Fakty i opinie

stat

Wakacje to idealny czas na zakup mieszkania


W trakcie letniego urlopu zazwyczaj staramy się po prostu odpocząć. Podczas wypoczynku warto jednak zastanowić się nad pewną poważną decyzją - kupnem mieszkania. Dlaczego tak cenny czas przeznaczyć akurat na ten cel?Po pierwsze podczas urlopu mamy dużo wolnego czasu, możemy spokojnie i wnikliwie przyjrzeć się ofercie mieszkaniowej i wybrać się do banków w celu sprawdzenia zdolności kredytowej. Ponadto w okresie letnim istnieje możliwość obejrzenia osiedla w "pełnej krasie". Będziemy mogli przyjrzeć się jak została zagospodarowana wspólna przestrzeń zielona, jak prezentują się przydomowe ogródki, czy place zabaw dla dzieci.

Kolejnym powodem jest tani kredyt. Rada Polityki Pieniężnej ustaliła bardzo niskie stopy procentowe - obecnie 2,5 proc. Na tak niskim poziomie mają one pozostać do września.

Istotnym argumentem jest także kolejna rekomendacja KNF. Od przyszłego roku banki będą wymagać 10 proc. wkładu własnego (obecnie 5 proc.) i z roku na rok wartość ta będzie wzrastać - aż do 20 proc. w 2018 roku, co może być poważnym utrudnieniem dla kredytobiorców. Biorąc pod uwagę jeszcze oferowane przez rząd dopłaty z programu Mieszkanie dla Młodych, okres wakacyjny to naprawdę odpowiedni czas na zakup własnego "M".

Ważnym aspektem jest także ciągle rosnący popyt na mieszkania, więc możliwy jeszcze w tym roku wzrost cen. Deweloperzy wprowadzają do oferty nowe projekty, ale przez rosnący popyt kurczy się oferta lokali gotowych do odbioru. Ostatecznie taniej jest kupić gotowe mieszkanie niż takie, którego oddanie planowane jest w 2015 czy 2016 r. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na kredycie (unikamy opłacania wymaganego przez bank ubezpieczenia pomostowego).

Tymczasem w Trójmieście, wśród oferty dewelopera Euro Styl nadal można wybierać w ofercie mieszkań gotowych.

- Obecnie posiadamy mieszkania gotowe do odbioru na osiedlu Nowy Horyzont, a także na Osiedlu Morskim - zapewnia Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Grupy Kapitałowej Euro Styl. - Ponadto już w sierpniu, gotowe do odbioru będą kolejne mieszkania na Osiedlu Nawigator.

Zgodnie z zapowiedzią Andrzeja Przybka jeszcze pod koniec tego roku gotowe do odbioru będą mieszkania z inwestycji Futura Apartamenty, mieszkania z pierwszego etapu budowy inwestycji Apartamenty Conrada oraz kolejne budynki Osiedla Cytrusowego.

Futura Apartamenty to nowoczesny kompleks mieszkaniowy w Gdańsku Oliwie zobacz na mapie Gdańska o podwyższonym standardzie, niebanalnej architekturze i świetnej lokalizacji.
Apartamenty Conrada w Gdyni Małym Kacku zobacz na mapie Gdańska to również nowoczesne i eleganckie osiedle, które dzięki swojemu umiejscowieniu gwarantuje piękne widoki i wiele zieleni.
Z kolei Osiedle Cytrusowe na granicy Gdańska i Borkowa zobacz na mapie Gdańska to inwestycja doskonała dla osób, które chcą skorzystać z rządowego programu MdM.

- Jak widać powodów, by kupić mieszkanie właśnie podczas urlopu jest wiele. Zwłaszcza ci, którzy obawiają się wzrastającej wartości wkładu własnego, nie powinni zbyt długo odwlekać tej poważnej decyzji, która mimo wszystko może uczynić ich urlop wyjątkowym i radosnym - dodaje Andrzej Przybek.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (42) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.