Fakty i opinie

Wciąż trwają poszukiwania 40-letniego napastnika. Inny 40-latek w rękach policji

Ten 40-letni mężczyzna wciąż jest poszukiwany przez policję w związku z napaścią na 11-letnią dziewczynkę.
Ten 40-letni mężczyzna wciąż jest poszukiwany przez policję w związku z napaścią na 11-letnią dziewczynkę. fot. policja

40-latek z Gdańska został zatrzymany za molestowanie dziecka. Sprawa - choć na pozór podobna - nie ma jednak związku z wciąż trwającymi poszukiwaniami innego 40-latka, który kilka dni temu napadł na 11-letnią dziewczynkę, a którego wizerunek (na zdjęciu powyżej) publikowaliśmy już na naszej stronie.Widzisz osobę podobną do opublikowanego przez policję zdjęcia, co robisz?

zgłaszam sprawę policji, nawet jeśli nie mam pewności, że to poszukiwany 45%
na policję dzwonię tylko wtedy, gdy mam pewność, jeśli nie, to nic nie robię 36%
nie chcę mieć kłopotów z policją, ale piszę w internecie, ostrzegam znajomych, że taka osoba była widziana w okolicy 5%
nic nie robię, to nie moja sprawa 14%
zakończona Łącznie głosów: 980
W poniedziałek po południu pojawiła się informacja o zatrzymaniu przez kryminalnych z Rumi 40-letniego mężczyzny podejrzewanego o molestowanie dziecka.

Dostaliśmy w tej sprawie kilka sygnałów od naszych czytelników - pytali oni, czy przypadkiem nie jest to ta sama osoba, o której pisaliśmy 13 maja.

Zgadzał się wiek mężczyzny, szybko jednak ustaliliśmy, że chodzi o inną osobę i o przestępstwo dokonane w ubiegłym roku.

40-latka tak naprawdę zatrzymano w Gdańsku, gdzie mieszkał. Za jego ujęcie odpowiedzialni byli jednak policjanci z Rumi, ponieważ poszkodowana dziewczynka była mieszkanką tego miasta.

Policjanci nie zdradzają przy tym ani jej wieku, ani też żadnych innych szczegółów mogących w jakikolwiek sposób umożliwić jej identyfikację. Wiadomo tylko, że sprawca miał ją fizycznie molestować w zeszłym roku, a zidentyfikować udało się go kilka dni temu.

- Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny mundurowi zabezpieczyli także telefon komórkowy należący do zatrzymanego. Sprawca został już przesłuchany w prokuraturze, gdzie usłyszał zarzut. Sąd rejonowy tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Mężczyzna został już przewieziony przez policjantów do aresztu śledczego - mówi Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie (pod tę jednostkę podlegają kryminalni z Rumi).

40-latek "ze zdjęcia" wciąż poszukiwanyNiezależnie od opisanej powyżej sprawy wciąż trwają poszukiwania 40-letniego mężczyzny, który w zeszłą środę na terenie powiatu gdańskiego napaść miał na 11-letnią dziewczynkę. Wówczas to ustawiono policyjne blokady niemal w całym Trójmieście, bo podejrzewano, że właśnie tu będzie chciał się ukryć przestępca.

Zarówno blokady te, jak i publikacja wizerunku nie przyniosły jednak spodziewanego efektu i mężczyzna wciąż przebywa na wolności. W ciągu kilku ostatnich dni pojawiło się zresztą kilka "internetowych łańcuszków" dotyczących tego, że miałby on w różnych miejscach "obserwować dzieci".

Policja nie potwierdza informacji o tym, że poszukiwany 40-latek był widywany, gdy "obserwował dzieci", tym bardziej, że poszukiwany jest za napaść, ale nie o charakterze pedofilskim (nieoficjalnie mówi się o próbie porwania dla okupu), przypomina jednak - na wypadek, gdyby ktoś naprawdę zauważył zbiega - że za informacje dotyczące miejsca jego pobytu wyznaczono nagrodę w wysokości 8 tys. zł. Informacje takie można przekazać, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Zatrzymania pedofilów w ostatnich tygodniachW ostatnich tygodniach doszło w Trójmieście do kilku policyjnych (i nie tylko) akcji wymierzonych w przestępców molestujących dzieci. Pod koniec kwietnia w Gdańsku zatrzymano dwóch mężczyzn - 56-latka i 49-latka. Starszy z nich miał zgwałcić 14-letnią dziewczynkę, z kolei młodszy "uwiecznił" wszystko telefonem.

Z kolei na początku maja dzięki działaniom nieformalnej grupy tzw. łowców pedofili, czyli dorosłych udających w internecie osoby poniżej 15. roku życia i wyłapujących w ten sposób dorosłych składających dzieciom propozycje seksualne, ujęto 47-latka z Gdyni.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (113)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »