Fakty i opinie

stat

Weekend za pół ceny już w kwietniu

Akcja "Rozsmakuj się w Gdańsku..." odbędzie się w Gdańsku po raz czwarty.
Akcja "Rozsmakuj się w Gdańsku..." odbędzie się w Gdańsku po raz czwarty. fot. Dominik Staniszewski

Wygląda na to, że w kalendarzu kwietniowych imprez "Rozsmakuj się w Gdańsku - weekend za pół ceny!" znalazł już stałe miejsce. W tym roku już po raz czwarty 21 i 22 kwietnia mieszkańcy Trójmiasta i turyści będą mogli testować smakołyki gdańskich restauratorów w niższych cenach. Przy odrobinie szczęścia będą mieli też szansę na wygranie atrakcyjnych nagród.Tak wyglądała pierwsza edycja

Tak wyglądała pierwsza edycja "Weekendu za pół ceny" w Gdańsku. Było to dwa lata temu.

To, że "Weekend za pół ceny" odbywa się na początku sezonu w Gdańsku, można już nazwać tradycją. Po raz czwarty mieszkańcy i turyści będą mogli przez dwie doby jeść w restauracjach na Głównym Mieście za połowę ceny.

Organizatorzy nie poprzestają jednak wyłącznie na dopieszczaniu podniebienia miłośników "weekendu". W tym roku zadbali też, by wydarzenie to zapadło wszystkim na długo w pamięci.

- Tak jak i w zeszłym roku, tak i teraz przygotowaliśmy wraz z naszym partnerem nagrody rzeczowe dla klientów. Są to telewizory, laptopy itp. Nowością będzie nagroda od restauratorów dla klientów. Nie zdradzę, co to będzie, bo to niespodzianka - mówi Jan Orchowski, restaurator i jeden z organizatorów "Weekendu za pół ceny".

Weźmiesz udział w tegorocznym weekendzie za pół ceny?

tak, jak zwykle

23%

raczej tak

37%

raczej nie

18%

nie

22%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 905
Żeby zdobyć nagrodę, wystarczy wypełnić kupon konkursowy, który znajdzie się w każdej restauracji biorącej udział w akcji "Weekend za pół ceny". Szczęśliwców wybierze jury składające się z restauratorów i firmy Makro, która jest sponsorem części nagród.

Inną nowością, choć jeszcze nieprzesądzoną, ma być mecz piłkarski na Długim Targu, w którym zagrać mają restauratorzy kontra urzędnicy. Na razie jednak mecz jest w fazie pomysłu. Decyzja, czy zostanie zrealizowany, zapaść ma w tym tygodniu.

Pewne jest jednak to, że "weekend" będzie odbywać się tylko raz w roku. - Zrezygnowaliśmy z jesiennej edycji. Stwierdziliśmy bowiem, że to wydarzenie powinno odbywać się w kwietniu, by rozruszać nadchodzący sezon - mówi Jan Orchowski.

Tak jak w poprzednich edycjach, restauratorów, którzy wezmą udział w akacji, obowiązywać będzie zasada dotycząca obniżenia o połowę ceny za wybrane przez siebie dania i napoje z menu. - W tej kwestii pozostawiamy restauratorom swobodę. Raz w roku dajemy im narzędzie do tego, żeby się wypromowali. Jeżeli je źle wykorzystają, ucierpi tylko ich renoma - dodaje Orchowski.

W akcji biorą udział też hotelarze. Na razie nieznana jest ostateczna liczba uczestników "weekendu".
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (104)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.