Fakty i opinie

Ważne rondo na południu Gdańska w 2022 r.

Skrzyżowanie ul. Niepołomickiej, ul. Czerskiej i ul. Starogardzkiej w Gdańsku w 2018 r.
Skrzyżowanie ul. Niepołomickiej, ul. Czerskiej i ul. Starogardzkiej w Gdańsku w 2018 r. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Wyczekiwane przez mieszkańców południowych dzielnic Gdańska rondo na skrzyżowaniu ulic Niepołomickiej, Czerskiej i Starogardzkiej zobacz na mapie Gdańska ma zostać wybudowane w 2022 roku. Inwestycja - według szacunków - pochłonie prawie 7 mln zł.Czy czekasz na budowę ronda na ul. Niepołomickiej, ul. Czerskiej i ul. Starogardzkiej?

tak, to bardzo potrzebna inwestycja 61%
tak, choć uważam, że są ważniejsze inwestycje drogowe 10%
nie, bardzo rzadko bywam w tej okolicy 29%
zakończona Łącznie głosów: 1413
Budowa ronda u zbiegu ul. Niepołomickiej, ul. Starogardzkiej i ul. Czerskiej to inwestycja, o której miejscy urzędnicy mówią od lat. O jego powstaniu pisaliśmy już w 2018 roku, przy okazji ogłoszenia przetargu przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska.

Mimo że i mieszkańcy, i radni dzielnicy podkreślali, że zmiana organizacji ruchu w okolicy jest potrzebna - budowa ronda wciąż odsuwała się w czasie.

Przypomnijmy: wielu mieszkańców południa Gdańska w drodze do śródmieścia nie wybiera zatłoczonej zwykle ul. Świętokrzyskiej, lecz decyduje się na trasę dłuższą, choć mniej zakorkowaną. Chodzi o ciąg ul. Niepołomicka - ul. Starogardzka - Trakt św. Wojciecha.

Planowane rondo u zbiegu ul. Niepołomickiej, ul. Czerskiej i ul. Starogardzkiej - tak wizualizacja wyglądała w 2018 roku.
Planowane rondo u zbiegu ul. Niepołomickiej, ul. Czerskiej i ul. Starogardzkiej - tak wizualizacja wyglądała w 2018 roku. trojmiasto.pl
Najmniej drożnym miejscem na tej trasie - poza Traktem św. Wojciecha - jest splot ul. Niepołomickiej, ul. Starogardzkiej i ul. Czerskiej. Budowa ronda w tym miejscu ma to zmienić.

Jak usłyszeliśmy w gdańskim magistracie, urzędnicy mają już dokumentację projektową i są na etapie pozyskiwania decyzji umożliwiających wykonanie przebudowy.

Rondo za prawie 7 mln zł w przyszłym roku- Staramy się wybudować rondo u zbiegu ulic Czerska - Starogardzka - Niepołomicka jak najszybciej, ponieważ jest ono jedną z kluczowych inwestycji komunikacji miejskiej sieci transportowej w mieście. Według planów realizacja jest wykonywana zgodnie z przewidywaniami, to znaczy, że planujemy zakończenie prac w roku 2022 - obiecuje Jędrzej Sieliwończyk z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Koszt robót przy przebudowie skrzyżowania szacowany jest na 6,9 mln zł.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (125)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »