• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wiadukt na Puckiej powinien już być, a przetarg nawet nie ruszył

Michał Sielski
9 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (193)
Najnowszy artykuł na ten temat Wiadukt na Puckiej: coraz bliżej końca prac
Żeby kierowcy nie stali w korkach, potrzebne jest zakończenie prac miasta i PKP. Na jednym z przejazdów ma być wykonany wiadukt, na drugim tunel. Tylko że kolejarze znowu się spóźniają. Żeby kierowcy nie stali w korkach, potrzebne jest zakończenie prac miasta i PKP. Na jednym z przejazdów ma być wykonany wiadukt, na drugim tunel. Tylko że kolejarze znowu się spóźniają.

Gdyby pierwotny termin inwestycji został dotrzymany, obiecany przez PKP wiadukt nad torami na ul. PuckiejMapka w Chyloni byłby już gotowy. Ostatnio kolejarze zapewniali, że do końca 2022 r. ruszy przetarg, ale nie został ogłoszony. I przez najbliższe miesiące nie będzie.Czy Gdynia powinna sama dokończyć wiadukt i nie czekać na PKP?

Przypomnijmy:
  1. Przejazd przez tory w ciągu ul. Puckiej to od lat mordęga dla mieszkańców Gdyni.
  2. Na podniesienie szlabanów czeka się nawet 40 minut.
  3. Sprawdziliśmy to zresztą sami, robiąc nasz test drogowy, w którym zbadaliśmy, jak najszybciej dojechać z obwodnicy do Galerii Szperk na Pogórzu.
  4. W 2019 r. pojawiło się światełko w tunelu: Gdynia i PKP PLK podpisały porozumienie, z którego wynikało, że w 2021 r. będą tu bezkolizyjne przejazdy.

Film z listopada 2017 roku


Z porozumienia niewiele jednak wynikło, przynajmniej po stronie PKP. Gdynia zaczęła już bowiem prace nad swoją częścią. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i na koniec tego roku część drogowa powinna być gotowa. Problem w tym, że kolejarze nadal nie ogłosili przetargu na sam wiadukt. Co dalej?

Przetarg na wiadukt dopiero w drugiej połowie roku- Ogłoszenie przetargu na modernizację odcinka linii Gdynia Chylonia - Wejherowo - Lębork, w tym budowę wiaduktu kolejowego, który zastąpi przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Puckiej, planowane jest w II połowie roku - informuje Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
Wszystko wskazuje bowiem na to, że PKP nie ma jeszcze pieniędzy na wykonanie tych prac.

- Zadanie zostanie zrealizowane w ramach zadania pn. "Prace na linii kolejowej nr 202 na odcinku Gdynia Chylonia - Słupsk" po zapewnieniu środków finansowych pochodzących z perspektywy UE na lata 2021-2027 - dodaje Przemysław Zieliński z PKP PLK.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (193)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane