• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wajdeloty znowu w remoncie. Utrudnienia w ruchu do jesieni

Ewelina Oleksy
26 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
 • Rewitalizacja ul. Wajdeloty zakończyła się w 2014 r. Od tamtej pory kilkukrotnie trzeba było remontować nawierzchnię z bruku - w ramach gwarancji.
 • Rewitalizacja ul. Wajdeloty zakończyła się w 2014 r. Od tamtej pory kilkukrotnie trzeba było remontować nawierzchnię z bruku - w ramach gwarancji.

Od wtorku, 26 lipca, wystartował kolejny remont nawierzchni na ul. Wajdeloty.Mapka Potrwa do jesieni, a jego koszta zostaną pokryte za pieniądze z gwarancji. Będą utrudnienia w ruchu.Bywasz na ul. Wajdeloty?

Wajdeloty to popularna ulica Wrzeszcza. Miejsce przyciąga sporo osób, głównie za sprawą oferty gastronomicznej. Śmiało można powiedzieć, że po zakończonej tam w 2014 r. rewitalizacji, ulica stała się wizytówką dzielnicy.

Tyle tylko, że od tamtej pory Wajdeloty już kilkukrotnie musiała być naprawiana. Kłopotliwy okazał się być położony tam bruk, który już w 2019 r. przechodził pierwszy remont po rewitalizacji.

 • Już w 2019 r. bruk na Wajdeloty musiał przechodzić remont.
 • Remont przeprowadzano też w 2021 r. Ten obecny to jego kontynuacja.
 • Remont przeprowadzano też w 2021 r. Ten obecny to jego kontynuacja.
 • Rewitalizacja ul. Wajdeloty zakończyła się w 2014 r. Od tamtej pory kilkukrotnie trzeba było remontować nawierzchnię z bruku - w ramach gwarancji.
Kolejny remont przeprowadzono w lipcu ubiegłego roku. Oba wykonywane były w ramach gwarancji ubezpieczeniowej wykonawcy, a więc nie finansowano ich z budżetu miasta. Tak samo będzie tym razem.

Remont Wajdeloty za pieniądze z gwarancjiKolejna naprawa nawierzchni na Wajdeloty od wtorku, 26 lipcaJak informuje Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, kolejna już naprawa nawierzchni na ul. Wajdeloty rozpoczyna się od wtorku, 26 lipca. Obejmie ona odcinek od ronda im. Güntera GrassaMapka do ul. GrażynyMapka.

- Przeprowadzenie prac drogowych będzie wymagało zamknięcia fragmentu ul. Wajdeloty dla ruchu pojazdów. Planowo roboty zakończą się w pierwszej połowie października - informuje Konrad Marciński z GZDiZ.

Prace będą prowadzone etapamiZakres robót zakłada miejscową wymianę uszkodzonej nawierzchni z kostki kamiennej.

Ogólnopolska nagroda dla rewitalizacji ul. Wajdeloty- W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu roboty realizowane będą etapami - mówi Marciński.
Etapy remontu ul. Wajdeloty:

 1. od 26.07 do 26.08 zamknięta zostanie część ronda im. Güntera Grassa od strony ul. Aldony.
 2. od 22.08 do 16.09 wyłączony z ruchu będzie odcinek między rondem a ul. Wallenroda.
 3. od 12.09 do 7.10 przewiduje zamknięcie ul. Wajdeloty na odcinku od ul. Wallenroda do ul. Grażyny.

Objazd zamkniętych odcinków odbywać się będzie z wykorzystaniem ul. LelewelaMapka.

07:25 2 SIERPNIA 22

Utrudnienia na ul. Wajdeloty (5 opinii)

Do 26.08 z powodu remontu nawierzchni na ul. Wajdeloty, zamknięta jest część ronda im. Güntera Grassa od strony ul. Aldony. W drugim etapie (od 22.08 do 16.09) wyłączony z ruchu będzie odcinek między rondem a ul. Wallenroda. Ostatni etap prac (od 12.09 do 7.10) przewiduje zamknięcie ul. Wajdeloty na odcinku od ul. Wallenroda do ul. Grażyny. Objazd zamkniętych odcinków odbywać się będzie z wykorzystaniem ul. Lelewela.
Do 26.08 z powodu remontu nawierzchni na ul. Wajdeloty, zamknięta jest część ronda im. Güntera Grassa od strony ul. Aldony. W drugim etapie (od 22.08 do 16.09) wyłączony z ruchu będzie odcinek między rondem a ul. Wallenroda. Ostatni etap prac (od 12.09 do 7.10) przewiduje zamknięcie ul. Wajdeloty na odcinku od ul. Wallenroda do ul. Grażyny. Objazd zamkniętych odcinków odbywać się będzie z wykorzystaniem ul. Lelewela. Zobacz więcej

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (166)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane