• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Weekendowe prace na 10 Lutego w centrum Gdyni

Michał Sielski
19 czerwca 2024, godz. 12:30 
Opinie (78)
Kończą się prace na zabytkowym bruku, a zaczynają na pasie asfaltu. Kończą się prace na zabytkowym bruku, a zaczynają na pasie asfaltu.

W związku z remontem nawierzchni zostaną zamknięte dwa pasy ul. 10 LutegoMapka w centrum Gdyni. Największe utrudnienia będą w najbliższy weekend.Często jeździsz do centrum Gdyni samochodem?

- Z uwagi na stan nawierzchni roboty drogowe są konieczne do wykonania. Celowo są one wykonywane przed największym sezonem turystycznym oraz w trakcie kończącego się roku szkolnego, gdy ruch jest mniejszy - podkreśla Marta Jastrzębska-Milewska, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
W piątek wieczorem zacznie się kolejny, najtrudniejszy dla kierowców etap prac. Mają zakończyć się przed poniedziałkowym szczytem komunikacyjnym.Na razie kończy się układanie nowej kostki na prawym pasie ul. 10 Lutego na odcinku od ul. Zygmunta Augusta do ul. Władysława IV w kierunku dworca. Kierowcy mogą tam jechać jednym, lewym pasem w kierunku ul. Morskiej.

Ale w piątek wieczorem to się zmieni.

Zmiany na ul. 10 Lutego od 21 do 23 czerwca 2024:  • ruch w obie strony na remontowanym odcinku ulicy będzie się odbywać południową stroną jezdni,
  • zamknięty zostanie wjazd w ul. Zygmunta Augusta, ruch na tej ulicy (na fragmencie od ul. Starowiejskiej) będzie się odbywać dwukierunkowo,
  • zostanie zamknięty wjazd w ul. Władysława IV, ruch na tej ulicy (na fragmencie od ul. Wójta Radtkego) będzie się odbywać dwukierunkowo.


Od poniedziałku nadal zwężenie, ale mniejszeDrogowcy podkreślają, że po zakończeniu tego etapu prac, z przyczyn technologicznych, w dalszym ciągu będzie obowiązywać obecna organizacja ruchu - w kierunku Dworca Głównego będzie dostępny jeden pas ruchu.

Wszystko dlatego, że podbudowa betonowa nawierzchni z kostki musi uzyskać odpowiednią wytrzymałość, czyli swoje odczekać, by ponownie nie pojawiły się na niej wgłębienia i koleiny. Ile? Ten pas zostanie udostępniony kierowcom dopiero na początku lipca.Kostka na drodze w centrum jest i pozostaniePrace na ul. 10 Lutego muszą być prowadzone w uzgodnieniu z miejskim konserwatorem zabytków. Ulica 10 Lutego znajduje się w granicach historycznego układu urbanistycznego śródmieścia Gdyni, wpisanego do rejestru zabytków. Bruk jest więc zabytkowy i nie można - krótko mówiąc - zalać go asfaltem, o co część kierowców co jakiś czas apeluje.

Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem podbudowa została rzeczywiście wykonana solidnie i nie utworzą się tam koleiny.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane