmiewają...
        Temu - fetując innych
        Za wszelkie przymioty -
        Wpędzamy się w kompleksy...
        Z kompleksów - w kłopoty...
        Gdyż nie znając historii,
        Nie wie syn czy córka,
        Że to przez cnych sąsiadów
        Wciąż mamy pod górkę!

        Niemcy są pracowici,
        Solidni i karni,
        Lecz w czasach dyktatury
        Zalety to marne...
        Bezmyślne posłuszeństwo
        (Gdy serca nie stało),
        Sprawiły, że ich Auschwitz
        Jak fabryka działał!...

        Od Wielkiej Rosji nie masz
        Bogatszego kraju...
        Pełna dóbr niezmierzonych -
        Mogłaby być rajem,
        Lecz nie będzie... Aliści
        Wszyscy się jej boją;
        Bo walczy o niewolę!
        Naszą... Oraz swoją...

        Anglicy - lud praktyczny...
        "Dziel i rządź" ich prawem.
        Imperium swe zbudowali
        Na wyprawach krwawych.
        Anglik zawsze swój Albion,
        Jak w twierdzę zamyka
        I umie (bez wahania!)
        Zdradzić sojusznika!

        Przez wieki nacje wszelkie
        Polskę nawiedzały;
        Żydy, Rusini, Niemce -
        Wciąż u nas mieszały...
        I choć większość dość podle
        Kraj nasz traktowała,
        Wielu z nich Polakami
        Szczerymi się stało!

        Bo Polska Ziemia wszystkim
        Jest gościnnym domem...
        Bo Polak walczy tylko
        W Ojczyzny obronie...
        Bo w życiu swym przestrzega
        Zasad Dekalogu,
        A Prawdy, Dobra, Siły -
        Zawsze szuka w Bogu...

        Jeśli komuś te cechy
        Brzmią anachronicznie
        Wolna droga! Czeka nań
        Świat modernistyczny!
        Lecz kiedy raz wybierzesz
        Spryt w miejsce miłości,
        Uwierz mi, że zatęsknisz
        Znów...
        Do NORMALNOŚCI...

        • 4 3

       • Mówisz dakalogu i Boga (1)

        Tylko czemu na tych pochodach aż czerwono od wyzwisk, co jest nie zgodne z dekalogiem. Podobnie wśród tych Polaków są też złodzieje i zwykli bandyci, ale no tak, oni okradają Państwo i innych, którzy nie są po ich stronie tyle, że prawo Kalego, a nie Dekalog.

        Ale no tak chcę normalności i dojdę do niej po trupach tak to nowa normalność.

        • 3 3

       • Skąd masz te wszystkie straszne wiadomości? Z gazety? A jakiej?

        • 0 1

  • (12)

   już się znalazł moralizator od siedmiu boleści. mi tam przystanek woodstock nie przeszkadza chociaż sam bym tam nie pojechał. a to ze kilku klechów się łapie za głowę że można pomagać nie zwracając uwagi na skostniałą kościelną paplaninę to już ich problem.

   Cytuję:

   "I używają sobie na Owsiaku na całego. A to jacyś księżulkowie przestrzegają przed szatanem, czyhającym z za pleców niechętnego kościołowi ideologa. Tak jak gdyby istniał jakikolwiek obowiązek uzyskiwania kościelnego imprimatur dla społecznikowskich inicjatyw! A to nie podoba im się, że Orkiestra mobilizuje się w czasie świąt kościelnych. A to, a to, a to

   Prawicowi ideolodzy też uderzają w dzwon na trwogę, że Owsiak prowadzi wojnę religijną, wymieniając go jednym tchem z innymi nielubianymi przez te obsesyjne środowiska osobami. Wśród tych ostatnich obsesjonatów nowym elementem wydaje się dołączanie Owsiaka do niecierpianego establishmentu i oskarżanie rządu o wspieranie tego ruchu przez - a jakże! służby mundurowe i nie tylko   W przypadku Jerzego Owsiaka i jego inicjatywy jest to konieczność uznania, że w działalności filantropijnej, która (używając terminologii ekonomicznej) historycznie stanowiła przewagę konkurencyjną kościołów chrześcijańskich, nasz dominujący kościół katolicki nie jest w stanie zrealizować przedsięwzięcia w podobnej skali, które przyciągnęłoby tylu chętnych do poświęcenia swego czasu młodych ludzi."

   J.Winiecki

   • 22 20

   • Powtarzają za lewackimi mediami te wszystkie brednie i są za totalitaryzmem, za cenzurą. Kto? Pożyteczni idioci! (11)

    Popierający przemoc, cenzurę i totalitaryzm lewak znowu swoje brednie.

    Jeśli chodzi o WOŚP to hierarchowie polskiego Kościoła są podzieleni i są tam i głosy krytyki. Popierające totalitaryzm medialny polskojęzyczne lewackie media nie informują swoich wyznawców, czego tak krytyka dotyczy. A są to całe stronice argumentów, dlaczego WOŚP to udające dobro zło.

    • 16 13

    • (10)

     te stronice "argumentów" to zazwyczaj fundamentalistyczne paszkwile bazujące na emocjach, ideologii a nie merytorycznych argumentach.

     o jakiej cenzurze ty piszesz? jakich lewaków? aaa, poznaje cię. jesteś tym który sobie stworzył własną definicję określenia lewak i ciska nim w każdego kto nie podziela jego paranoiczno-spiskowej wizji świata.

     o jakiej cenzurze ty gościu piszesz? masz jakieś nasze dzienniki, gazety polskie, rzeczypospolite, masz setki forów, blogów i miejsc do komentarzy w internecie których nikt nie zamyka.

     brzmisz jak kaczyński który legalnie idzie w pochodzie 11 listopada i drze się że kneblują opozycję.

     ps. co nie cytat z żadnego lewaka tylko liberała

     • 9 14

     • Lewaccy faszyści z SLD, RP i PO za totalitaryzmem, cenzurą i za cywilizacją śmierci (9)

      Cenzura - kontrola publicznego przekazywania informacji, ograniczająca wolność publicznego wyrażania myśli i przekonań. Polega na weryfikacji audycji radiowych, telewizyjnych, widowisk, Internetu itp. przez organy państwowe z punktu widzenia ich zgodności z prawem, polityką państwową, obronnością.

      Tylko w dyskryminowanych i jawnie zwalczanych (przez lewaków rządzących), w niezależnych (od michnikowszczyzny) mediach możemy się dowiedzieć jak to jest w tej naszej "niepodległej" dzisiaj. Zacytuję: "Po ponad dwudziestu latach od upadku systemu komunistycznego przeciętna esbecka emerytura wynosi prawie 2,4 tys. złotych. Jest to świadczenie już zmniejszone, po wejściu w życie ustawy dezubekizacyjnej, średnio o... 430 złotych. Są i tacy jak płk Adam Pietruszka, odpowiedzialny za śmierć księdza Jerzego Popiełuszki, którego emerytura zmalała o 600 zł i dziś wynosi... 3,9 tys. złotych. Wszystko jednak może się jeszcze zmienić - niestety na korzyść byłych funkcjonariuszy, bo do sądu wpłynęło 25 tys. wniosków o podwyższenie zmniejszonych emerytur."

      • 7 8

      • (1)

       rąbaj sie człowieku

       • 7 6

       • typowa gadka pomatolskiego pajaca

        • 5 6

      • Najśmieszniesze jest, że gdyby nie te POmatoły (6)

       To do dziś by był PRL, bo żaden z Twoich przywódców by go nie obalił, bo ludzie wyszli właśnie za tymi POmatołami. Bo tylko wtedy POmatoły miały jaja stanąć wraz ludźmi i ich poprowadzić. Obaj Kaczyścy stali, ale z boku i tylko pomagali, ale gdy trzeba było walczyć zawsze jakoś ich nie było.

       Gdyby nie te Pomatoły pewnie biegałbyś teraz z czerwoną flagą na 1-maja tak jak Twoi rodzice robili. Ale ty się do tego nie przyznasz, a oni przed Tobą też nie. Ale nie powiedzą Tobie czemu mieli telefon wcześniej i mieszkanie. Nie bo zapomnieli.

       Wielki Polak teraz Ciebie, ale jakoś wtedy jakiś POmatoł musiał za ciebie d*py nadstawić tchórzu.

       • 10 8

       • Donaldku! Już możesz wyleźć z szafy. Już po wszystkim! (5)

        Gdy donaldek wchodził do szafy szepcząc "nie drażnijmy" Lech Kaczyński prawie porwał samolot by wesprzeć Gruzinów. Po prostu po ludzku -nie bał się. Wybrany przez Polaków prezydent wiedział co to honor i odwaga.
        Po drugiej stronie mamy pociąganą za sznurki z Berlina i Moskwy kamarylę lumpenliberałów. Kochani wierzcie mi - gdyby Polsce zdarzyło się nieszczęście -oni pierwsi pakowaliby się w helikoptery i uciekaliby gdzie pieprz rośnie zostawiając nas na pastwę losu.
        Tamte wydarzenia mnie przeraziły. Widziałem premiera idiotę gdy w czasie gdy normalni ludzie nie odrywali oczu od telewizorów śledząc wydarzenia z ruskiej agresji - on spacerował beztrosko po bazarze z majtkami.
        Ręce opadają, kiedy ktoś ukazuje kogoś takiego jako bohatera.

        • 8 11

       • Powiedz i co to lądowanie dało (2)

        A może powiesz co teraz dzieje się w Gruzji.

        Przepraszam on nie wylądował, bo mu odmówiła pogoda. Po drugie on żadnego samolotu nie porwał.

        Po trzecie nie mówiłem o Donaldu, bo był za młody wtedy, ale o innych Pomatołach jak to zwiesz. Powiedz gdzie byli wtedy Twoi wybrańcy. Bo Lech póki co wsławił się tym, że chciał lądować tam gdzie nie było możliwości. Pewnie w Smoleńsku też chciał przez co zamordował innych 90 osób. Bo dla przypomnienia to on zwolnił pilotów którzy go nie posłuchali wtedy. W Smoleńsku lądowali ci co go słuchają i o proszę teraz wyniesiono na ołtarze idiotę co zamordował ludzi swą głupotą i rozkazem lądowania.

        • 6 4

       • a co daje lizanie d.. brukseli przez sopockiego przyglupa?Zdaje się że same straty z tego mamy.Za tę gadkę o zamordowaniu kogokolwiek po ryju powinieneś dostać PO-wsinogo przeceniasz kretynie możliwości prezydenta w decydowaniu gdzie można a gdzie nie można lądować zapominasz gnojku zupełnie kwestię tego że rząd rudego palanta w ogóle nie raczył przygotować i zabepieczyć wizyty prezydenta BOR MSW MON nie kiwnęło nawet palcem w bucie w tej sprawie chociaż to był ich psi obowiązek

        • 4 7

       • Lech Kaczyński - bohater Gruzji

        'Jeden z gruzińskich hoteli, grudzień 2010 roku. W obszernym pokoju spełniającym rolę recepcji i salki komputerowej, naprzeciw wejścia nad regałem z książkami niewielki ołtarzyk. Obok świętych obrazków w samym środku duże zdjęcie pary prezydenckiej: śp. Lecha i Marii Kaczyńskich. Nad Lechem czarny, a nad Marią biały różaniec. I słowa recepcjonistki: "To prezydent Polski Lech Kaczyński - bohater narodowy Gruzji, i jego żona Maria".

        Sumienie Europy, wzór męstwa, ten, który nie ulękł się Putina - tak Gruzini wspominają śp. Lecha Kaczyńskiego. Tu, w Gruzji, poczułem się dumny, że jestem Polakiem, ale i zawstydzony postawą milionów mieszkańców mojej Ojczyzny'

        • 3 4

       • "Lech Kaczyński prawie porwał samolot by wesprzeć Gruzinów" (1)

        Drugi raz mu się udało porwać.... A Yaro kibicował przez telefon i nakazywał.... i mamy 96 zdechlaków i żywego antka debila.

        • 3 7

       • Oglądanie TVN szkodzi Tobie i Polsce

        • 2 1

  • Tak, bo byłeś na Woodstocku i widziałeś to o czym piszesz heh (4)

   • 9 11

   • (3)

    Artykuł z 2003 roku mówiący o wielkim Owsiaka sercu:

    "Jurek Owsiak będzie odpowiadał za zdemolowanie stoiska z okularami podczas tegorocznego Przystanku Woodstock i uszkodzenie ręki właściciela stacji benzynowej na terenie której stoisko zostało ustawione. Wcześniej prowadzone postępowanie prokuratorskie w sprawie wtargnięcia na teren prywatny i użycia gróźb karalnych umorzono.

    Teraz poszkodowany wniósł oskarżenie z powództwa prywatnego. Właściciel stacji benzynowej położonej w pobliżu "Przystanku Woodstock" domaga się przeprosin na łamach ogólnopolskiego dziennika i 5 tysięcy złotych na cel społeczny. Za zarzucane Owsiakowi czyny grozi kara więzienia do 2 lat i kara grzywny."

    I co? I nic, Owsiak to dla rządzących lewaków święta krowa ... dla was, pożytecznych idiotów też, wiem.

    • 14 14

    • (1)

     I jak się skończyła sprawa w sądzie?

     • 11 0

     • umorzono

      • 9 0

    • I co z tego? Gdyby dobrze poszukać, to i na Ciebie się coś znalazło. BTW to było 9 lat temu...

     • 6 7

  • Ludzie! Nie karmcie tego trolla!!!

   On co roku wstawia tu te same teksty.

   • 8 12

  • (1)

   O czym Ty pieprzysz człowieku! Co Ciebie to obchodzi, że te kilka procent idzie dla Owsiaka? Zazdrościsz, że Owsiak jest bogatszy od Ciebie?

   • 10 12

   • Kilka procent... czyli kilka milionów ... a właściwie to skąd wiesz, ze tych procent jest tylko kilka? A jakby kontrola wykazała, że Owsiak bierze "na swoje potrzeby" tych procent 50 to jak byś to ocenił?

    • 8 4

  • (10)

   Ja s**** na to złodziejstwo i nigdy nie daję dorabiać się komuś na krzywdzie ludzkiej,frajerzy niech dają a potem niech płacą za korzystanie ze sprzętu w prywatnych gabinetach.Fundacja TVN,fundacja Polsat fundacja tu,fundacja tam WOŚP a w kraju jak był burdel w służbie zdrowia tak jest.Setki fundacji a kasy nie ma więc gdzie jest?

   • 21 6

   • (9)

    od kiedy WOŚP przekazuje sprzęt prywatnym gabinetom?

    a gdzie jest kasa? wypływa przez dziury państwowej służby zdrowia. od prywatyzacji się nie ucieknie, a im dłużej będziemy od niej uciekać tym gorzej dla pacjentów

    • 10 6

    • (8)

     No więc sam ukazałeś ogrom manipulacji i złodziejstwa w tym propagowaniu fundacji, która za jakiś procent (jaki?) pieniędzy darczyńców kupuje sprzęt dla "państwowej służby zdrowia", i który to sprzęt ma być "sprywatyzowany". Po tej "sprzedaży" Polak "zwykły" za opiekę medyczną zapłaci już potrójnie (lata składek za leczenie "darmowe", lata wspierania fundacji Owsiaka i cena usługi medycznej w już prywatnym szpitalu, a w tej cenie m. innymi opłata za wykorzystanie sprzętu medycznego).

     • 5 6

     • (7)

      Myśl. Jeżeli prywatyzujesz jakikolwiek podmiot to do budżetu trafia jakaś suma pieniędzy. I jeżeli ktoś przekaże do tej czy innej placówki jakiś sprzęt to o tyle zostanie podwyższony jej majątek, a zarazem suma którą przejmujący podmiot będzie musiał zapłacić.

      więc więcej pieniędzy trafi do budżetu.

      • 3 5

      • Darczyńcy, niejednokrotnie prawdziwie ubodzy, nie przekazywali swoich "wdowich groszy" na łatanie dziury budżetowej czy jakiekolwiek cele inne, tylko na sprzęt medyczny kupowany dla "państwowej służby zdrowia".

       • 7 1

      • (5)

       Darek czy Ty jesteś id.iotą czy próbujesz zrobić idiotów z ludzi ? Faktem jest że majątek narodowy przy prywatyzacji został wyprzedany za bezcen a jeśli inaczej twierdzisz to gdzie są pieniądze z prywatyzacji przemysłu,banków itd. itp.,bo wszystko jet już sprzedane a dziura budżetowa coraz większa,więc nie rób z siebie błazna,no chyba że Tobie płacą za te bzdury.

       • 6 2

       • Jak to gdzie (1)

        Pieniądze są w rękach ludzi, którzy nic nie zarobili, ale brali ile wlazło będąc na lewych zwolnieniach itd. Znam nie jednego co swoje przepił, a mopsu żłopie teraz i żyje lepiej niż nie jeden pracujący.

        • 4 2

       • Puknij się w dekiel i nie rób z siebie głupszego niż jesteś.

        • 0 3

       • (2)

        Proponuję przestudiować raporty budzetowe - masz wyszczególnione ile pozyskano pieniędzy z prywatyzacji.

        Błazenadą jest też gadanie "wyprzedano za bezcen". Tylko widzisz, na cenę skłądają się nie tylko majątek ale także dług oraz konieczność włożenia nowych środków. Tu też można podziękowac kolegom związkolom którzy wywalczając rózne socjalne pakiety dla siebie obniżali cenę przejmowanego przedsiębiorstwa.

        Weź też pod uwagę to, że rózne państwowe molochy były w fatalnej kondycji, wymagały szerokich inwestycji, zwolnień, restrukturyzacji.

        Krótko mówiąc jak kupujesz samochód do kapitalnego remontu to jego cena jest także znacznie niższa niż idealnie utrzymanego.

        Ludziom się wydaje że jeżeli majątek zakładu wynosi np 100 mln to powinien być sprzedany za 100 mln. A to że przynosi co roku 20 mln straty i trzeba w niego zainwestowąc np 50 mln aby zaczął powoli wychodzić na plus to już ich nie obchodzi.

        • 4 3

       • Jakbym czytał współczesną Trybunę Ludu (1)

        • 2 1

       • jakbym czytał trola który nie potrafi wystosować argumentu...

        • 0 0

  • " Ile dochodu z oprocentowania wkładu zyskuje Fundacja Owsiaka przez rok czasu od sumy np. 26 min zł?"

   oby jak najwięcej, bo o to chodzi i nikt się z tym nie kryje.

   • 6 3

  • Ja wiem o tym (1)

   o czym piszesz i nadal popieram. Bardzo dobrze, że fundacja na swoje koszty (zatrudnienie pracowników, telefony itp.) bierze z procentów od zebranych sum.
   Bardzo dobrze, że ktoś to wymyślił i konsekwentnie realizuje.
   Na woodstok już nie jeżdżę, ale jeździłam od pierwszych imprez tu pod Wejherowem w koło Żarnowca do roku 2002. A teraz wpłacam kasę na WOŚP i się cieszę. prowadzic taką fundację to trzeba umieć, widocznie Owsiak potrafi i browo dla WOŚP

   • 10 5

   • Brawo!!!

    • 3 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.